DeSmuME DS emulator για το PSP

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.884
Αντιδράσεις
3.875
Ειναι playable , oχι ακομα.

Παιζει μονο homebrew games προς το παρον.

Μα καλα πως θα παιζονται τα παιχνιδια χωρις touch screen και με τις 2 οθονες δεν θα υπαρξει προβλημα ;

Ναι θα υπαρξει.

Μα τοτε γιατι το καναν;

Γιατι μπορουν και γιατι το θαυματουργο μηχανακι της sony τα κανει ολα και συμφερει. :D

ds-psp-emulator.jpg


"While the DS and PSP aren't without their squabbles in the past, there's the fact that no matter how much you compare the two, there are certain obvious differences in approach that make it a bit of an apple to oranges scenario. That's why it's so intensely awkward to look at the screen above -- a DS emulator on the PSP. It's running a DS homebrew game, GeoWars, and running it pretty slowly at that, but still. DS on a PSP. The DeSmuME emulator was ported by Japanese homebrew developer SofiyaCat, and while we really can't imagine many DS titles that would benefit in any way from playback on the PSP, the sheer triumph over logic on display here has made us total fans of the effort."
 
Χα απελπιδα προσπάθεια να κερδισει το PSP οπαδους.

Σε λιγο θα εχουμε PSP emu στο ds!!!
 
Saulot είπε:
Χα απελπιδα προσπάθεια να κερδισει το PSP οπαδους.Σε λιγο θα εχουμε PSP emu στο ds!!!
Από αυτό περιμένει να κερδίσει οπαδούς το PSP? χα.

Αυτό είναι Homebrew emulator δηλαδή κάποιος έκατσε να προσπαθήσει να το κάνει να δουλέψει απλά.. και τα κατάφερε.

και να δουλέψει κάποτε σε ανεχτή ταχύτητα δε θα έχει καμια ουσία χωρίς την οθόνη αφής.

Ήταν τόσο ανούσιο το θέμα.. που ούτε καν το ανάφερα ούτε εδώ ,αλλα ούτε στο forum μας.

Γενικά είναι μια αποτυχημένη ιδέα.
 
Δεν θα το ελεγα οτι ειναι τοσο ανουσιο το θεμα οταν η μια απο τις 2 ανταγωνιστριες handheld κονσολες εξομοιωνει την αλλη αντιθετως big news αν οχι big, interesting.

Τωρα για το αποτυχημενη παλι δεν θα το ελεγα μιας και το μονιτορ του pc μας δεν εχει οθονη αφης και μερικα ds παιχνιδακια παιζονται ικανοποιητικα μεσω mouse και του cursor, αν προχωρησει τελικα τα ds παιχνιδια θα παιζονται το ιδιο οπως τα scumm παιχνιδια στο psp.

Το μεγαλυτερο προβλημα για μενα ειναι η διπλη οθονη που δεν μπορεις να κανεις τιποτα εκτος αν το γυρισεις καθετα το psp και χωρεσουν εκει.

Τεςπα ποιος θελει να παιξει DS παιχνιδια οταν υπαρχει το killzone για psp. :D
 
Έχω DS για την κόρη μου..

Δεν το πιάνω παραμόνο να αλλάξω roms..

Στο PSP θα έπαιζα DS ?

:animrolleyes:
 
Έλα ντε! Και φαντάσου κάπου παραπάνω διάβασα "Σε λιγο θα εχουμε PSP emu στο ds!" :biglaugh:
 
Anemos είπε:
Έχω DS για την κόρη μου..Δεν το πιάνω παραμόνο να αλλάξω roms..

Στο PSP θα έπαιζα DS ?

:animrolleyes:
Eσυ προφανως οχι αλλοι ομως ναι.

Γιατι να μην παιξεις ds ,gba πως παιζεις ,τοσους αλλους emu πως παιζεις.

Που ειναι το προβλημα δεν καταλαβαινω αν λυθει και αυτο με τις οθονες (πες οτι τις βαλανε διπλα διπλα ) τοτε που κολλατε.

Εκτος αν υπονοειτε οτι το ds ειναι μονο για μικρες ηλικιες οποτε ειναι θεμα γουστου καθαρα και περιμενω τον pooky να καθαρισει. :D
 
Πίσω
Μπλουζα