Dingoo A330 ή GP2X Caanoo

Haros

RetroMaNiaC
Joined
10 Mαϊ 2009
Μηνύματα
813
Αντιδράσεις
13
Βλέποντας τις εξελίξεις στα συγκεκριμένα handhelds, άρχισα να ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός, για linux, emulators κτλ.

Σαν γνώστες, ποιό από τα 2 θα προτείνατε; Το νέο dingoo ή το νέο GP2X;
 
Haros είπε:
Βλέποντας τις εξελίξεις στα συγκεκριμένα handhelds, άρχισα να ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός, για linux, emulators κτλ.
Σαν γνώστες, ποιό από τα 2 θα προτείνατε; Το νέο dingoo ή το νέο GP2X;
Και το Dingoo καλο φαινετε αλλα ειναι σαν ψευτικο.Το Caanoo πιστευω εχει καλυτερα χαρακτηριστικα.
 
Κανενα απο τα δυο.
 
GP2X Caanoo με κλειστά μάτια.. τεράστια υποστήριξη και κοινότητα και σαν μηχάνημα μακράν πιο ποιοτικό
 
Gp2X.Πολυ καλο!!!Και οντως το Dingoo δεν εχει τοσο καλη κατασκευη.
 
GP2X. Ζαχάρωνα το Wiz αλλά δεν έκατσε ποτέ να το πάρω. Τα χαρακτηριστικά του νέου Caanoo φαίνονται αρκετά καλά, αν και πάλι δεν ενσωμάτωσαν wifi και πρέπει να βάλει κάποιος Dongle. Έλεος. Το πιο ενδιαφέρον feature των GP2X είναι τα πλούσια ταλέντα τους όσον αφορά τα media files...
 
Αντέχουν τελικά για σοβαρό emulation αυτά τα μηχανάκια;;
 
Haros είπε:
Προτείνεις κάποιο τρίτο ή ... :p
PSP με "ελεύθερο" firmware. ;)

Τα υπόλοιπα φιλόδοξα πονήματα, προσωπικά και μόνο πάντα, δεν με απασχολούν. :)
 
+1000 pooky και από εμέ ! ;-)
 
Παντως ουτε το PSP εχει emulation αξιωσεων. Το βλεπω παραξενο να χανει frames σε SNES games!!! Παντως εχει ποικιλια μηχανηματων emulated.

Το killer θα ειναι το Pandora αλλα ειναι ακριβο και δυσευρετο ακομα.
 
Καλά ακόμα τη Πανδώρα ονειρεύεσαι μεσιέ Γουώλλη; :p :p

Urban legend. Αν το δεις ποτέ να μου γράψεις, αλλά και αν το δεις, αν υποστηριχθεί στείλε μου το λογαριασμό!!!!!!!!!!!! :D :D
 
divined είπε:
Αντέχουν τελικά για σοβαρό emulation αυτά τα μηχανάκια;;
Αυτό είναι και εμένα η απορία μου... Γιατί άμα είναι και κάνει σπασίματα klein mein.
 
Για τους γνωρίζοντες, ξέρετε αν στο gp2x για παράδειγμα μπορούν να περαστούν κανονικά εφαρμογές linux (compiled φυσικά για arm αρχιτεκτονική); Έχει κάποιο command prompt κτλ;
 
Τελικα καταληξαμε καπου..?
 
και μια ερωτηση απο εμενα το gpx2 οταν λεμε συνδεετε με εξωτερικο σκληρο ενοουμε οτι συνδεετε με φορητο σκληρο αντι για καρτα μνημης και εκει αποθηκευουμε τα δεδομενα η καμια σχεση,για το dingoo τι ισχθει ωσον αφορα το ιδιο θεμα?
 
Πίσω
Μπλουζα