Dingoo Digital A320 / A330

Nα ρωτήσω βρε καρντάσια, πώς συγκρίνεται τούτο με ένα GP32X ας πούμε; Έχει νόημα να το αγοράσει (κι αυτό) κανείς;
 
Gryzor είπε:
Nα ρωτήσω βρε καρντάσια, πώς συγκρίνεται τούτο με ένα GP32X ας πούμε; Έχει νόημα να το αγοράσει (κι αυτό) κανείς;
Anyone? Anyone? Buller? Anyone?
 
Δεν εχει touch screen, μεγαλύτερη διαρκεια μπαταρίας, πολύ καλα κουμπια, μικρό μεγεθός και τεράστια κοινότητα homebrew και devel.

Δεν ξερω αν το χρειάζεσαι μαζί με το GP32X, θα το πρότεινα σαν εναλακτική.

Προσωπικά προτήμησα να πάρω το dingoo αντι για το GP32X αν και είμαι υποστηρικτής του open source (το dingoo εχει κλειστό κωδικα αλλα παίρνει και linux με dual boot)
 
Χμμμ ευχαριστώ... Είδα σήμερα έναν Lynx emu και μου τρέχαν λίγο τα σάλια... Θα το ήθελα, αλλά πάει πολύ το χρήμα για 2ο μηχάνημα :(

Θέλει κανείς ένα GP32X σε άριστη κατάσταση κουτάτο; :D
 
Δεν ειναι και τοσο το χρήμα, 83$ με τα μεταφορικα μεσα...

Βεβαια υπάρχει και το "αστείο" για το development του PSX emulator...

Αν όντως γίνει, το PSP εφυγε απο το παράθυρο!!!
 
Οταν στο Dingoo έβαλα Linux με dual boot.....νέοι ορίζοντες ανοίχτηκαν μπροστά μου!!!

Η υποστήριξη του Dingoo από τις κοινότητες αυξάνεται μέρα με τη μέρα και το συστήνω ανεπιφύλαχτα.

Ποιο GP2X έχεις;
 
O PSX4all τρέχει κανονικά στο dingux....Δεν είναι 100% συμβατός αλλά έχει κυκλοφορήσει λίστα με τα παιχνίδια που τρέχουν η οποία ανανεώνεται συνεχώς.

Στο δικό μου έχω μόνο το Bubble Bobble για PSX και πάει μια χαρά....
 
dealextreme ειναι η καλυτερη μερια για αγορα του Dingoo?

Ειχε τελικα κανεις προβλημα με τελωνειο?
 
Ειχα εγω λογω της απεργιας των λιμενεργατων, ηρθε 1 μηνα μετα.
 
Κι εγώ από DealExtreme το αγόρασα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα με τελωνείο. Μου ήρθε μετά από 15 μέρες περίπου.
 
μια από τα ίδια και εγώ, χωρίς θέμα με τελωνείο
 
Καλα, καλά, με ψήσατε.... μαύρο ή άσπρο; Το μαύρο κάνει δαχτυλιές;
 
Δέν πήρα το μαυρο γιατι κανει δαχτυλιές...
 
Εγω πήρα το μαύρο καθώς το θεωρώ πιο "μουράτο" και κάνει ωραία αντίθεση με την οθόνη. Φυσικά η επιλογή είναι θεμα γούστου.

Κάνει όμως δαχτυλιές.....
 
Κάποιος ρώταγε για μπαταρία, την βρήκα εδώ
 
Μια και θίχτηκε το θέμα της μπαταρίας:

Αν όλα τα Dingoo έχουν 1700 mAh μπαταρία από το εργοστάσιο, όπως φαίνεται να έχει αυτό εδώ, τότε η αντικατάσταση της μπαταρίας με την 2300 mAh που έχεις στο link μπορεί θεωρητικά να αυξήσει και την αυτονομία κατά 35%! Πολύ αξιόλογο νούμερο, δεν νομίζετε; Και καβατζώνεις την αρχική μπαταρία για περίπτωση βλάβης της μεγάλης στο μέλλον. :)
 
http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=11200

παραγγειλα 2 και το δευτερο που ηταν για φιλο και με εστησε δινεται σε οποιον ενδιαφερεται στο κουτι του χωρις καν να το ανοιξω .Θα το στειλω αμεσα μολις τα παραλαβω με δικα μου μεταφορικα

http://www.chinavasion.com/product_i...tion?ref=7654/

τιμη 80 ευρω
τωρα θα μου πειτε γιατι το επισημανεις ???

1ον εχει direct link εδω

και

2ον τιμη 80 ευρω (παρολο που εχουν επισημανθει εδω

Maddog είπε:
Στο DealXtreme θα το βρείτε στα 82.80$ (=56.5 ευρώ με σημερινή ισοτιμία) shipped.
και ενω εχει και direct link εδω)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γμτ, στις 25.11 έχει φύγει από ΗΚ και ακόμα τπτ... :(
 
Μην σε πιάνει άγχος. To DealXtreme έχει γενικά τάση να αργεί τις παραγγελίες, άσχετα με το τι λέει η ημερομηνία στο site. Θα σου έρθει... :)
 
Πίσω
Μπλουζα