Disco Στέκια

don dokken

RetroMasteR
Joined
14 Μάρ 2009
Μηνύματα
1.532
Αντιδράσεις
218
να ξεκινησουμε απο ντισκοτεκ?Μη μου πειτε Μπαρμπαρελες κ Β52..μιλαμε για CULT στεκια..σας ακουω..οριστε.
 
Αν δεν είναι cult στέκι η Barbarella ή η B52 τότε τι είναι ;

Προσωπικά μου άρεσε η Disco Video δίπλα στη Barbarella και η Serenade στη Καστέλλα.

Πάντα μιλάμε για Ντισκοτέκ έτσι ;

Υπαρχει συζητηση περι cult στέκια.
 
αααααααααχχχχ....(βαθυς αναστεναγμος...)φαινεται πως ελειπα πραγματικα απο δω..(περιαυτολογω,ναι)

Λοιπον,δεν αρχιζω με Jakie-O που λογω Δαλιανιδη την ξερει κ η κουτση μαριω..Οι περισσοτερες σκηνες απο Ντισκοτεκ ειναι γυρισμενες εκει..Αρχιζω me STARDUST.Απεναντι απο το Καραβελ,διπλα απο το θρυλικο ΖΑΞ ντονατς..Γνωριζει καποιος φιλος?Θα επανελθω ουτως η αλλως..Υ.Γ.για μπαρμπαρελα κ Β52 διαφωνω καθετως..Το οτι ηταν οι πιο γνωστες ντισκο ,δεν τις καθιστα και καλτ..το ενα αναιρει το αλλο.
 
dj palmer και οπου και αν επαιζε ακολουθαγαμε!!!!

και επειδη απο επαρχια,πισω απτο χιλτον πως τη λεγανε??
 
silv3stros είπε:
dj palmer και οπου και αν επαιζε ακολουθαγαμε!!!!και επειδη απο επαρχια,πισω απτο χιλτον πως τη λεγανε??
jacky-O ηταν βρε πισω απ το χιλτον!εκτος αν εννοεις μια υπογα(καλτ) καμμια 100στη μετρα πιο πανω στη ιδια πλευρα της Μιχαλακουλου,την οποια ΞΕΧΝΑΩ!(φακιν αλτζχαιμερ!!!)
 
disco kamaki...

ρε παιδες,υπηρχε μια ντισκοτεκ στη φιλελληνων,(συνταγμα,αθενς..)απεναντι απο κει που βρισκεται σημερα το χαρντ ροκ καφε..ολα τα γκρηκ καμακια της εποχης το χαν στεκι..(οχι αδικα..)θυμαται κανεις πως λεγοταν???(για μεσα 80ς μιλαμε..)
 
Αυτοκίνηση, Ακρωτήρι
 
don dokken είπε:
ρε παιδες,υπηρχε μια ντισκοτεκ στη φιλελληνων,(συνταγμα,αθενς..)απεναντι απο κει που βρισκεται σημερα το χαρντ ροκ καφε..ολα τα γκρηκ καμακια της εποχης το χαν στεκι..(οχι αδικα..)θυμαται κανεις πως λεγοταν???(για μεσα 80ς μιλαμε..)
Λες την Lava Bore μηπως ;

Δεν ξερω αν ηταν και στα 80ς παντως αρχες 90ς ηταν σιγουρα.

Βεβαια η Lava Bore ηταν σε οροφο και θυμαμαι και αλλη μια πανω στη Φιλελληνων που σκαγανε μυτη ολες οι τουριστριες.
 
οχι οχι τη lava bore..οπως ειπα σχεδον στο υψος που ειναι σημερα το χαρντ ροκ καφε,απεναντι..("τουριστριες"...ποτε στη ζωη μου δεν τις αποκαλουσα ετσι..χεχε..συνηθως τις αποκαλουσαμε με την εθνικοτητα,βαζοντας χαρακτηρισμους που..κοβονται)
 
Station one στην Πατησίων. Discoball, φωτορυθμικά και έναρξη με διασκευή ντίσκο κομματιού από τους rondo venezziano.
 
disco victoria στην Νίκαια...όνομα Disco, μουσική Heavy Metal8)8) όπως αναφέρει και ένας γηραιότερος φιλος.

O οποίος μόλις ανέφερε και ότι μετά την πρώτη συναυλία των Maiden στην Ελλάδα, (1988 ) το ποτάκι αργοτερα το ηπιαν εκεί τρία από τα μέλη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ντισκο στεκι συνταγμα

ενοεις φιλε το κλαμπ φανταζυ... γιαννης καμακι απο τα 80ς
 
ντισκο στεκι συνταγμα

don dokken είπε:
ρε παιδες,υπηρχε μια ντισκοτεκ στη φιλελληνων,(συνταγμα,αθενς..)απεναντι απο κει που βρισκεται σημερα το χαρντ ροκ καφε..ολα τα γκρηκ καμακια της εποχης το χαν στεκι..(οχι αδικα..)θυμαται κανεις πως λεγοταν???(για μεσα 80ς μιλαμε..)
ενοεις φιλε το κλαμπ φανταζυ. γιαννης καμακι απο τα 80ς
 
Ηχοκινηση,κοντα στο Παλατακι Χα'ι'δαριου...(δηλαδη ,λιγο πιο πανω απο το Χωρις Ανασα! :cool: )
 
το χωρις ανασα πηγε εκει στα μιντ-90ς,αρα δεν ειναι και τοσο ρετρο-καλτ-κλασικ..

το θυμαμαι,αλλα για μενα περα απ το χωρις ανασα,υπηρχε μονο το Αθενς κουινς... :D

αντε και το καζινο Λουτρακιου...
 
Ναι, για το νεο Ανασα ελεγα!...Ασε,το Athens Queens εχει χαλασει πολυ...
 
Ηχοκινηση ειναι το μαγαζι απο το οποιο ο Θοδωρης Ρακιντζης εκανε κατι υπερκαλτ μεσημεριανες Κυριακατικες εκπομπες με "Ελληνικη ποπ" στο TeleCity στις αρχες των 90s?
 
Δεν ειμαι σιγουρος... :xm: Αν δεν υπηρχε αλλη Ηχοκινηση στην Αθηνα...
 
jonnyitalo είπε:
ενοεις φιλε το κλαμπ φανταζυ. γιαννης καμακι απο τα 80ς
τι να σου πω..δε νομιζω οτι το λεγαν φανταζυ..καπως αλλιως.εχω καψει πολλα εγκεφαλικα κυταρα και δε θυμαμαι. :(
 
Πίσω
Μπλουζα