Don Chuck Stories/ Le petit castor (1975)

ioka

RetroN00b
Joined
20 Σεπ 2008
Μηνύματα
11
Αντιδράσεις
0
ψαχνω για ενα καρτουν που παιζοταν νομιζω σε ενα μικρο καναλι. το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ηταν ενας μικρος καστορας, που ζουσε με τον πατερα του γτ η μητερα του ειχε πεθανει. και αν θυμαμαι καλα, ειχε μια φιλη καστορινα, και μια εχθρο αλεπου, ή κατι τετοιο....ειχε και ωραιο τραγουδι στους τιτλους αρχης....αν καποιος το θυμαται, παρακαλω ας μου το πει....ευχαριστω...:[:augenrollen::shtup:
 
Καλως ηλθες και καλες νοσταλγιες! :D

Τι μου Θυμησες τωρα, το εβλεπα και εγω!

Προσπαθω να θυμηθω τον τιτλο αλλα δεν.... :(

Dont worry ομως γιατι ειμαι σιγουρος οτι καποιος θα σε βοηθησει στον τιτλο.
 
σε ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα! ειμαι λιγο καιρο στο φορουμ, και αν και ειμαι αρκετα μικρη, εχω θυμηθει τοσα πολλα που συγκινουμαι καθε φορα...!!! :dribble:
 
donchuck.jpg


Αυτο ειναι ενα παρα πολυ ωραιο παιδικο το εβλεπα συχνα!!!!!!!!Κ πρεπει να συζητησουμε γιατι ειναι πολυ νοσταλγικο κ retro!!!!!!!!!

Εσεις το βλεπατε?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμ.... Δεν το θυμαμαι, σιγουρα παιζοταν εδω στην Ελλαδα;
 
Ναι μαλιστα το εβαζε κ η ΕΤ1 αρκετες φορες!!!Κ πιο παλια το junior's tv!! Θυμαμαι εντονα την ελληνικη φωνη του καστορα που την εκανε η Ρενα Καζακου που εκανε κ του πινοκιο!!!!!!!!!!!! :D

http://www.youtube.com/watch?v=kqzjUMwwepQ&feature=related

Δεν μπορω ομως να βρω στο youtube μεταγλωτισμενο αποσπασμα!!!

Σιγουρα θα το θυμαστε αν ζοριστειτε λιγο!!!!!!!!!
 
Δεν το θυμάμαι , αλλά τώρα που το άκουσα μου έκανε εντύπωση η ωραία ηχογράφηση στην αρχή !
 
Αν θυμαμαι καλα ξεκιναγε λιγο διαφορετικα στα ελληνικα με ενα πιο σιγανο τραγουδι! Μπορει να φαινεται σαν κωμικο αλλα ειχε κ αρκετα δραματικα στοιχεια!!Σαν χτες θυμαμαι το κλαμα του καστορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
τσακ ο καστορας

παιδικο καρτουν γιαπωνεζικης νομιζω παραγωγης που επαιζε παλια στην ετ2 και στο juniors θυμαμαι συγκεκριμενα το επεισοδιο που θα γινοταν εκλειψη ηλιου και επειδη οι κατοικοι του δασοθς δεν ηξεραν τι ειναι αυτο κατηγορουσαν τον πατερα του τσακ οτι θα τους κλεψει τον ηλιο και ενα αλλο επεισοδιο με το τερας της αστραπης που ελεγαν στα παιδια οτι τρωει τους αφαλους απο τα παιδια που ειναι ξεσκεπαστα οσο κι αν εψαξα ομως δεν βρηκα ουτε τον πραγματικο τιτλο ουτε τιποτα αλλο κανεις αλλος που να θυμαται περισοτερα?
 
Φίλε Θάνο δεν ξέρω αν είναι αυτό ακριβώς που ψάχνεις αλλά μάλλον θα στεναχωρηθείς διότι το επεισόδιο με τον Chuck τον κάστορα που βρήκα στο YouTube είναι στα ιταλικά.

 
αυτο ειναι ναι ευχαριστω υπηρχε στα ελληνικα το θυμαμαι πολυ καλα αλλα δεν ξερω αν θα βρεθουν καπου
 
βρηκα το τραγουδι τιτλων που επαιζε στην ελληνικη μεταγλωτιση σιγουρα θα θυμισει και σε οσους το εβλεπαν κατι θυμαμαι οτι ειχε βγει το επεισοδιο με την εκλειψη ηλιου σε βιντεοκασετα δωρο με ενα περιοδικο αλλα τωρα δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει και ειχε βγει και αλλη μια βιντεοκασσετα που θυμαμαι οτι την ειχα πετυχει σε γνωστο παιχνιδαδικο αλλα δυστυχως δεν την πηρα ηταν απο μια παρα πολυ μικρη εταιρια παντως https://www.youtube.com/watch?v=rldxKRwd_Ow
 
να σαι καλα Θανο που μας το θυμισες!
 
Πίσω
Μπλουζα