Doom 3 BFG Edition

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Metalcandyman
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.333
Αντιδράσεις
5.968
Η Bethesda Softworks ανακοινωσε το Doom 3 BFG Edition που θα κυκλοφορησει το φθινοπωρο σε pc,xbox360 και ps3.To συγκεκριμενο πακετο θα περιλαμβάνει remastered εκδοσεις του Doom 3 και του expansion "Resurrection of Evil" αλλα και την καινουργια ιστορια "Lost Mission" που θα εχει 7 νεες πιστες.Τα doom 3 resurrection of evil και lost mission θα διαθετουν βελτιωμενο Rendering και φωτισμο αλλα και ενα νεο συστημα checkpoint.Eπισης θα υποστηριζουν ηχο surround 5.1,3D displays και head-mounted displays.Και το καλητερο ειναι οτι μαζι με ολα αυτα θα περιλαμβανοντα στο πακετο και τα Doom και Doom 2.

 
Ωραια,καλοδεχουμενα παντα τα remasters παλαιων τιτλων,το Doom 3 το'χω στην εκδοση του Xbox1 και δεν εχω κατσει να ασχοληθω σοβαρα ακομα μαζι του.


Επισης περιμενα να δω τον τιτλο σε arcade dlc εκδοση και οχι κουτατη οπως δειχνει στο τελος του βιντεο.



Οι νεολαιοι που μιλατε την slung το BFC τι σημαινει;;
 
Δεν δεν δεν το'χω, παει,οταν ολοι σκιζοντουσαν με το Doom στα Pc εγω ημουνα στα arcades.Eνδιαφερον επισης το support for 3D TVs, monitors, and head mounted displays .
 
Καλοδεχούμενα τα remakes, αλλά ελπίζω τελικά ο Carmack να καταφέρει να παρουσίασει κάτι φρέσκο, με νέες ιδέες στο Doom 4, ειδικά μετά το φιάσκο του Rage.
 
Πλακα πλακα κοιταξα και εχω το Doom σε Ν64,Saturn και 32Χ και δεν εχω παιξει κανενα πανω απο 2'.


Eπισης ενδιαφερον που το Doom1 εχει βγει στο live και οχι στο psn.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Rage δεν ηταν φιασκο αλλα παραμενει σιγουρα πολυ κατωτερο απο το breakthrough που περιμεναμε τοσα χρονια...

Το Doom3 BFG θα παιζει και με Kinect. Εχω μεγαλη απορια για το αποτελεσμα...

Απορια επισης εχω για το τι εξτρα καλουδια θα κουβαλαει η idTech4. Εμπορικα πηγε απατη δυστυχως. Η αρχικη επικεντρωση στα corridors και η αργοπορια να κολλησουν τα Megatextures εκανε ζημια για το ευρυτερο franchising της...

Aσχετο...αλλα ουτε την idTech5 βλεπω να πουλαει :(
 
Ελα και ερχεται και το VR πακετο με το PS4..




[video=youtube;vIkrQK60N-4]

 
Ωραία και όμορφα νέα πραγματικά. Το Doom είναι το παιχνίδι που το 1993 με έθισε στα FPS, από τότε δεν ξανάπιασα adventure και ένας νέος κόσμος άνοιξε μπροστά μου. 19 χρόνια μετά συνέχίζω ακάθεκτα να λιώνω ότι έχει σχέση να κάνει με παιχνίδια πρώτου προσώπου σε βαθμό απίστευτου εθισμού.

Σίγουρα από τα λιγοστά παιχνίδια στο 360 που θα πάρω day 1 όσο και αν κοστίζει. Υπέροχα! :D
 
Άψογο νέο!!!!

Μόνο και μόνο για το ΘΕΟΒΑΡΟ όνομα του τίτλου θα το πάρω χωρίς συζήτηση μιας και είμαι φαν των κλασσικών παλιών FPS.

Εξάλλου σίγουρα κάποια στιγμή το Doom3 θα το ξαναεγκαθιστούσα για να το ξανατερματίσω σε single player mode, οπότε τώρα θα έχω και καινούργιες πίστες + καλύτερα τα ήδη υπάρχοντα γραφικά κτλ.
 
720p @60fps

στο PC δεν εχει co-op

στο PS3 εχει tearing

στο 360 για να παιξεις τα Doom1 και 2 πρεπει να παιξεις απο το δισκακι - να μην κανεις install

κατα τα αλλα...το καλο Doom3 upgraded!

Το περιμεναμε...ηρθεεεεεεεε

EDIT

Βρηκα συγκριτικο XBOX1 και XBOX360 στο Doom3


Nα θυμηθουμε οτι εκεινη την εποχη,καμια κονσολα πλην του XBOX μπορουσε να ονειρευτει να τρεξει ετσι το Doom3! Yπαρχει μια συζητηση στο Beyond3d που σερνεται χρονια που λεει οτι το Doom3 δεν θα μπορουσε ποτε να τρεξει σε Wii...
 
Θα το τιμήσω, μιας και είναι must αυτό το παιχνίδι για εμένα :)
 
Wally είπε:
720p @60fps
στο PC δεν εχει co-op

στο PS3 εχει tearing

στο 360 για να παιξεις τα Doom1 και 2 πρεπει να παιξεις απο το δισκακι - να μην κανεις install

κατα τα αλλα...το καλο Doom3 upgraded!

Το περιμεναμε...ηρθεεεεεεεε

EDIT

Βρηκα συγκριτικο XBOX1 και XBOX360 στο Doom3

Για μια ακομα φορα το γλυψιμο σε xbox και micro$oft και το θαψιμο στην NINTENDO και στην ποιο επυτυχημενη κονσολα αυτης την γεννιασ συνεχιζεται.
 
Μάλλον φαίνεται ότι πριν το Black Ops 2 που θα βγει τον Νοέμβρη, θα πρέπει να κάνω και άλλη αγορά!

@Wally: Όταν λες ότι τα Doom 1 & 2 δεν μπορείς να τα κάνεις install στο ΧΒΟΧ, τι εννοείς;
 
Για ακατανοητο λογο, αν εχεις κανει το παιχνιδι install στο σκληρο του 360, δεν μπορεις να παιξεις τα Doom I και ΙΙ!! Πρεπει να το κανεις uninstall ή να παιζεις με DVD...
 
Wally είπε:
Για ακατανοητο λογο, αν εχεις κανει το παιχνιδι install στο σκληρο του 360, δεν μπορεις να παιξεις τα Doom I και ΙΙ!! Πρεπει να το κανεις uninstall ή να παιζεις με DVD...
Οκ... Αυτό θα είχε αξία ΑΝ ήξερες ότι μπορείς να εγκαθιστάς παιχνίδια στο XBOX και δε το μάθαινες κατά τύχη... :angry: :cry: :banghead: :banghead: :rant: :animangry:
 
Εμα το'χεις και εσυ να μουγκριζει το drive,πως αντεχες..
 
Το Doom 3 είναι παιχνιδάρα. Having said that, κάποιος που έχει παλιό xbox, έχει το Doom 3, και τα ports από όλα τα παλιά Doom να τρέχουν σε 720p και fullscreen, δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να σκάσει 40 γιούρος. Για τον PC χρήστη από την άλλη, ισχύουν τα παραπάνω, συν τα mods που έχουν βγει και το κάνουν αγνώριστο. Εν ολίγοις, που είναι το Doom 4 ρε Carmack, ντάξει τα παλιά τα Doom τα έχουμε λιώσει...
 
Εχω το Doom 3 και απο οτι εχω δοκιμασει να παιξω στο 360 υπαρχει θεμα με την σκοτεινοτητα κατι που αυτη η εκδοση την βελτιωνει συν ολες τις αλλες μαϊμουδιες που του εχουν κανει.


Το ποσο παντως ειναι σεβαστο αλλα ειναι και το παιχνιδι!
 
Πίσω
Μπλουζα