Double Dragon

geoanas είπε:
Εγώ πάντως όπου έβλεπα λογότυπο της Mastertronic ...έφευγα μακρυάααα !! LOL !!
Βεβαια υπηρχαν και εξαιρεσεις π.χ. Kikstart I & II,3D Pinball: Pinball Power,The Master of Magic etc
 
Kαι ομως εβγαλε καποια διαμαντακια. Kane, Spellbound, Rescue κτλ
 
Alucard είπε:
looool
Να σου πω την αλήθεια billy ένα παιχνίδι μου έκανε καλή εντύπωση από την εν λόγω εταιρεία κι αυτό ήταν το Kane στον Amstrad 464.
Χαχαχα ;)

Τελικά ο καθένας έχει και διαφορετική εταιρία που "μισεί" (για τους δικούς του λόγους).

Προσωπικά έχω αρκετές ευχάριστες αναμνήσεις με παιχνιδάκια της Mastertronic (συμπεριλαμβανομένου και του θρυλικού Kane βεβαίως-βεβαίως ;) ), έστω και αν δεν ήταν 100% "top" τίτλοι.

(επειδή πιθανότατα μας διαβάζουν και νέα μέλη, είναι ευκαιρία σε αυτό το σημείο να κάνω ένα... shameless plug στο 3ο τεύχος του Phoenix, με το πολύ καλό αφιέρωμα του Dino στην εταιρία αυτή).

Τώρα, αν με ρωτήσει κανείς, ποιό ρετρο-software house αντιπαθώ... μάλλον θα επιλέξω την ANCO !! :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
προφανώς δεν είσαι φαν του ποδοσφαίρου Βασίλη
 
Δεν είναι καν Βασίλης...όσο για την Anco, φλιπεράκια έβγαζε. :p
 
Maddog είπε:
Δεν είναι καν Βασίλης...όσο για την Anco, φλιπεράκια έβγαζε. :p
ο alkis 21 δεν πρέπει να το διαβάσει αυτό...

(ομολογώ ότι δεν κατάλαβα το σχόλιο ότι δεν είναι Βασίλης...δηλαδή το billy δεν έχει σχέση με το όνομα του;
 
Θεωρω οτι υπηρξε μια καταρα Σαββατογεννημενης γριας οσο αφορα τις διασκευες των Double Dragon στα 8/16bit.

Τα μονα που γουσταρω ειναι τα Double Dragon Extreme (DC,PC) και Double Dragon Forever(PC).

Και τα δυο ειναι unofficial remakes. Το πρωτo ειναι mod του B.O.R ενω το αλλο σταματησε να αναπτυσεται λογω επικειμενης καμπανας απο τους κατοχους του copyright.

 
Wally είπε:
Θεωρω οτι υπηρξε μια καταρα Σαββατογεννημενης γριας οσο αφορα τις διασκευες των Double Dragon στα 8/16bit.
Τα μονα που γουσταρω ειναι τα Double Dragon Extreme (DC,PC) και Double Dragon Forever(PC).

Και τα δυο ειναι unofficial remakes. Το πρωτo ειναι mod του B.O.R ενω το αλλο σταματησε να αναπτυσεται λογω επικειμενης καμπανας απο τους κατοχους του copyright.
Στα υπ'όψιν να τα δοκιμάσω αυτά τα remakes. :thumbup:

Kρίμα πάντως για την έκδοση για δισκέττα του Amstrad. Παίζει καλά, αλλά θα ήθελα μία παλέττα με την "ζωντάνια" της "αργής" έκδοσης, και ίσως και διαφορετική μουσική.

Τότε θα μιλάγαμε για μία 100% επιτυχία του Amstrad.

Απαντάω συνοπτικά και στα παραπάνω σχόλια για να μην βγούμε off-topic:

- Nαί, δεν είμαι fan του ποδοσφαίρου (μόνο για χάρη της παρέας καταδεχόμουν να παίξω αραιά και πού κανένα διπλό), και δεν χάνω ευκαιρία να κάνω σχετικές νύξεις απο τον καιρό που γράφτηκα στο forum. ( Παράδειγμα απο 12/09/06 :D )

- To billy είναι απλά nickname.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα