Dragon's Lair 3D

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.882
Αντιδράσεις
3.858
Μεγαλωσα ξερογλειφωντας μπροστα στα screens του Dragon's Lair στα arcades και μακαρι να το εβλεπα Live,οχι εννοω τα screenshots των περιοδικων!!

Πριν μερικα χρονια βγηκε μια home εκδοση αξιας αναφορας.

dragon-s-lair-3d-return-to-the-lair-51835.476137.jpg


Το Dragon's Lair 3D με υπεροχα cel shaded γραφικα που τοσο αγαπαω για το καρτουνι της εμφανισης τους ,gameplay με μπολικα παζλς,ηρωα για πολλα γελια και μια πριγκιπησα για σωσιμο.

Τι αλλο να ζητησει κανεις;

Το παιχνιδι το ειχα ξεκινησει στο Cube Πριν κανα 4αρι χρονια μπορει και παραπανω σε CRT TV και το ειχα αφησει μισο (καποιο παζλ),τωρα ηρθε η ωρα για revenge ....

Μιας και απο τεχνικες προδιαγραφες στεκει ανετα και σημερα ,ναι εχει 16:9 ηρθε η ωρα να το τελειωσω,ελπιζω.

Πρεπει να το βρω και σε ps2 ,το upscaling του ps3 θα ειναι σωτηριο.

69589_full.jpg
 
Παιξτο σε υπολογιστη με τον Dolphin, κανει ακομα καλυτερο upscalling. Το ειχα δει λιγο, μου αρεσε επισης αρκετα.
 
1. Εχει βγει για Πισι;

2. Τι ειναι ο Dolphin; (αν ειναι εμουλατορας, μαλλον απανταει και η πρωτη ερωτηση :) )
 
Υπάρχει και έκδοση για PC. Το έχω τερματίσει κανα δυο φορές και είναι πολύ ωραίο και σχετικά δυσκολούτσικο παιχνίδι! Εαν σου αρέσουν τα 3D platform και Action/Adventure παιχνίδια θα το λατρέψεις, η ατμόσφαιρα των πρώτων παιχνιδιών έχει μείνει ακριβώς όπως ήταν πάντως!
 
To Dolphin ειναι ενας Gamecube/wii emulator για PC. To Dragon's Lair η πρωτη επαφη με το το παιχνιδι ηταν στο CPC και συνεχεια στην Amiga, ηξερα οτι ειχε βγει στο PC αλλα δεν αξιωθηκα να το αποχτησω,Αληθεια ειχε βγει στο PS2;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Getta Robo είπε:
Παιξτο σε υπολογιστη με τον Dolphin, κανει ακομα καλυτερο upscalling. Το ειχα δει λιγο, μου αρεσε επισης αρκετα.

Rakeesh είπε:
1. Εχει βγει για Πισι;2. Τι ειναι ο Dolphin; (αν ειναι εμουλατορας, μαλλον απανταει και η πρωτη ερωτηση :) )



http://www.youtube.com/watch?v=j0wjd8v8KSY
 
Και γω το έχω τερματίσει στο pc.Eίναι αξιο αναφορας καλα γραφικα και ωραιο gameplay
 
Στο gamecube έχει πρόβληματα με το framerate και τα χειρότερα γραφικά από όλες τις εκδόσεις για αυτό σου προτείνω να παίξεις την έκδοση για PC.
 
Πολυ ωραιο παιχνιδι αν και πολυ δυσκολο οπως ειπαν και τα παιδια στα προηγουμενα ποστ.

Το ειχα παιξει στην Amiga για πρωτη φορα και ειχα μαγευτει απο τα γραφικα του που πιστευω αγγιζαν εκεινη την εποχη τα ορια της Amiga αλλα και αυτα που βλεπαμε τοτε σε ταινιες καρτουν.
 
Πίσω
Μπλουζα