Dream On

alkis21

ΚickOff World Champ 2013
Joined
16 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.603
Αντιδράσεις
202
Μου έχει κολλήσει από χθες και δεν μπορώ να θυμηθώ με τίποτα... Αμερικάνικη σειρά που αν δεν κάνω λάθος προβάλλονταν τα πρώτα χρόνια του STAR. Στους τίτλους έδειχνε τον πρωταγωνιστή όταν ήταν μωρό να τον αφήνει πάντα η μητέρα του μπροστά σε μία τηλεόραση. Κατά συνέπεια όταν μεγάλωσε κάθε τι που του συνέβαινε στη ζωή του του έφερνε στο μυαλό σκηνές από ασπρόμαυρες ταινίες (τις οποίες και βλέπαμε ως cutscenes). Θυμίζει σε κανέναν κάτι;
 
.....ναι ...το θυμάμαι αλλά δεν θυμάμαι τον τίτλο της...θα προσπαθήσω να το ψάξω λίγο..
 
Τη θυμάμαι κι εγώ τη σειρά αμυδρά, αλλά από λεπτομέρειες τίποτα.
 
Ναι επαιζε γνωστος τηλεοπτικος σταρ - το ψαχνω.

*και επισης ειμαι σιγουρος οτι ο ιδιος ηθοποιος εχει παιξει και σε σειρα επιστημονικης φαντασιας

** Μου κολλησε οτι ηταν ο Scot Bakula που τον θυμομουν απο το Quantum Leap - αλλα ψαχνωντας τη φιλμογραφια του δεν βρηκα κατι σχετικο, καλη τυχη στους υπολοιπους.
 
Η λύση του μυστηρίου...

Άλκη, η σειρά που αναζητάς ήταν πρωτοποριακή για την εποχή της τόσο για το χιούμορ όσο και για τις σκηνές με γυμνό.

Την προέβαλε το αμερικάνικο κανάλι HBO για 6 χρόνια (08.07.1990-27.03.1996) και οι σεναριογράφοι της σειράς μετά από 4 χρόνια από την πρεμιέρα της δημιούργησαν ΅Τα Φιλαράκια΅ για το NBC!Τυχαίο; Δεν νομίζω!

Η σειρά πραγματευόταν την ζωή του Μάρτιν Τάππερ ενός διορθωτή βιβλίων διαζευγμένου με παιδί και λεγόταν "Dream On".

Dreamondvd.jpg


Και ένα απόσπασμα από το πρώτο επεισόδιο:

Υ.Γ:Για να λέμε και του στραβού το δίκαιο ο πρωταγωνιστής έμοιαζε του Σκοτ Μπάκουλα! ;)
 
Χίλια ευχαριστώ!
 
Πίσω
Μπλουζα