Dreamcast Cancelled Games

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Thunder Force VI

 
Hellgate

[video=youtube;0u627n-gf_U]

 
Και γιατί ακυρώθηκαν αυτά τα διαμάντια ;
 
GunValkyrie!!!!!!

Πσσσσσ αυτα ειναι....Διαμαντι..Μακαρι να εχει βγει διοτι φενεται να ηταν μεγαλη παραγωγη και αξιοποιει μεγαλες δυνατοτητες του Dreamcast.Πραγματικα απιστευτο..Αυτα τα γραφικα τα εχω δει αντε σε ενα δυο παιχνιδια για Dreamcast!!

To propoler arena το κυκλοφορισαν unofficial και ειναι πολυ καλο!!

Και μην ξεχναμε ακυρωθηκαν οταν η sega ανακοινωσε οτι θα σταματηση την παραγωγη dreamcast και ετσι εβγαλε πολες εταιριες παραγωγης παιχνιδιων εκτος σχεδιων..Μην ξεχναμε την EIDOS που ακυρωσε το soul reaver 2 και η valve το half life......αλλιως αυτα τα παιχνιδια θα ηταν σημερα στο ραφι μας.

Toooo BAD!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
cast128dreams είπε:
...και η valve το half life.
Το half-life, δεν υπάρχει κανονικά για το dreamcast;! Πως είχα την εντύπωση οτι το έχω δει κιόλλας;;; χμμμ :xm:
 
Propeller Arena και Half Life εγιναν leaked. Το πρωτο μαλιστα ειναι fully playable και το εφαγε το μαυρο χωμα λογω 11ης Σεπτεμβριου...

Το GunValkyrie το θεωρω ενα απο τα πιο υποτιμημενα παιχνιδια στο ΧΒΟΧ. Οσοι μπορειτε ασχοληθειται και δεν θα χασετε...
 
Το Half Life ειχε βγει unofficial μαζι με το expansion Blue Shift.Aν δεν κανω λαθος στο dreamcast ηταν να βγει και το Commandos 2 (η το 3 δεν θυμαμαι) και το Black & White.
 
Gryzor είπε:
Aαααμαν ψαχνω σαν τρελλος να κατεβασω!!!
Ναι μέσα στο spoiler έχει λινκ για το αντίστοιχο θέμα στο snerorama με rapidshare links για όποιον θέλει να το δοκιμάσει. Βασικά είναι τελευταίας εσοδείας αλλά από κάτι βίντεο δε μου φανηκε και πολύ ενδιαφέρον :p [not a racing fan >.>]
 
Ω ναι τα βρηκα τα λινκς, θενξξξξξξξ!!!!

Τωρα μενει να θυμηθω πως καιμε παιχνιδακια, καθοτι ειχα γραψει τα απαντα χρονια πριν... Μονο DiscJuggler?
 
Alcohol 120%, raw daw mode, 8x speed
 
Oooh cool, σ'ευχαριστώ πολύ!
 
Και μια και δεν έχει αναφερθεί μέχρι τώρα, βάλτε στον μακρύ κατάλογο των απωλειών και το Heroes of Might and Magic 3.

Μεγάλο πλήγμα για εμένα καθώς την συγκεκριμένη σειρά την είχα λιώσει στο PC και δεν υπήρχαν και πολλά strategy για DC έτσι κι αλλιώς.

Αυτή την στιγμή δεν υπάρχει τίποτα από το παιχνίδι διαθέσιμο να δείτε εκτός από ένα promo video που είχε μπει σε κάποιο GD-ROM του Official Sega Dreamcast Magazine (στο DreamOn Volume 7).
 
Aπ τα ακυκλοφορητα παιχνιδια του Dreamcast απ τις εικονες και video που εχω δει με εντυπωσιασε πολυ το Castlevania Resurrection.
Πολυ προσεγμενα γραφικα στους χαρακτηρες και στα σκηνικα.

Εδω ενα βιντεο με χαμηλη αναλυση και διαρκεια αλλα φαινεται εντυπωσιακο.




Kαι ενα link με πολλες φωτογραφιες για τους χαρακτηρες και τα σκηνικα στο παιχνιδι.

http://www.gamekyo.com/groupnews_article39192.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aπ τα ακυκλοφορητα παιχνιδια του Dreamcast απ τις εικονες και video που εχω δει με εντυπωσιασε πολυ το Castlevania Resurrection.
Πολυ προσεγμενα γραφικα στους χαρακτηρες και στα σκηνικα.

Εδω ενα βιντεο με χαμηλη αναλυση και διαρκεια αλλα φαινεται εντυπωσιακο.

Kαι ενα link με πολλες φωτογραφιες για τους χαρακτηρες και τα σκηνικα στο παιχνιδι.

http://www.gamekyo.com/groupnews_article39192.html
Υπαρχει επιβεβαιωμενα σε χερια συλλεκτων - πρωην συντακτων απο περιοδικα. Αν και εχουν πιστοποιηθει πως υπαρχουν, κανεις δεν ειναι προθυμος να μοιραστει περισσοτερες πληροφοριες.. Ελπιζω καποια στιγμη να διαρευσει και αυτο επιτελους.
 
Πίσω
Μπλουζα