DS flash cards: Ερωτήσεις για αγορά

Getta Robo είπε:
Οι περισσοτερες flashcards τυπου R ειναι κλωνοι του κλωνου, δεν θα στις προτεινα. Η edge ειναι σαφως ανωτερη επιλογη.Θες αυστηρα να αγορασεις απο Ελλαδα η θα μπορουσες να παρεις και απο εξωτερικο; Αν μπορεις να παρεις απεξω, εχεις ακομα καλυτερες επιλογες.
Ειμαι ανοιχτός σε προτάσεις.Δεν εψαξα καθολου από εξωτερικό, αλλα με ενδιαφερει αν υπάρχει κάτι σαφώς καλύτερο!

Να είναι βέβαια πάντα 100% συμβατή με το παλιό DS Fat!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
RetroCPC είπε:
Ειμαι ανοιχτός σε προτάσεις.Δεν εψαξα καθολου από εξωτερικό, αλλα με ενδιαφερει αν υπάρχει κάτι σαφώς καλύτερο!Να είναι βέβαια πάντα 100% συμβατή με το παλιό DS Fat!
Το προβλημα με τα περισσοτερα καταστηματα, ειναι πως πουλανε κλωνους των κλωνων! Αυτο ειναι κακο μιας και με τον εναν η με τον αλλο τροπο ειναι εφικτο να σου χαλασουν το μηχανημα και να εχει σαφως χειροτερη συμβατοτητα.

Αν μπορεις να παρεις απο εξωτερικο κοιτα για την acekard οπου παιζει και σε Nintendo DSI και εχει μακραν την καλυτερη υποστηριξη.
 
Έχω αγοράσει την DsTwo εγώ και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι γιατί στο απλό DS δεν μπορεί να τρέχει τα παιχνίδια GBA natively, καθότι διαθέτει hardware υποστήριξη για το GBA.
 
Αν θυμάμαι καλά, μπορεί να τα παίξει GBA παιχνίδια natively μόνο αν η falsh card μπει στη GBA θύρα της κονσόλας.
 
Darth21 είπε:
Αν θυμάμαι καλά, μπορεί να τα παίξει GBA παιχνίδια natively μόνο αν η falsh card μπει στη GBA θύρα της κονσόλας.
Υππάρχουν και κάρτες για την GBA θύρα του Nintendo DS;;;
 
Οι παλιοτερες ετσι ηταν. Κλασσικο παραδειγμα EZ-Flash IV.
 
Οπως έγραψα και ένα χρόνο πιο πριν έχω μία G6 η οποία χρησιμοποιεί την GBA θύρα για να αποθηκεύει games και την DS θύρα για το "κλειδί". Το κακό είναι ότι και οι δύο θύρες χρησιμοποιούνται ταυτόχρονα με αποτέλεσμα να καίει την μπαταρία πιο γρήγορα από ότι κανονικά. Το καλό όμως είναι ότι παίζει και GBA games.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια απογοητευση την πηρα οταν η καρτουλα δεν ετρεχε και τα GBA τοσο τελεια οσο και τα DS,αν και οσα ηθελα τα καλυτεροτερα τα ειχα σε cartridges.


Να παρω 2η μονο για την GBA slot δεν επαιζε..



Με μια 2η σκεψη τι να τα παιζεις στο DS τα GBA ,τι να τα παιζεις στο PSP,ξενη κονσολα ως προς το οriginal μασινι η πρωτη ,ξενη κονσολα και η 2η...και στο PSP τα παιζεις και στην TV σου,εβγαλα αχρηστο και το GBA player του Cube μου.
 
Aardvark είπε:
Με μια 2η σκεψη τι να τα παιζεις στο DS τα GBA ,τι να τα παιζεις στο PSP,ξενη κονσολα ως προς το οriginal μασινι η πρωτη ,ξενη κονσολα και η 2η...και στο PSP τα παιζεις και στην TV σου,εβγαλα αχρηστο και το GBA player του Cube μου.
Αρκετα καλος ο GBA Emulator στο PSP αλλα η ταχυτητα του emulation δεν ειναι 100% σε ολα τα games...
 
Πίσω
Μπλουζα