DUST 514 Preview

Daytime Dreamer

RetroActive
Joined
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
290
Αντιδράσεις
7
Τι είναι το DUST 514?

Το DUST 514 είναι ένα free για να παίξουμε MMOFPS (Massively Multiplayer First Person Shooter) παιχνίδι αποκλειστικά για το PlayStation 3 και συνδέεται με τον κόσμο του EVE Online universe για PC πλατφόρμες.

Δείτε εδώ για περισσότερα ... όλη μέρα σήμερα το ετοίμαζα!

DUST 514
 
Από αυτά που διάβασα φαίνεται εξαιρετική ιδέα!

Γενικά έχω ακούσει από πολύ φίλο και gamer τα καλύτερα για το Eve, οπότε μόνο οφέλη μπορεί να έχει μια τέτοια διαδραστικότητα!...

Κρίμα, είμαι ένα νουμεράκι "πίσω" (PS2), αλλιώς θα το δοκίμαζα. Φοβάμαι όμως ότι σαν αθεράπευτη addicted gamer, μάλλον θα "καιγόμουν" και δεν είμαστε για τέτοια τώρα! :D

Συγχαρητήρια για την πολύ καλή ιδέα και φυσικά, όποιοι, όσοι και όταν ασχοληθείτε, δώστε κι ένα feedback! ;)
 
Δεν έχει βγει ακόμα. Έχω μια closed beta έκδοση στο γραφείο και ασχολούμαι λίγο

Είναι όντως για πολύ κάψιμο! :D
 
Daytime Dreamer είπε:
Δεν έχει βγει ακόμα. Έχω μια closed beta έκδοση στο γραφείο και ασχολούμαι λίγο
Είναι όντως για πολύ κάψιμο! :D
Α, συγνώμη! Έμεινα με την εντύπωση ότι η κλειστή beta του Απριλίου, διατίθεται π.χ. μόνο στα μέλη του PS forum! (μη ρωτήσεις πώς! Μετά από 12 περίπου ώρες στη δουλειά, όλα λογικά με φαίνονται! :D )

Υπάρχει περίπτωση να διατεθεί κάπως σε όσους δείξουν κάποιο ενδιαφέρον? Πιθανόν χαζή ερώτηση, αλλά δεν έχω PS3 καρδιά μου! :D

Τώρα, δε θα κρατηθώ και θα σχολιάσω: "Έχω μια closed beta έκδοση στο γραφείο και ασχολούμαι λίγο" - στη Sony δουλεύεις βρε καλέ μου?! :D

Εγώ ένα παιχνιδάκι που μου έστειλε o nkarytia πήγα να παίξω και κόντεψα να κοιμηθώ στη δουλειά για να προλάβω! :D
 
D@redevil είπε:
Α, συγνώμη! Έμεινα με την εντύπωση ότι η κλειστή beta του Απριλίου, διατίθεται π.χ. μόνο στα μέλη του PS forum! (μη ρωτήσεις πώς! Μετά από 12 περίπου ώρες στη δουλειά, όλα λογικά με φαίνονται! :D )
Υπάρχει περίπτωση να διατεθεί κάπως σε όσους δείξουν κάποιο ενδιαφέρον? Πιθανόν χαζή ερώτηση, αλλά δεν έχω PS3 καρδιά μου! :D

Τώρα, δε θα κρατηθώ και θα σχολιάσω: "Έχω μια closed beta έκδοση στο γραφείο και ασχολούμαι λίγο" - στη Sony δουλεύεις βρε καλέ μου?! :D

Εγώ ένα παιχνιδάκι που μου έστειλε o nkarytia πήγα να παίξω και κόντεψα να κοιμηθώ στη δουλειά για να προλάβω! :D
Ναι στην Sony δουλευω (Sony Computer Entertainment Europe) στο Λονδίνο. Εγώ είμαι ο PadPoet στο PlayStation forum :)

Φωτογραφίες από το EVE FanFest 2012 στην Ισλανδία με πρωταγωνιστή το DUST 514

EVE FANFEST 2012 Pictures
 
Με το Dust 514 έχω μια περίεργη σχέση... Αφενός, έτυχε να βρίσκομαι στην αίθουσα όταν ανακοινώθηκε αναπάντεχα (σε ομιλία των ανθρώπων της CCP στην GDC Europe του 2009) και αφετέρου το στούντιο που το αναπτύσσει (CCP Newcastle, αν και συνεισφέρουν και τα υπόλοιπα στούντιο της CCP) είναι 10' με τα πόδια από το σπίτι μου και το έχω επισκεφτεί 2-3 φορές. Μάλιστα είχα περάσει και από συνέντευξη ως μεταπτυχιακός φοιτητής πέρσι τέτοια εποχή (ήθελαν κάποιον να αναλάβει μια διπλωματική πάνω σε ένα μοντέλο φωτισμού για PS3 που θα χρησιμοποιούσαν στο DUST 514, με προοπτική να τον προσλάβουν μετά στην εταιρεία), αλλά παρόλο που παραδόξως πήγα αρκετά καλά, τελικά πήραν έναν άλλο συμφοιτητή μου (εντάξει, ήταν αντικειμενικά ο καλύτερος στο τμήμα, οπότε δεν κρατάω κακία... ;-Ρ). Πιθανότατα θα κάνω πάντως αίτηση για δουλειά αυτές τις μέρες, οπότε ποτέ δεν ξέρεις...

Σχετικά με το παιχνίδι τώρα, η αλήθεια είναι πως είναι μεγάλο ρίσκο, γιατί πρόκειται για κάτι που δεν έχει ξαναγίνει και δεν μπορούν να ξέρουν αν θα πιάσει... Δύσκολο να τραβήξει τους παίκτες του Eve αφού είναι κάτι που θα λειτουργεί παράλληλα, ενώ οι περισσότεροι από αυτούς δεν είναι FPS-άδες. Αντίστοιχα, δεν ξέρεις αν θα τραβήξει και τους fans των online FPS, οι περισσότεροι εκ των οποίων δεν έχουν παίξει άλλο παιχνίδι στη ζωή τους πέρα από το CoD (άντε και κανένα CounterStrike οι λίγο μεγαλύτεροι)...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Daytime Dreamer είπε:
Ναι στην Sony δουλευω (Sony Computer Entertainment Europe) στο Λονδίνο. Εγώ είμαι ο PadPoet στο PlayStation forum :)
Φωτογραφίες από το EVE FanFest 2012 στην Ισλανδία με πρωταγωνιστή το DUST 514

EVE FANFEST 2012 Pictures
Οκ, μπορώ τώρα να μαντέψω και τους 5 αριθμούς του τζόκερ? :D

Φυσικά, πλάκα πήγα να κάνω, αλλά με αποστόμωσες!....

Το event όμορφο και με ενδιαφέροντες ομιλητές! Μια χαζή ερώτηση: σε μια φωτό διέκρινα όλους τους browsers, τα o/s κινητών & το psvita... Υπάρχει περίπτωση να το δούμε κι εκεί ή ήταν κάτι άλλο και απλά συνδύασα ό,τι να 'ναι?

Olorin είπε:
Σχετικά με το παιχνίδι τώρα, η αλήθεια είναι πως είναι μεγάλο ρίσκο, γιατί πρόκειται για κάτι που δεν έχει ξαναγίνει και δεν μπορούν να ξέρουν αν θα πιάσει... Δύσκολο να τραβήξει τους παίκτες του Eve αφού είναι κάτι που θα λειτουργεί παράλληλα, ενώ η περισσότερη από αυτούς δεν είναι FPS-άδες. Αντίστοιχα, δεν ξέρεις αν θα τραβήξει και τους fans των online FPS, οι περισσότεροι εκ των οποίων δεν έχουν παίξει άλλο παιχνίδι στη ζωή τους πέρα από το CoD (άντε και κανένα CounterStrike οι λίγο μεγαλύτεροι)...
Χμ... Δίκιο έχεις και φυσικά δεν πήγε προσωπικά το μυαλό μου μέχρι εκεί.... Από την άλλη (χάριν της συζήτησης) ίσως επειδή είναι κάτι που δεν έχει ξαναγίνει, μήπως πιάσει και μάλιστα καλά?

Με τις άκρως απαραίτητες γνώσεις στο gaming (παίζω ό,τι μου αρέσει και όχι για συλλογή εμπειριών), μου φάνηκε καλή ιδέα να εκμεταλλευτεί τη δυναμική του Eve, που -απ' όσο ξέρω- είναι μεγάλη. (Σαφώς και μπορεί να ξέρω λάθος - κινδυνολογώ πάνω στο θέμα, γιατί δεν έχω ασχοληθεί!)

Έτσι όμως, όπως το θέτεις, ανοίγεις και νέους προβληματισμούς.
 
Πίσω
Μπλουζα