DVDs των ταινιών της FINOS FILM στο περιοδικό Τηλέραμα

Μακάρι να ανοίξει ο Β. Αλατάς το "θησαυροφυλάκιο" του και να δώσει όλα αυτά τα διαμάντια των 50ς,60ς & 70ς στο εμπόριο.......
 
Tonytony μήπως ξέρεις που μπορώ να βρώ την ταινία Τα Χρώματα της Ίριδας (Τσακίρογλου) σε dvd original??
 
Δε ξέρω georman θα σε γελάσω...Αλλά μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο από το θέμα???
 
Πράγματι κ θα ήθελα να παρακαλέσω να μείνουμε στα DVDS που μοιράζει το ΤΗΛΕΡΑΜΑ από ελληνικές ταινίες του παλιού κινηματογράφου της εταιρίας Φινος! :)
 
exw thn entypwsh oti mporeite na vreite ki eseis ellhnikes tainies mesw ths etaireias pou ekdidei ton tile8eath. Logika 8a exei ta pneymatika dikaiomata kai an oxi me ligo search vriskeis poios exei thn ka8e tainia kai thn paraggelneis.

den kserw akrivws poia ta links gia tis tainies alla opoia sullogh exw xreiastei apo periodiko exw parathrhsei oti yparxoun etairies pou ta poulane kanonika me paraggelia.

Φίλε μου από το εξωτερικό κάνε ένα κόπο και ψάξε στο Google την εταιρεία διανομής των ταινιών και θα βρείς τηλ. επικοινωνίας για να σου λύσουν τις απορίες και ενδεχομένως να τις παραγγείλουν ή να τις έχουν ήδη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόλις επικοινώνησα με το περιοδικό και μου είπανε ότι τέρμα οι ταινίες της Finos Film προς το παρόν.Στο μέλλον και αν....

Ακόμα μια ευγενική προσφορά των περιοδικών!!
 
Φίλε μου νομίζω τα έχει ακόμα η Victory η εταιρεία που έχει τους Ολυμπιακούς αγώνες και τα cd του Καζαντζιδη. Googlare αν δεν έχουν λήξει και τα έχει ακόμα και μας λες γιατί και στο περιοδικό αυτή η εταιρεία τα έδινε!
 
Μόνο ο Γρουσούζης να δινόταν και θα ήταν αρκετό
 
Κρίμα. Όντως, μας έφαγαν τα τούρκικα σήριαλ, που ούτως ή άλλως τώρα τα προβάλλει και η τηλεόραση για όσους θέλουν να τα δουν.
 
Πάντως εγώ αυτό που παρατήρησα είναι ότι κανένας δεν τα αγοράζει τα περιοδικά με τούρκικα σήριαλ. Σάββατο που πάω στο περίπτερο είναι πάντα γεμάτο από τέτοια. Εγώ πιστεύω πως θέλουν να τα επιβάλλουν, τα διαφημίζουν συνέχεια, σταμάτησαν να δίνουν ελληνικές ταινίες και ελληνικά σήριαλ και άλλα πολλά κάνουν.
 
Ευχαριστώ παιδιά για την κάθε πληροφορία. Θα το ψάξω και στο google. Να είστε καλά :)
 
Εχω την εντύπωση ότι οι δύο τελευταίες ταινίες

Αντίο Ζωή - Οι Κληρονόμοι




δεν κυκλοφόρησαν πα'οτι μου είπαν στο περιοδικό πως υπήρχαν σε κεντρικά σημεία λόγω της αναστάτωσης απο το εμπάργκο των διανομέων.

Είναι κάποιος που τις πήρε;
 
Εχω την εντύπωση ότι οι δύο τελευταίες ταινίες

Αντίο Ζωή - Οι Κληρονόμοι

δεν κυκλοφόρησαν παροτι μου είπαν στο περιοδικό πως υπήρχαν σε κεντρικά σημεία λόγω της αναστάτωσης απο το εμπάργκο των διανομέων.

Είναι κάποιος που τις πήρε;
 
δεν τις πηρα γιατι εκεινη τη βδομαδα το ταμειο ηταν μειων... αλλα δε τις ειδα κιολας στα περιπτερα αλλα η αληθεια ειναι οτι εδω στη γειτονια μου με τα dvds εχουν 1-2 κομματια το πολυ οποτε ειτε πουληθηκαν ειτε ηταν καταχωνιασμενα.
 
Σ'ευχαριστώ κι εγώ πιστεύω ότι δεν τις κυκλοφόρησαν. Έγινε και το μπέρδεμα με του διανομείς και ότι ήταν για Παρασκευή 8/7 δώθηκε Σάββατο 9/7.

Θα τους ξανατηλεφωνήσω μήπως και μάθω κάτι.

Αλλιώς θα ψάξω να βρω το τηλέφωνο για να τις πάρω χωρίς το περιοδικό
 
Και εδώ γελάμε...Το θράσος δεν έχει όρια! Το ΤΗΛΕΡΑΜΑ ξανά μανά με ταινίες της Φίνος Φιλμ , επανακυκλοφορίες φυσικά και η κασετίνα ονομάζεται..."Αγαπημένα Ζευγάρια"!!!Ουδέν σχόλιο!
 
Πες τα!!!Πες τα!!!Από χθές το είδα και έβαλα τα γέλια!!!!!!!!!!!
 
Μα δε θα το παρεις; Οχι; Μα δε σε καταλαβαινω. Γιατι ειναι σπανιοτατες!!! :) (αχ Ελλαδα).
 
Πίσω
Μπλουζα