DVDs των ταινιών της FINOS FILM στο περιοδικό Τηλέραμα

Πάντως οι "Άπαιχτες ταινίες" που είχαν κυκλοφορήσει πριν μερικούς μήνες από την Victory Media ήταν επεξεργασία της Graal. Εγώ έχω άλλη απορία. Ανάμεσα σ' αυτές που ανακοινώθηκαν ότι θα κυκλοφορήσουν τώρα ήταν και τα "Το χώμα βάφτηκε κόκκινο" και "Παπαφλέσσας" τα όποια όπως είναι γνωστό ανήκουν στην Καραγιάννης-Καρατζόπουλος και τώρα θα κυκλοφορήσουν μαζί με ταινίες της Φίνος Φιλμ. Μήπως είναι καινούρια επεξεργασία της Graal ή είναι οι άθλιες τηλεοπτικές εκδόσεις που ήδη έχουν κυκλοφορήσει;
 
Από τις άπαιχτες ταινίες, μόνο οι ακυκλοφόρητες ήταν επεξεργασμένες από την Graal. Όχι οι παλιές που ξανακυκλοφόρησαν με αυτή τη συλλογή
 
Οσο για τις ταινίες " Το χώμα βάφτηκε κόκκινο " και " Παπαφλέσσας " νομίζω οτι ηταν συμπαραγώγες της finos film η μία με την εταιρία Καραγίαννης - Καρατζόπουλος και η άλλη με τον james paris και φέτος νομίζω οτι κατάφερε να αποκτήσει τα δικαιώματα των ταινιών η finos film .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnnie24 είπε:
Από τις άπαιχτες ταινίες, μόνο οι ακυκλοφόρητες ήταν επεξεργασμένες από την Graal. Όχι οι παλιές που ξανακυκλοφόρησαν με αυτή τη συλλογή
 


Όλες οι "άπαιχτες" ήταν ακυκλοφόρητες και ήταν επεξεργασία της Graal. Η σειρά που κυκλοφόρησε μαζί με τις "άπαιχτες" και περιελάμβανε ταινίες που είχαν ξανακυκλοφορήσει σε DVD λεγόταν "Τα καλύτερα", τα οποία δεν ήταν επεξεργασία της Graal.


kossyfa είπε:
Οσο για τις ταινίες " Το χώμα βάφτηκε κόκκινο " και " Παπαφλέσσας " νομίζω οτι ηταν συμπαραγώγες της finos film η μία με την εταιρία Καραγίαννης - Καρατζόπουλος και η άλλη με τον james paris και φέτος νομίζω οτι κατάφερε να αποκτήσει τα δικαιώματα των ταινιών η finos film .
Μακάρι, για να δούμε τις ταινίες όπως προβλήθηκαν στα σινεμά. "Το χώμα βάφτηκε κόκκινο" ήταν συμπαραγωγή με την Δαμασκηνός-Μιχαηλίδης και ο "Παπαφλέσσας" συμπαραγωγή με James Paris και Γενική Κινηματογραφικών Επιχειρήσεων.
 
Το Τηλέραμα από αυτή την Πέμπτη αρχίζει "νέα" συλλογή (μόνο νέα δεν είναι...) την οποία ονομάζει..."Τα Κορίτσια της Φίνος Φιλμ". Οι ταινίες που θα δοθούν είναι οι εξής (με τη σειρά).


Η Καφετζού - Η Γυναίκα Μου Τρελάθηκε".



Μια Τρελή Τρελή Οικογένεια - Η Παριζιάνα



Οι Θαλασσιές Οι Χάντρες - Λόλα



Όλγα Αγάπη Μου - Κάτι Να Καίει



Μια Κυρία Στα Μπουζούκια - Μανταλένα



Το Παρελθόν Μιας Γυναίκας - Κορίτσια Για Φίλημα



Όλες έχουνε ξανακυκλοφορήσει στο παρελθόν....



 
Έλεος!!!!!!Κι η επίσημη ιστοσελίδα της FF ακόμα υπό κατασκευή!!!
 
Η επινοητικότητα στοιυς τίτλους των περιβόητων "αφιερωμάτων" είναι το κάτι άλλο! "Κορίτσι της Φίνος Φιλμ" η Μαίρη Αρώνη, που γύρισε δύο μόνο ταινίες στην εταιρεία, "κορίτσι της Φίνος Φιλμ" και η Ζωή Λάσκαρη, που έκανε όλες τις ταινίες της (πάνω από 20) στην εταιρεία! Ό,τι του φανεί του Λωλοστεφανή!
 
atanasio είπε:
Η επινοητικότητα στοιυς τίτλους των περιβόητων "αφιερωμάτων" είναι το κάτι άλλο! "Κορίτσι της Φίνος Φιλμ" η Μαίρη Αρώνη, που γύρισε δύο μόνο ταινίες στην εταιρεία, "κορίτσι της Φίνος Φιλμ" και η Ζωή Λάσκαρη, που έκανε όλες τις ταινίες της (πάνω από 20) στην εταιρεία! Ό,τι του φανεί του Λωλοστεφανή!
:D :D:D:D:D
 
Πίσω
Μπλουζα