E3 2015

Για την Nintendo ένα έχω να πω... Καλύτερα να μην έκανε ΤΙΠΟΤΑ στην Ε3, παρά που έδειξαν αυτό το πράμα που έδειξαν.

Και το WiiU να ζήσουμε να το θυμόμαστε.
 
Ρε παιδιά μια ερώτηση γιατί μόλις τώρα το είδα και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι φάρσα:



Αυτό το πράγμα ισχύει? Γιατί αν όντως ισχύει τότε να θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που αποφάσισε να ασχοληθεί αποκλειστικά με PCs και θεώρησα παλιά και αγαπημένα franchises, όπως αυτό, νεκρά.
 
Μια καλη ειδηση [Nier 2] με ασχημη καταληξη [PS4]
 
Νταξει, σας καταλαβαινω τους νιντεντακηδες, εγω παντως δεν περιμενα απολυτως τιποτα απο δαυτους. Κατα τα αλλα, καλη e3 ηταν, ειχε εκπληξουλες και σαν playstationακιας, δεν χαλαστηκα καθολου. Ζηλευω λιγο το πλατφορμακι καρτουν του xbox, αλλα και το πειρατικο της rare, για το tomb raider ελαχιστα μιας και εχουμε uncharted. Ωραια εκπληξη το shenmue, αλλα σαν φαν του ico εντυπωσιαστηκα περισσοτερο με το last guardian. Γενικως, κομπλε, περιμενα πολυ λιγοτερα tbh
 
Οποιος θελει να πουλησει το Wii U του, το παιρνω με 100 Ευρω! :p
 
Imgema είπε:
Ρε παιδιά μια ερώτηση γιατί μόλις τώρα το είδα και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι φάρσα:

Ο κοσμος ζηταγε νεο Metroid και αυτοι παρουσιασαν αυτο το "σκουπιδι". Τι να πω...

Ολοι οι αλλοι εδειξαν καποια παιχνιδια τουλαχιστον... η Nintendo μας ζαλισε με το Mario maker και το Yoshi που τα εχουμε δει απο καιρο! Πιο πολλες πληροφοριες πηραμε μετα το event παρα σε αυτο!

Τραγικο το event της Nintendo... δεν εχω να πω τιποτα αλλο!

ps.Xenoblade X 4 Δεκεμβριου!! χαχαχα παλι καλα που δεν πηγε για το 2016 και αυτο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Ο κοσμος ζηταγε νεο Metroid και αυτοι παρουσιασαν αυτο το "σκουπιδι". Τι να πω...


Ολοι οι αλλοι εδειξαν καποια παιχνιδια τουλαχιστον... η Nintendo μας ζαλισε με το Mario maker και το Yoshi που τα εχουμε δει απο καιρο! Πιο πολλες πληροφοριες πηραμε μετα το event παρα σε αυτο!

Τραγικο το event της Nintendo... δεν εχω να πω τιποτα αλλο!

ps.Xenoblade X 4 Δεκεμβριου!! χαχαχα παλι καλα που δεν πηγε για το 2016 και αυτο!
Οντως τραγικοι! Αυτοι μαλλον ετοιμαζουν τιτλους για την επομενη κονσολα. Ποτε δεν ειναι αργα να παει και αυτο το 2016. Αυτον τον Miyamoto αρχισα να τον λυπαμαι πραγματικα,ο ανθρωπος εχει κουραστει να παρουσιαζει [edited] και να προσπαθει να βγαλει το φιδι απο την τρυπα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ στην αρχή δεν μπορούσα να καταλάβω πως είναι δυνατόν κάποιος επαγγελματίας developer/producer να πίστεψε ότι αυτό το πράγμα θα το θέλει κάποιος Metroid fan. Μετά μάλλον κατάλαβα ότι δεν τους νοιάζουν οι fans αλλά το τεράστιο κομμάτι του κόσμου που έχουν παρατήσει το gaming και ασχολούνται με τα mobile. Αυτό πιστεύω είναι απλώς μία γεύση του τι θα βλέπουμε από την Nintendo τώρα που θα ασχοληθεί και αυτή με το mobile gaming. Low budget και απλοϊκό game design δηλαδή. Το ότι χρησιμοποίησαν το Metroid ip απλά μάλλον θα το έκαναν για να μην κάθονται να σχεδιάζουν καινούριους χαρακτήρες και lore. Έτσι κι αλλιώς θα κατέληξαν ότι το Metroid δεν είναι πια επικερδές ip για να συνεχίσουν να προσπαθούν να ασχολούνται με τους fans.

Μπορεί αυτό που λέω να ακούγεται σαν βλακεία που θα έλεγε κάποιος κυνικός που τα ισοπεδώνει όλα (τέτοιος είμαι) αλλά πραγματικά, μπορεί να σκεφτεί κάποιος κάποιον άλλο λόγο ύπαρξης αυτού του πράγματος? Είναι δυνατόν οι developers να είναι τόσο πολύ ανόητοι ή άσχετοι που να μην ξέρουν τι τους γίνεται? Δεν το νομίζω. Γι αυτό και πιστεύω ότι δεν θα τους νοιάξει και πολύ το backlash αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο κοσμος δεν ειναι χαζος να τρωει οτι του πασαρουν και φυσικα και θα αντιδρουσε με αυτο το αισχος που τολμαει να εχει την θρυλικη ονομασια Metroid οποτε πολυ καλα εκανε και αντιδρα ετσι και θα το στηριξω και γω προσωπικα αυτο το petition.Ενταξει το εχουν καταλαβει ακομα και οι πετρες πως ολα τα studio και γενικα ολοι μεσα στον οργανισμο που ονομαζεται NINTENDO εχουν πεσει με τα μουτρα πανω στο NX.Το Zelda θα το βγαλουν εκει και ισως και στο Wii U οπως εγινε με το twilight princess,δεν μαθαμε απολυτως τιποτα για το νεο project της retro,δεν ακουσαμε τιποτα για το νεο ''κανονικο'' metroid που ολο οι πληροφοριες λενε πως εδω και 2 χρονια δουλευει η NINTENDO πανω σαυτο οπως και σε ενα νεο Diddy kong racing και γενικα ολα τα φωτα εχουν πεσει πανω στο NX.Δεν μπορεις ομως να δειχνεις με αυτον τον τροπο πως το Wii U μας τελειωσε γιατι αυτο καταλαβαμε ολοι αλλα και δεν μπορεις να κανεις μια E3 μονο και μονο για να πεις πως πηρες μερος και το κυριοτερο δεν γινετε ρε NINTENDO να βαζεις αυτογκολ στον εαυτο σου.Δεν εδειξαν το devil's third,καποιες σημαντικες ανακοινωσης της εκαναν πριν την E3,Το fast racing neo το οποιο ειναι απιστευτο το εδειξαν στο treehouse και οχι στο event και γενικα πολλα και διαφορα που δεν τα εδειξαν και θα επερναν ποντους αν το εκαναν.Τραβα τωρα να πεισεις ολους αυτους που σκεφτοντουσαν να παρουν την κονσολα πως υπαρχει πλεον λογος να θελουν να το κανουν την στιγμη που ολοι θα περιμενουν το 2016 για ανακοινωσεις και πληροφοριες σχετικα με την νεα κονσολα και ειναι πολυτ κριμα αυτο γιατι το Wii U εχει πολλες παιχνιδαρες και πραγματικα αξιζει να παρει καποιος Wii U μονο γιαυτα και ας μην φαινεται να εχει μελον η κονσολα.
 
Η αγαπημενη μας εταιρια,η Nintendo ειναι εδω κ πολλα χρονια εκτος παιχνιδιου..

Καλυτερα να την κλεισουν απο το να διασυρουν ετσι αυτο το γιγαντιο μεγεθος..

Νομιζαν πως θα μπορουν αιωνιως να κοροιδευουν τους φαν της που εκλειναν τα ματια τους σε καθε ειδους αηδια της εταιριας ελεω αγαπης τους για αυτην..

Τωρα ομως ξυπνησαν ακομα κ οι πιο σκληροπυρηνικοι κ αν η Nintendo δεν παρει το μηνυμα,τοτε την εχει πολυ ασχημα...

Για τους υπολοιπους:μετρια πραγματα.Ξεχωρισα μονο το gears 4 κ το uncharted 4..
 
[h=1]Top 10 Awkward E3 Moments[/h]






 
Aardvark είπε:
[h=1]Top 10 Awkward E3 Moments[/h]




Από όλα αυτά, δυστυχώς είχα την τύχη να είμαι παρών μόνο στο... σόου του Mr. Caffeine. Περιττό να πω ότι καθόλη την ώρα της παρουσίασης κοιταζόμασταν με τους υπόλοιπους δημοσιογράφους με απορία για το τι ακριβώς προσπαθεί να κάνει, ενώ όποτε πετυχαίναμε ο ένας τον άλλον τις επόμενες μέρες στην έκθεση αρχίζαμε τα "toodloo-toodloo-toodloo"... :p
 
Πίσω
Μπλουζα