E3 2017

Πρωτο σχολιο απο μενα φαντασια μηδεν ενα τουβλο και μισο παλι η κονσολα που κρυβει μεσα του ενα pc ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.Αμα δεν παρουσιασουν τιποτα δυνατα αποκλειστικα το μονο που θα τους μεινει θα ειναι η φραση η δυνατοτερη κονσολα που εχει κατασκευαστει ποτε,6 ΤFlops και μπλα,μπλα,μπλα.
 
Τιμη να πει και κανα παιχνιδι να δειξει.
 
Μεχρι στιγμης...περα απο το Forza και το Metro, τα υπολοιπα δεν μου κανουν κανενα κλικ. Να δουμε τι θα δουμε στη συνεχεια...
 
Μια απο τα ιδια. Παραμενουμε με το S..
 
Αν αυτα που εδειξαν μεχρι τωρα πριν ασχοληθουν με το Minecraft για χιλιοστη φορα δηλαδη ειναι ολα κι'ολα τα αποκλειστικα πραγματικα γελαει ο κοσμος.
 
Last Night, Artful Escape φαινοντα ενδιαφεροντα
 
Από τις 228.000+ που το βλέπουν και κάνουν chat έχουν σκάσει στα γέλια με τα περισσότερα παιχνίδια που δείχνουν.
 
Τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι για Switch..
 
DarkSynbios είπε:
Τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι για Switch..
Για το xbox Μιλαμε εδω αυτη την στιγμη οταν θα γινει η παρουσιαση της NINTENDO τοτε πες οτι εχεις να πεις.Ολα οσα εδειξαν τα αποκλειστικα ειναι απλα αδιαφορα και δεν μιλαμε για τα γραφικα τους αλλα σαν παιχνιδια γενικοτερα.Αν βγει καποιος οπαδος της Μ$ και δηλωσει ευχαριστημενος με αυτα που βλεπει μεχρι τωρα απλα κοροιδευει τον εαυτο του..
499$ η τιμη του 500 ευρω δηλαδη.Αντε Γεια Μ$.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Για το xbox Μιλαμε εδω αυτη την στιγμη οταν θα γινει η παρουσιαση της NINTENDO τοτε πες οτι εχεις να πεις.Ολα οσα εδειξαν τα αποκλειστικα ειναι απλα αδιαφορα και δεν μιλαμε για τα γραφικα τους αλλα σαν παιχνιδια γενικοτερα.Αν βγει καποιος οπαδος της Μ$ και δηλωσει ευχαριστημενος με αυτα που βλεπει μεχρι τωρα απλα κοροιδευει τον εαυτο του..
499$ η τιμη του 500 ευρω δηλαδη.Αντε Γεια Μ$.
Σε απλο πραγμα αναφερομουνα οσον αφορα για το Switch. Οι μονοι τελικα που θα ειναι ευχαριστεμενοι θα ειναι οι PS4 χρηστες.
 
Well εχεις την επιλογη να αγορασεις με 500$ το Χ ,η να παρεις το PS4 και το S πακετο και τα 2 με τα ιδια λεφτα.


Τι θα διαλεξει ο κοσμος αραγε,σουπερ ντουπερ γραφικα η ολα τα exclusives στο σπιτι του.
 
Εμενα τα μονα παιχνιδια που μου μεινανε ηταν το Sea of the Thieves, CupHead και Code Vein.

Με αντικειμενικα κριτηρια θα την ελεγα μετρια προς καλη ολη η παρουσιαση. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η Sony αυριο το ξημερωμα θα ειναι πιο δυνατη σε τιτλους, ειδωμεν!

Aardvark είπε:
Τι θα διαλεξει ο κοσμος αραγε,σουπερ ντουπερ γραφικα η ολα τα exclusives στο σπιτι του.
Οχι και ολα τα Exclusives... τα τοπ exclusives ειναι αλλου :diablotin: .
 
Μετριοτατη παρουσιαση, εξαιρετικα specs, ακριβη τιμη.

Περιμενα δυνατοτερο presentation...πρεπει να το παρουμε αποφαση οτι οι αξιοπρεπεις Ε3 παρουσιασεις εχουν πεθανει εδω και πανω μια δεκαετια.
 
Πολυ μεγαλο λαθος απο την M$ που ανακοινωσε τα specs πριν την Ε3 το hype μετα απο αυτο επεσε στον πατο κανεις δεν περιμενε την Ε3 για να δει την κονσολα ειδικα μετα και της διαρροες των dev kits και πως η κονσολα θα μοιαζη με αυτα.Μετα απο ολα αυτα λοιπον θα επρεπε να εχει μια πολυ δυνατη παρουσιαση και μια πολυ καλη τιμη για να ανεβασει παλι το hype και δυηστηχως δεν ειδαμε τιποτα απο αυτα παρα μονο το οτι ειναι η πιο δυνατη κονσολα που εχει κατασκευαστει κλπ με την κονσολα να ειναι μια απο τα ιδια χωρις φαντασια χωρις τιποτα απολυτως ενα pc μεσα σε ενα ορθογωνιο κουτι απλα με καλητερα specs.Τα mutltiplatforms τα γνωριζαμε ομως κανεις δεν αγοραζει κονσολα γιαυτα αλλα για τα αποκλειστικα και εδω η M$ απετυχε παταγωδως και κατι Time exclusives κλπ δεν τα υπολογιζω καν.Με λιγα λογια απο την στιγμη που η πλοιοψηφια των παιχνιδιων και τον αποκλειστικων κλπ θα κυκλοφορησει και για PC οποιος εχει ενα δυνατο pc δεν εχει κανενα λογο να αγορασει xbox για ενα,δυο παιχνιδια δηλαδη που θα κυκλοφορησουν μονο στην κονσολα σε συνδιασμο και με την υψηλη τιμη που μπορει να ειναι λογικη λεμε τωρα αν παρουμε καθαρα και ψυχρα τα specs αλλα οι καιροι δεν ειναι για τετοιες τιμες ακομα και σε χωρες με πολυ καλητερη οικονομικη κατασταση απο την ελλαδα.Ετσι και δεν κανει εστω μια υποτυπωδες επιτυχια η νεα κονσολα της M$ τουλαχιστων να μην μπουνε με τα μπουνια απο μεσα βλεπω πολυ συντομα να μας χαιρεταει η Μ$ οσον αφορα την βιομηχανια των videogames.
 
Hardware: Δανείζομαι ένα σχόλιο από το yt «και ο Lombardo στα drums μοιράζει κόλλυβα». Το διασκευάζω λοιπόν... «και η MS στο hardware μοίρασε κόλλυβα».

Παιχνίδια: Δεν περίμενα τίποτα παραπάνω. Αναμάσημα.

Τιμή: Το δανείζομαι από ένα σκίτσο του Pixel «Τζάμπα, δώρο κι’ ένα σουβλάκι».

Το περίμενα ακριβότερο, αν ισχύει η τιμή γνωστού καταστήματος (550eu).
 
Δεν αποσαφηνισαν αν και τα OG XBOX games θα δειχνουν καλυτερα οταν παιζονται στο νεο XBOX.

Mια 500αρα θα παει. Ηλπιζα στα 399 :)
 
Νομιζω το ακουσα στην παρουσιαση ,και αυτα θα εχουν βελτιωση.

Εδω βεβαια και στο PS3 εβγαζε επιλογη για καποια φιλτρα οταν επαιζες του PS1 παιχνιδια,nothing new.
 
Δεν ξέρω τί λέτε, εγώ το Dishonored θα το χτυπήσω. Ισως και το νεο Wolfenstein, να δω τί θα κάνει αυτή τη φορά αυτός ο Βλάκοβιτς, αν και μαλλον θα περιμένω να πέσει στα 5 ευρώ (κατά την προσφιλή συνήθεια του Ααρντβρακ). Και είμαι περίεργος να δω τί θα περιλαμβάνουν τα μενού που είδα στο Πρόγραμμα της Ε3 που ανέφεραν "Unannounced game" ή κάτι παρόμοιο.
 
15 ευρω οχι 5,σιγα μην επαιρνα το UNCHARTED 4 στα 69.

 


14 ωρες 38 λεπτα μεινανε

 

 

για την σονυ
 
Το uncharted εκανε 60 ευρώ με seasons pass αν το εκανες preorder. Επειδή έχω το seasons pass, θα πάρω τζάμπα το lost legacy το οποίο τελικά δε θα έχει το μέγεθος του μόλις 2 ωρών left behind του Λάστοβα αλλά θα είναι σχεδόν κανονικό παιχνίδι, άρα κερδάω, ενώ εσύ χάν'ς.

Και η λίστα μου μολις εμπλουτίστηκε με Assassins Creed και Anthem το οποίο αν κρίνω από το "Alpha content" κάτω δεξιά, ισως να μην το δούμε και φέτος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα