[EDIT: RIP] Περαστικά Ronnie James Dio!

Ο Θεός να τον αναπαύσει....
 
R.I.P. :(

...και καλά τζαμαρίσματα στη μεγάλη μπάντα εκεί πάνω...
 
Αντίο Ronnie..

ΑΘΑΝΑΤΟΣ!

Τον έκλαψα εχτές όλη νύχτα αγκαλιά με τα τραγούδια του. Και επάνω στο ξέσπασμα μου έγραψα αυτό:

http://steelandstarlight.blogspot.com/

Όποιος θέλει το διαβάζει.....
 
CountRaven είπε:
Αντίο Ronnie..
ΑΘΑΝΑΤΟΣ!

Τον έκλαψα εχτές όλη νύχτα αγκαλιά με τα τραγούδια του. Και επάνω στο ξέσπασμα μου έγραψα αυτό:

http://steelandstarlight.blogspot.com/

Όποιος θέλει το διαβάζει.....

Nice put....πραγματικά τεράστιες απώλιες..midnight και dio σε τοσο μικρό χρονικό διάστημα είναι μεγάλο χαστούκι!!

Ότι και να πώ είναι λίγο...

Δύο απο τους πιο τίμιους και ταλαντούχους τραγουδιστές είναι στον άλλο κόσμο....

till we meet again,θα τα λέμε στο πικάπ μου!

:( :(
 
Συγχαρητηρια Count! Πολυ δυνατο το κειμενο σου!

Πιστευω οτι αντιπροσωπευει πολλους απο εμας...τους "αμετανοητους μεταλαδες" που το ρολοι της μουσικης σταματησε γι αυτους βαρια καπου στα μεσα του 90, που μαθανε να σεβονται τα ιερα τερατα και τη μουσικη τους.

Πως να μην νιωσει καποιος συγκρυο βλεποντας εναν-εναν τους Μεταλικους Πατριαρχες να αποδημουν? Ποσοι εχουν απομεινει αραγε μετα και την τελευταια βαρια απωλεια?

Ronnie εισαι απο τους Last in Line μιας φουρνιας Μεταλικων Ηρωων που χαρισαν στην ανθρωποτητα την πληρεστερη, δυνατοτερη, αξιοπρεπεστερη, πιο αληθινη μουσικη.
 
Ο κόσμος έγινε φτωχότερος. :(
 
Θα μείνει αθάνατος με τα τραγούδια του.

Ronnie, say hallo to heaven.
 
Count, όντως, ο Άνθρωπος αυτός πρώτα από όλα αγαπούσε τη μουσική του. Δυστυχώς έχεις δίκιο. Τα σημερινά ψωνισμένα - πλαστικά- άμορφα - άηχα - ρηχά ψώνια μόνο μουσική δεν κάνουν.

Είναι προσβολή στα σκουπίδια να αποκαλούμε έτσι τα σημερινά εκτρώματα........
 
Καλο ταξιδι μεγαλε Dio... Το μεγαλειο της φωνης σου ηταν ειναι και θα ειναι παντα απλησιαστο για παρα μα πααααααααααααααρα πολλους "τραγουδιστες".... Σε ευχαριστουμε για ολα....
 
Αν και δεν ήμουν φανατικός οπαδός, ο Dio ήταν κλασσική περίπτωση ανθρώπου που επηρρεάζει και εμπνέει. Ήταν αναγνωρίσιμος από όλους. Δείτε μόνο τα site των πιο διάσημων μπαντών και θα καταλάβετε πόσο μέτραγε. R.I.P.
 
μαγκες αυτοι ειναι μουσικαντηδες αυτοι που πεθαινουν πανω στην σκηνη, και ο dio οπως και ο james brown και αλλοι μεχρι το τελος επαιζαν!!!αυτο μετραει πολυ για μενα!!!αλλα ενταξει εκει πανω που θα ναι θα δινει λαιβ με τον freddie mercury και ταλλα παιδια στον αγιο πετρο και θα τους παιρνει τα αυτια ...ασε που θα κανει και θεμα με το heaven and hell!!!!!!!

ενας απο τους μουσικους μου πατερες!!!!!
 
Σας ευχαριστώ που διαβάσατε το κείμενό μου. Ειλικρινά σας ευχαριστώ.

Είναι προσβολή στα σκουπίδια να αποκαλούμε έτσι τα σημερινά εκτρώματα........
Πόσο δίκιο έχεις.....!!!
 
Eχω ριξει στο σπιτι αφιερωμα στο Ronnie. Πειτε με χαλβα αλλα στο All the fools sailεδ away βουρκωσα..
 
Τότε με το "sunset superman" τι θα έπρεπε να πεις;

Αφιερωμένο:

 
"...Come and make me holy again ..."

Καλό ταξίδι :( .
 
Δεν ειναι μονο ο ανθρωπος που εφυγε και προκαλεσε πονο στους οικειους του,τους φιλους του,τους αμετρητους συνεργατες του σ αυτη τη μακρα πορεια

του στο μουσικο στερεωμα..

Δεν ειναι ο καλλιτεχνης που πηρε θεση στους πατριαρχες της μεταλλικης μουσικης..Που συντροφευε παιδια,εφηβους,νεους και μεσηλικες για δεκαετιες

σε μοναχικα headbanging&airguitaring..

Που ενεπνευσε τοσους κ τοσους να πιασουν μια κιθαρα, να κανουν μια μπαντα,

να δοκιμασουν τις φωνητικες τους ικανοτητες ,εχοντας σαν παρτιτουρα τη χροια της δικης του φωνης..

Ειναι ενα κομματι του προσωπικου μας συμπαντος,η του μικροκοσμου μας

που κατερρευσε..

Οσο ξεραμε οτι υπαρχει,οτι μοιραζομαστε τον ιδιο ουρανο, ολοι εμεις οι forever young,νιωθαμε πιο restless..

θα τον τιμησω μεσω των SAXON.

Somewhere in the night

A candle burns for you

The eternal flame

The light keeps shining on

Your music is immortal

It's stood the test of time

You're gone but not forgotten

You walk with us

We will remember

They were born to rock and roll

This song's a celebration

Of what you gave to us

The legacy you left still marches on

Still they play your music

All around the world

Blasting through the airwaves

To the stars

From London to Chicago

From the mountains to the sea

The legacy you left

Will never die
 
Hear n' Aid - Stars

Πολλά καλόπαιδα μαζεμένα, δυνατό κομμάτι και πολύ σολάρισμα υπό τις οδηγίες του DIO.

 
λες και δεν έφτανε η λύπη για το χαμό ενός τόσο σημαντικού ανθρώπου και μουσικού,άρχισαν και τα παρατράγουδα να τη κάνουν χειρότερη,συγκεκριμένα μία εκκλησία βαπτιστών στις ΗΠΑ θα προσπαθήσει να εμποδίσει την εκδήλωση προς τιμή του και τη κηδεία του επειδή τον κατηγορούσαν για σατανιστή!!!

διαβάστε να φρικάρετε http://www.metalhammer.co.uk/news/sick-church-planning-on-picketing-the-funeral-of-ronnie-james-dio/

δεν ήξερα ότι υπήρχαν τόσο αρρωστημένοι (στη ψυχή και στο μυαλό) άνθρωποι στο κόσμο :mad:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Krem συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Τους συγκεκριμένους που αναφέρεσαι τους έχω αποκηρύξει δια παντός από τη ζωή μου. Είχα στιγματιστεί στο σχολείο επειδή είχα αιτηθεί (και είχα λάβει) απαλλαγή από το "μάθημα" των θρησκευτικών......

Τι στο διάολο σκέφτονται μερικοί με τα "μυαλά" τους άραγε. Χειρότεροι όλων αυτοί που τους ακολουθούν τυφλά......
 
Πίσω
Μπλουζα