[El Greco] Αυγουλάκια Τσίου-τσίου

leykh

RetroActive
Joined
7 Ιαν 2010
Μηνύματα
323
Αντιδράσεις
30
Τα θυμάστε?

ciuciu_elgreco_1.jpg
 
Είναι πολύ όμορφα, και η θήκη τους είναι όλα τα λεφτά. Άχ αυτή η el greco! #)
 
Έλα ρε Λευκή,....!!!! Τρομερά..!!!!! Δικά σου?????
 
Αχ τι μαναρακια ειναι αυτα!!!! Τσιου τσιου!!!! Η θηκη τους ηταν ετσι απο χαρτι;;; :eek: o_Oo_O
 
είχαν πραγματική αυγοθήκη αλλά την θυμάμαι πιο γρί.

Επίσης στα ίδια αυγουλάκια έμπαιναν και σπιρτούλια!Τα θυμόσαστε?Τα έβγαζαν ειδικά για το Πάσχα... ;)

makisimos είπε:
Έλα ρε Λευκή,....!!!! Τρομερά..!!!!! Δικά σου?????
όχι δυστυχώς αλλά τα είχαν όταν ήμουν παιδί.

έχεις πμ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωωωωπωωωωωωω, πραγματικά έχω μείνει τώρα! Τα είχα θαμμένα σε κάποια σκοτεινή γωνιά του μυαλού μου αυτά τα κοτοπουλάκια! Σ' ευχαριστώ Λευκή που μας τα θύμισες!
 
fraoulitsa είπε:
Πωωωωπωωωωωωω, πραγματικά έχω μείνει τώρα! Τα είχα θαμμένα σε κάποια σκοτεινή γωνιά του μυαλού μου αυτά τα κοτοπουλάκια! Σ' ευχαριστώ Λευκή που μας τα θύμισες!
να είσαι καλά φραουλίτσα γλυκιά!

Αναστασια είπε:
Αχ τι μαναρακια ειναι αυτα!!!! Τσιου τσιου!!!! Η θηκη τους ηταν ετσι απο χαρτι;;; :eek: o_Oo_O
ναι ναι κανονικό χαρτί πεπιεσμένο σαν τα κανονικά αυγά! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω! Τι μου θυμησατε... :)

Εγω θυμαμαι ειχα ενα και νομιζω οτι εκτος απο την συσκευασια αυτη υπηρχε και η επιλογη της αγορας του ενος αυγου.
 
leykh είπε:
είχαν πραγματική αυγοθήκη αλλά την θυμάμαι πιο γρί.Επίσης στα ίδια αυγουλάκια έμπαιναν και σπιρτούλια!Τα θυμόσαστε?Τα έβγαζαν ειδικά για το Πάσχα... ;)
Ναι έχεις δίκιο leykh, :) αυτά τα Πασχαλινά που λές νομίζω ότι τα έχω. Τα είχα βρεί παλίοτερα σε ένα μαγαζί. Θα ανεβάσω Φώτο με τη πρώτη ευκαρία. ;)
 
bibi-bo είπε:
Ναι έχεις δίκιο leykh, :) αυτά τα Πασχαλινά που λές νομίζω ότι τα έχω. Τα είχα βρεί παλίοτερα σε ένα μαγαζί. Θα ανεβάσω Φώτο με τη πρώτη ευκαρία. ;)
και αν θυμάμαι καλά η El Greco έβγαζε σε μεγάλο αυγό το πάσχα τα μεγαλύτερα της κουκλιά.Ε?Πατσατσούφα κτλ...σωστά?
 
Δεν είμαι 100% σίγουρος για άλλα κουκλάκια, αλλα με έβαλες σε αναζήτηση τώρα. χεχε.. Πάντως Πατσατσούφα μικρού μεγέθους σε αυγό έχω δεί. Νομίζω πως ο makisimos έχει φωτογραφία απο αυτά. :) χμμ.. Μάλλον θέλει διερέυνηση το θέμα. ;)
 
bibi-bo είπε:
Δεν είμαι 100% σίγουρος για άλλα κουκλάκια, αλλα με έβαλες σε αναζήτηση τώρα. χεχε.. Πάντως Πατσατσούφα μικρού μεγέθους σε αυγό έχω δεί. Νομίζω πως ο makisimos έχει φωτογραφία απο αυτά. :) χμμ.. Μάλλον θέλει διερέυνηση το θέμα. ;)
αρχίζω την αναζήτηση.Τα μεγάλα αυγά με τα κουκλιά τα θυμάμαι γιατί τα είχα #) αλλά ξέρεις διατηρώ αμφιβολία μήπως είναι παιχνίδι του μυαλού μου!
 
leykh είπε:
αρχίζω την αναζήτηση.Τα μεγάλα αυγά με τα κουκλιά τα θυμάμαι γιατί τα είχα #) αλλά ξέρεις διατηρώ αμφιβολία μήπως είναι παιχνίδι του μυαλού μου!

LOL :eek: και εγώ με αυτές τις αμφιβολίες είμαι συνέχεια. Όποτε βρίσκω κάτι που ήθελα πολύ καιρό, τελικά είναι κάπως διαφορετικό απο ότι το είχα στο μυαλό μου ύστερα απο τόσα χρόνια. χεχε καλα δε μας πήρανε και τα χρόνια αλλα καταλαβαίνεις τι εννοώ. χοχο #)
 
bibi-bo είπε:
LOL :eek: και εγώ με αυτές τις αμφιβολίες συνέχεια όποτε βρίσκω κάτι που ήθελα πολύ και τελικά είναι κάπως διαφορετικό απο ότι το είχα στιο μυαλό μου μετά απο τόσα χρόνια. χεχε καλα δε μας πήρανε και τα χρόνια αλλα καταλαβαίνεις τι εννοώ. χοχο #)
μετανιώνω κάθε μέρα πικρά που δεν κράτησα τα παιχνίδια μου...όπως κι εσείς φαντάζομαι....τόσα παιχνίδια βασανισμένα στα χέρια μου!! :(
 
bibi-bo είπε:
LOL :eek: και εγώ με αυτές τις αμφιβολίες είμαι συνέχεια. Όποτε βρίσκω κάτι που ήθελα πολύ καιρό, τελικά είναι κάπως διαφορετικό απο ότι το είχα στο μυαλό μου ύστερα απο τόσα χρόνια. χεχε καλα δε μας πήρανε και τα χρόνια αλλα καταλαβαίνεις τι εννοώ. χοχο #)
Κι εγώ βρε παιδιά το παθαίνω αυτό! Μάλλον από την αγάπη μας για τα παιχνίδια αυτά τα είχαμε εξιδανικεύσει στο παιδικό μυαλό μας κ τώρα τα βλέπουμε πιο "ψυχρά". Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς.

Κ ναι, μετανιώνω κι εγώ που δεν κράτησα τα παιχνίδια μου σαν τη Λευκή. Τώρα μου βγαίνει η πίστη για να βρω έστω τα μισά! :cry:
 









picture.php





Το έχω και εγώ αuτο αλλά όχι με τα κοτοπουλάκια :cry: :cry: ..μπροστά η αυγουλιέρα γράφει πολύ αχνά el Greco:)
 
Αυγουλιέρα [El Greco]

Αναγράφει με αχνά γράμματα el Greco μπροστά η χάρτινη αυγουλιέρα ;)

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αχου... τα θυμάμαι... :D

Είχα και εγώ ένα...

λίγα τα ψωμιά του βέβαια... :xm:
 
Ξερω θα με μισησετε, αλλα ΝΑΙ υπηρχαν αυγα πασχαλινα με διαφορα κουκλια μεσα..!!! Συγκεκριμενα βρηκα το περασμενο Πασχα και δεν τους εδωσα σημασια....

Μετ΄΄α που ξαναπηγα να τα παρω ηταν ηδη αργα..! :(

Ηταν τοτε που πηρα μονο τα αυγα με τις παραπουφες..!

picture.php


ΥΓ bibi-bo και Λευκη, ΠΑΤΑΠΟΥΦΑ, ουτε πατσατσουφα ουτε παταΤουφα..!!!!! αχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχ
 
makisimos είπε:
ΥΓ bibi-bo και Λευκη, ΠΑΤΑΠΟΥΦΑ, ουτε πατσατσουφα ουτε παταΤουφα..!!!!! αχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχ
makisime, ντροπή εχεις δίκιο. Ειδικά για εμένα να κάνω τετοια λάθη. Αλλα ακούγεται πιο παιχνιδιάρικο το πατσατσουφα χαχαχα δε νομίζεις? :eek: :
 
Πίσω
Μπλουζα