[El Greco] Δεσποινιδούλες

gazzy90

Retro Member
Joined
23 Ιαν 2010
Μηνύματα
154
Αντιδράσεις
0
Τις θυμάται κανείς αυτές τις κουκλίτσες;

Είναι μεγαλούτσικες (πιο μεγάλες απ'τη bibi-bo) κι είναι ουσιαστικά μωράκια με φορεματάκι, "μικρές κυρίες" :)

Εγώ δεν τις θυμόμουν καθόλου, αλλά τις είδα πρόσφατα σε ένα μαγαζάκι.

Φώτο δυστυχώς δεν βρίσκω πουθενά :(
 
Αυτή είναι η δική μου! :)

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την έχω στη ροζ βερσιόν του φουστανακίου αλλά χωρίς τσαντάκι. :(

Που πήγε το τσαντάκιον οεο;
 
Αυτήν την έχω με σατεν τσαντάκι, είναι από τις αγαπημένες μου. Μακάρι να ήξερα να ράβω θα της έκανα κανά φόρεμα. Είναι πολύ γλυκιά κούκλα. Το κουτί ως συνήθως δεν έχει ημερομηνία .Γνωρίζει κανείς καμία πληροφορία ? Fraoulitsa εσύ τις έχεις πετύχει σε καμία διαφήμιση?
 
Αυτή είναι η δικιά μου η δεσποινιδούλα με σατέν τσαντάκι και το φορεματάκι της με πράσινες βούλες,από τα πιο όμορφα κουκλάκια της ελ γκρέκο.

despoinis el greco.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι τέλειες!
 
mytinyworld είπε:
Αυτή είναι η δική μου! :)
fetch
mytinyworld απ τη φωτο φαινεται οτι βρηκες σε τελεια κατασταση και την κουκλιτσα και το κουτι της :)

συγχαρητηρια!!αν δεν κανω λαθος ειναι κατι που σπανια συμβαινει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το τσαντάκι διέφερε σε αυτές τις κούκλες, εκτός από ροζ και πρασινο-κίτρινες (?) βούλες βγαίναν και σε άλλα χρώματα το φορέματα τους?
 
Έχω κι εγώ μια τέτοια κούκλα, αλλά όχι μαζί μου δυστυχώς, οπότε θα αργήσω πολύ να τη βγάλω φωτογραφία. Είναι αυτή με το ροζ φορεματάκι, αλλά το τσαντάκι έχει χαθεί και σε μένα. Είναι πανέμορφες αυτές οι κούκλες, θυμάμαι ότι την είχα ονομάσει Ρόζα, μιας και ήταν όλη στα ροζ :) Μια φίλη μου τότε την είχε με κίτρινο φόρεμα και καστανομάλλα, αλλά εμένα προσωπικά μου αρέσει περισσότερο η ξανθιά με τα ροζ.
 
Προβολή συνημμένου 118280

εγω αγορασα σημερα αυτη την κουκλιτσα που την ηθελα πριν 17 χρονια..και στο ιδιο μαγαζι ειδα και τις δικες σας..

SAM_1837.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ωραίες οι κουκλίτσες!

η τελευταία κουκλίτσα του μέλους hermion μήπως είχε κυκλοφορήσει ως δωράκι στο παιδικό γεύμα των mc donalds;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
ωραίες οι κουκλίτσες!
η τελευταία κουκλίτσα του μέλους hermion μήπως είχε κυκλοφορήσει ως δωράκι στο παιδικό γεύμα των mc donalds;
Όχι, Betty. Η κούκλα πωλούταν κανονικά ως παιχνίδι στα παιχνιδάδικα. Βέβαια, μπορεί να έτρεξε κανένας διαγωνισμός με δώρο την κούκλα στα Mc Donalds, αλλά για να είναι ατόφια δώρο δε νομίζω. Παραείναι μεγάλο για δώρο σε ένα απλό Happy Meal.
 
Τη βρήκα τη δεσποινιδούλα μου από το πατρικό μου, χωρίς τσαντάκι δυστυχώς, αλλά δεν πειράζει. Ήταν η μόνη μου κούκλα με την οποία είχα παίξει ελάχιστα ως και καθόλου, γιατί λυπόμουν να τη χρησιμοποιήσω, πάντα την είχα για ντεκόρ και τη θαύμαζα:

Photo0598.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα