[El Greco] Μου σου του

mytinyworld είπε:
Τα μου σου του σου λένε λογάκια τρυφερά!Από την el greco φυσικά! Το κόκκινο δικό μου και το μπλε του άντρα μου!

Προβολή συνημμένου 3328Προβολή συνημμένου 3329

Ουαου! Που τα θυμήθηκες ;;; Είχα και εγώ!!!

:bow: :bow: :bow:

Θυμάμαι ότι μυρίζανε τόσο όμορφα.... κάτι σαν βανίλια και μωρουδιακη πούδρα!
 
Ακόμα μερικά MOU ΣΟU ΤΟU! ;)

picture.php
 
:thumbup:EL εσυ εχεις ολη την φαμιλια απο οτι βλεπω :D
 
Πολυ πλακα και πολυ μαγκιά τα ελληνικα Μουσουτου της Mytinyworld μας!!! :D :D

Οφειλω να παραδεχτω οτι και τα ιταλικα δεν πανε πισω!

El_greco_Fanatic οταν μπορεις βγαλε μας και το πισω μερος τους να μεταφρασω τι λενε επανω!!! Ευχαριστουμε! :)
 
Αναστασια είπε:
Πολυ πλακα και πολυ μαγκιά τα ελληνικα Μουσουτου της Mytinyworld μας!!! :D :D
Οφειλω να παραδεχτω οτι και τα ιταλικα δεν πανε πισω!

El_greco_Fanatic οταν μπορεις βγαλε μας και το πισω μερος τους να μεταφρασω τι λενε επανω!!! Ευχαριστουμε! :)


Ορίστε Αναστασία για κάνε το θαύμα σου πάλι ;)

picture.php


picture.php
 
Τελεια El_Greco_Fanatic! :) Μεταφραζω ελευθερα αλλιως δεν βγαινει νοημα!

- Cielo, mio marito....sono fritta

Θεε μου! Ο αντρας μου....κάηκα ("τηγανιστηκα" μιας και απο οτι καταλαβα στην Ιταλια τα κουκλακια αυτα θεωρουνται πατατες. Προφανως την πιασανε με αλλον πατατα.)

- Buon Compleanno... coccolona di mamma.

Να τα εκατοστησεις....χαιδεμενη της μαμας. (σαν να λεμε "πολυαγαπημενη, μαναρι" )

- Ho un cuore e un attico a disposizione. (maritopatata)


Εχω μια καρδια και μια σοφιτα διαθεσιμη (Υπογραφη Πατατοσυζυγος)

Στην Ιταλια οταν λεμε οτι καποιος εχει και αδεια σοφιτα στο σπιτι του σημαινει οτι ειναι ευκαταστατος.

- Il peperoncino...è meno piccante di te!

Το καυτο πιπερι... ειναι λιγοτερο πικαντικο απο εσενα!

Τα ελληνικα Μουσουτου με λιγα λογια ειναι πιο πολυ αστεια :D
 
Ναι συμφωνώ!!!! αυτά τα μηνύματα το να απευθύνονται σε παιδάκια το βλέπω silly το όλο θέμα :) .

Δεν νομίζεις???8)
 
Πρεπει αυτα τα κουκλακια να απευθυνονταν οχι τοσο στα παιδια αλλα στους ενηλικους, ή στους εφηβους... και καλα δωρο :xm:

Δεν ειναι τυχαιο οτι ποτε δεν τα ζηλεψα!!! :D

Ασε που δεν μπορουσες να παιξεις με αυτα, να τα χτενισεις, να τους αλλαξεις ρουχα κτλ...8)
 
Αναστασια είπε:
Πρεπει αυτα τα κουκλακια να απευθυνονταν οχι τοσο στα παιδια αλλα στους ενηλικους, ή στους εφηβους... και καλα δωρο :xm:
Δεν ειναι τυχαιο οτι ποτε δεν τα ζηλεψα!!! :D

Ασε που δεν μπορουσες να παιξεις με αυτα, να τα χτενισεις, να τους αλλαξεις ρουχα κτλ...8)

Ναι λογικό μου ακούγεται αυτό που λες με το δώρο ;) ..εγώ τα γνώρισα όταν τα απέκτησα από σπόντα και αυτά βρέθηκαν σε εμάς8) ,, και επειδή έχω στην οικογένεια μου κάποια που μαζεύει όλα τα άστεγα την γλίτωσαν και αυτά :p :p:p ..για καλό βεβαία γιατί τα τελευταία 2 χρονιά προσπαθούμε να έχουμε έστω και ένα από κάθε παιχνίδι της el Greco και δεν το πάμε τόσο αποκλειστικά με σπιρτοτυχερούληδες πλέων (η σπιρτούλομανία βεβαία δεν κόβεται αλλά λεμέ τώρα !! :p )… επομένως φανήκαν χρήσιμοι!!! ;)
 
Το δικό μου είναι καθισμένο σε μιά κορνίζα με την Α.Μ. μου :p και γράφει: "Θυμήσου... "να με θυμάσαι"...

Δυστυχώς, τα χεράκια και τα ποδαράκια του διαρκώς πέφτουν αλλά για την ώρα είναι αρτιμελέστατο...
 
Τα μου-σου - του σου λένε, λογάκια τρυφερά, ηταν το τραγουδάκι- σλόγκαν της διαφημισης. Συμφωνώ ότι δεν απευθύνονταν σε παιδιά αλλά σε εφήβους και νέους- νέες. Μέρα που είναι , ό,τι πρέπει για δωράκι για του Αγίου Βαλεντίνου.
 
Ειχα κ εγω μαζι με την αδερφη μου αρκετες κουκλες Μου Σου Του!

Θυμαμαι ακομα μια ατακα που εγραφε μια κουκλα πανω της 'Το Σεξ Κανει Κακο Στα Ματια'.

Ας ειναι καλα η μανα μου που τις χαρισε ολες οταν μετακομισαμε (μαζι με εκατονταδες αλλα παιχνιδια) και εγω ημουν φανταρος εκεινη την περιοδο και δεν μπορουσα να κανω κατι! :angry:
 
Τα δικά μου Μου Σου Του έγραφαν:

-Περίεργα τα λες...ξαναπέστα!

-Όταν μ' αφήνεις...μου τη δίνεις!

-Η ζωή είναι καπνός...μη φυσάς!
 
ειναι ευκολο να μου πει καποιος απο που μπορω να αγορασω σημερα μου σου του? τα θελω για ενα δωρο γενεθλιων και δε ξερω καν που να ψαξω! περιμενω με ανυπομονησια
 
Αν κατοικείς Αθήνα κάνε μια βόλτα στο Μοναστηράκι ή σε παλιά παιχνιδάδικα και μπορεί να βρεις κάτι. Διαφορετικά σε δημοπρασίες.
 
Αν θυμάμαι καλά, υπήρχαν και τα παρακάτω:

Όσα γκολ κι αν βάλεις...δεν προβιβάζεσαι!

Εγώ ζω...από περιέργεια!

Σε είδα στον ύπνο μου...και τρόμαξα!
 
Το αγαπημένο μου παιδικό παιχνίδι: DSC00003.jpg Στον ποπό του γράφει: ...στον ύπνο σου!
 
Πίσω
Μπλουζα