[El-Greco] Ντριν-Ντριν!!!

zouzou

RetroMaNiaC
Joined
8 Δεκ 2009
Μηνύματα
797
Αντιδράσεις
201
Νομίζω πως δεν έχει ανοίξει ξεχωριστό θέμα για ένα από τα πιο αγαπημένα μου παιχνίδια!

Σε πρώτη παρουσίαση λοιπόν, ιδού το Ντριν-Ντριν!!! :D

Το θυμάστε; Ήταν αυτά τα εξαρτήματα τα οποία τα προσάρμοζες πάνω στο πορτοκαλί στρογγυλό και βάζοντας τη μανιβέλα και γυρνώντας της, γυρνούσαν όλα και έκανε έναν ήχο σαν τηλέφωνο.

55306.jpg55307.jpgΔεν ξέρω γιατί αλλά του είχα μεγάλη αγάπη και ευτυχώς σώθηκε μέχρι τώρα. Υπήρχε και το κουτί (το οποίο επίσης μου αρεσε με το γαλάζιο χρώμα του, αλλά το πέταξα πριν κάποια χρόνια).

Δεν είναι υπέροχο; Μόνο το καντράν του τηλεφώνου μου έχει σπάσει και ένας δείκτης αλλά κατα τα άλλα λειτουργεί άψογα και όταν γυρνάς τη μανιβέλα κάνει ακόμα... ΝΤΡΙΝ-ΝΤΡΙΝ!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν θυμάμαι το παιχνίδι, πότε είχε κυκλοφορήσει και από ποια εταιρεία;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κυκλοφόρησε μεταξύ '82 με ΄87;

Εγώ κάπου εκεί το είχα πάρει.

Εταιρεία δε θυμάμαι, δυστυχώς. Κάποιος το είχε αναφέρει στο φόρουμ αλλά χωρίς άλλα στοιχεία.

Κανείς άλλος δεν το είχε;;;;;
 
Το είχα και εγώ το 84-85, την εταιρία παραγωγής δεν την θυμάμαι.
 
ειναι το ντριν ντριν το τηλεφωνο ειναι της ελ γκρεκο
 
zouzou είπε:
Νομίζω πως δεν έχει ανοίξει ξεχωριστό θέμα για ένα από τα πιο αγαπημένα μου παιχνίδια!
Σε πρώτη παρουσίαση λοιπόν, ιδού το Ντριν-Ντριν!!! :D

Το θυμάστε; Ήταν αυτά τα εξαρτήματα τα οποία τα προσάρμοζες πάνω στο πορτοκαλί στρογγυλό και βάζοντας τη μανιβέλα και γυρνώντας της, γυρνούσαν όλα και έκανε έναν ήχο σαν τηλέφωνο.

Ντριν-Ντριν (1).jpgΝτριν-Ντριν (2).jpgΔεν ξέρω γιατί αλλά του είχα μεγάλη αγάπη και ευτυχώς σώθηκε μέχρι τώρα. Υπήρχε και το κουτί (το οποίο επίσης μου αρεσε με το γαλάζιο χρώμα του, αλλά το πέταξα πριν κάποια χρόνια).

Δεν είναι υπέροχο; Μόνο το καντράν του τηλεφώνου μου έχει σπάσει και ένας δείκτης αλλά κατα τα άλλα λειτουργεί άψογα και όταν γυρνάς τη μανιβέλα κάνει ακόμα... ΝΤΡΙΝ-ΝΤΡΙΝ!!!
Να σου είμαι ειλικρινής ήθελα να το ανοίξω το θεμα αλλά δεν είχα φώτο και φοβήθηκα ότι κανείς δεν το ξέρει. Μπράβο που το άνοιξες εσύ. Θυμάμαι πολύ έντονα το παιχνίδι αυτό το είχαμε με την αδερφή μου σε κουτί πριν (κλασσικά) το δώσουμε σε κάτι ξαδέρφια. Συγκεκριμένα το έλεγαν "Το αστείο ντριν ντριν" Πω πω βλέπω φώτο τώρα και συγκινούμαι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επιτέλους βρέθηκαν κάποιοι -λίγοι- που το θυμούνται! Χαίρομαι που έμαθα ότι ήταν της ελ γκρέκο, δεν το θυμόμουν, αν και τα περισσότερα αυτής της εταιρείας ήταν τότε.

Δεν ξέρω γιατί αλλά το είχα αγαπήσει πολύ αυτό το παιχνίδι :)
 
και εγώ το θυμάμαι!!! δεν θυμάμαι όμως που το είχα παίξει...
 
το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι απο τα προσχολικα της ελγκρεκο σειρα με τρεχτε τρεχτε σκουλικακια και στρουμφοτηλεφωνο βαβουροπατατες και το χαρουμενο ντριν ντριν αρχικα ηταν της playskool η ποιο συγκεκριμενα romper room οπως λεγοταν τοτε

greek version of Thing a Ding Dings!! the funny ring-ring!


ειναι ουσιαστικα μια αλλη παραλαγη του αγαπημενου κυριου πατατα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αααααα είχα το κουτί και το πέταξα σχετικά πρόσφατααααα (πριν κάτι λίγα χρόνια :p )
 
Galoob είπε:
greek version of Thing a Ding Dings!! the funny ring-ring!


Φοβερό βίντεο. Το είχαμε κρατήσει κι εμείς για πολλά χρόνια. Όχι σε τόστο τέλεια κατάσταση. Μπράβο που το κράτησε σε τέτοια κατάσταση όποιος τράβηξε το βίντεο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα