[El Greco] Ο Ιππότης της Ασφάλτου 1985 ηχητικές κασσέτες

Πολύ παράξενο μου φαίνεται πάντως ρε παιδιά!! Ολόκληρη hasbro να ασχολείται με αθώες κασετούλες για παιδιά που κυκλοφόρησαν πριν 30 χρόνια;; Τι όφελος μπορεί να έχουν στην εταιρία;;
 
Ειναι πολυεθνικες,ισως ειναι θεμα αρχης,ισως αν αφησουν κατι μικρο θα δημιουργησει δεδικασμενο και για κατι μεγαλυτερο...


Ισως η HASBRO να εχει τα δικαιωματα του παιχνιδιου και να μην κατεχει τα δικαιωματα του Knight Rider πλεον και να μην μπορει να δωσει αδεια,ισως πολλα..
 
Τουλαχιστον η Hasbro μας εδωσε αδεια για τα ηχητικα της Bibibo και ηταν ευγενεστατοι και φοβερα εξυπηρετικοι οι ανθρωποι.

Οι περισσοτερες εταιριες δεν μπαινουν καν στη διαδικασια να μας απαντησουν.
 
[edit] διακίνηση copyrighted υλικού [edit]

(φανταζεστε να βγουν στη φορα σε cd και να πωλουνται απο τους γνωστους πλανοδοιους πωλητες???)

"ελα μεγκαλε εκω μαζωνακη,εκω καρρα,εκω και ιπποτη της ασφαλτου......χαχαχα"

Wally είπε:
Οι ανθρωποι της Hasbro μας ειπαν οτι ειναι καπως πολυπλοκο το ζητημα μιας και υπαρχει copyright και απο τη μερια του knight Rider brand...
Oταν λες υπαρχει copyright κτλ τι εννοεις? δεν υπαρχει κανενας τροπος αποκτησης δηλαδη? ουτε με ειδικη παραγελια???

ΤΑ ΘΕΛΩΩΩΩ....

Wally είπε:
Απο spero να φαν και οι κοτες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
που μπορω να ακουσω το χωρις παιχνιδι?ειμαι καινουριος εδω κ δεν ξερω..
 
Παναγιώτη, καλώς μας ήρθες! :)

Δυστυχώς, δε μπορεί ν' απαντήσει κάποιος στην ερώτησή σου, γιατί το υλικό που ζητάς υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα. Εξού και γιατί έχουν αφαιρεθεί τα links σε προηγούμενα posts!

Προσπαθούμε να πάρουμε το οκ από τη Hasbro, αλλά δυστυχώς τα νομικά κολλήματα είναι πολλά και διάφορα!.... :(

Μέχρι τότε, αν θες κάνε μια βόλτα στο φόρουμ και πέρνα κι από 'δω να μας συστηθείς και να σε καλωσορίσουμε κι επίσημα! :)
 
Είχα το Χωρίς Παιχνίδι και το Κιττ και οι Εξωγήινοι. Θυμάμαι στο 1ο που αναφέρω τον Σκάρφαξ που μέσα από το πλέξιγκλας του κράνους του έβλεπε τον Κιττ κτλ κτλ και είχε αποθημένο από μικρός να μη θέλει τα παιχνίδια. Η εισαγωγή όμως ήταν όλα τα λεφτά. Στην έρημο της Γιούτα...εδώ προφανώς εμφανίζεται από μακριά ο Κιττ σαν τη μύγα μες το γάλα.

Στο Κιττ και οι εξωγήινοι θυμάμαι τον ήχο που έκανε ο ιπτάμενος δίσκος. Και φυσικά τα κοντοπίθαρα ανθρωπάκια με τα αθλητικά παπούτσια... Οι κασέτες αργότερα χρησιμοποιήθηκαν για εγγραφή μουσικών κομματιών. Που να ήξερα...
 
Το ηχητικό υλικό από την κασέτα "Ο ΚΙΤΤ & οι εξωγήινοι" υπάρχει [edit] σε δύο μέρη...

Δε γνωρίζω εάν επιτρέπετε από τους κανόνες του forum η ανάρτηση αυτών των links...

Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά από τους διαχειριστές...

[edit] παρά την καλή (προ)διάθεση, είναι link σε βίντεο με ολόκληρο ηχητικό, άρα υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Αυτες οι ρετροανακαλυψεις τελικαποτε δεν ξερεις τι θα φερουν στο

δρομο σου... :eek:

Τι εννοω? Απλα δειτε την φωτο

παρακατω...

Προβολή συνημμένου 47420

...ομορφο? Το βρηκα σημερα σε μια βολτα

στο Μοναστηρακι.Οπως μπορειτε να διαπιστωσετε

το κουτι του ειναι ταλαιπωρημενο... :( ...

αλλα κασετα,βιβλιαρακι και θηκη μαρκαδορων...στην πενα!!!! :D

Η απορια μου ειναι η εξης:Πως στο δ.. :rant: ..ο εχουν στραβωσει ετσι οι μαρκοδοροι???!!!! :eek: o_O:what::what::what:
Σταύρο, τελικά είσαι πολύ τυχερός που βρίσκεις τέτοια πράματα στο διάβα σου...

Το είχα μικρός και κάπου πρέπει να έχω θαμμένη ακόμα την κασέτα...

Θα ψάξω να την εντοπίσω στο πατρικό μου...

Ωραίος! :thumbup:
 
Έντυπη διαφήμιση των κασετών με ιστορίες του Ιππότη Της Ασφάλτου.

KHWScan00569a.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα