[El Greco] Ρομπέρτα

Χαίρομαι που βοήθησα παιδιά! Βέβαια, έκανα την καρδιά περιβόλι του makisimou μας, αλλά βγάλαμε μια άκρη.. Μάλλον πρέπει να έκανε εισαγωγή κάποιες κούκλες η el greco? :xm: Η κουκλίτσα σας είναι πολύ γλυκούλα Εl Greco Fanatic, την κάνατε αγνώριστη! Υπέροχα μάτια και οι δύο και καταπληκτική ομοιότητα!! Μήπως εδώ έπεσε αντιγραφή?8)
 
Μπορεί να έπεσε αντιγραφή αλλά και πάλι το δεδομένο είναι ότι η Ελ Γκρεκο θα αντέγραψε..!!! Grrrrrrrrrrrrrr... Μιλάμε, αφρίζω απ το κακό μου τις τελευταίες μέρες, μετά την πολύτιμη ανακάλυψη σου mytiny...!!! Το μόνο που περιμένουμε να δούμε είναι και την ΒΙΒΙ ΒΟ του....εξωτερικού...!!!! Μόνο αυτο μας έχει μείνει πια..!! Και δεν το θεωρώ και απίθανο, μιας και προσφάτως είδαμε τον Ιταλό Τζον Τζον..!!!
 
Παιδια εχω ξεραθει απο το γελιο με τις περιπετειες σας!!!!! :D Να αυτα παθαινουν οι σοβαροι συλλεκτες!!! Πολυ νηλα παιδι μου!

Ειδατε ομως? Ολος ο κοσμος ειναι ενα χωριο! Με Ελληνογερμανικοιταλικοχονγκονεζικα παιχνιδια παιζαμε ολα τα παιδακια του κοσμου!!!! :D
 
mytinyworld είπε:
Χ Μήπως εδώ έπεσε αντιγραφή?8)

Ναι από ότι φαίνετε δυστυχως είχε την πρωτιά στο ξεπατίκωμα :rant: :banghead:

Αν υποψιαστώ ότι η Σπιρτουλοκατάσταση είναι φιάσκο τα εγκαταλείπω όλα και πάω σε νησί για να αρχίσω να συλλέγω κοχύλια και βότσαλα :p

Και από την άλλη έχεις τους καρχαρίες που ζητούν τα μαλλιοκεφαλα τους για ένα pony μαϊμού που αντί για σανό θα πρέπει να το ταΐζεται μπανάνες :diablotin: :eviltongue:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ενδιαφέροντα τα όσα ανακαλύψατε παιδιά για τις κούκλες με το Ζ!! Η μία και μοναδική μου μεγάλη κούκλα της El Greco έχει κι αυτή Ζ, επομένως... :( Δεν πειράζει, εμένα μου αρέσει κι ας μην φτιάχτηκε εδώ! Όπως τα λέει η Αναστασία, όλος ο κόσμος ένα χωριό στα παιχνίδια!

El Greco Fanatic έριξα τρελό γέλιο με το ποστ σου! :p :p :p Λες τελικά και οι Σπιρτούληδες να είναι πατέντα αγνώστου προελεύσεως; :p
 
fraoulitsa είπε:
Πολύ ενδιαφέροντα τα όσα ανακαλύψατε παιδιά για τις κούκλες με το Ζ!! Η μία και μοναδική μου μεγάλη κούκλα της El Greco έχει κι αυτή Ζ, επομένως... :( Δεν πειράζει, εμένα μου αρέσει κι ας μην φτιάχτηκε εδώ! Όπως τα λέει η Αναστασία, όλος ο κόσμος ένα χωριό στα παιχνίδια! El Greco Fanatic έριξα τρελό γέλιο με το ποστ σου! :p :p :p Λες τελικά και οι Σπιρτούληδες να είναι πατέντα αγνώστου προελεύσεως; :p


Τι να πω fraoulitsa πλέων έχω χάσει κάθε επαφή 8) :eek:

Βέβαια αν το καλοσκεφτούμε ένα όνομα είναι μόνο σωστά?? Αν για κάποιο λόγο άλλαζε το όνομα του παιδία μας θα άλλαζε και η αγάπη μας για αυτό ?? δεν νομίζω!!! #) Επομένως προσπερνάμε και συνεχίζουμε να κανουμε αυτό που μας ευχαριστεί ;)
 
Χαχαχαχα ξέρεις τι σκέφτηκα, ε? Αν είναι αντιγραφή και οι Σπιρτούληδες και πρέπει να τους ταΐσεις μπανάνες... πάει, θα φαλιρίσεις έτσι που τους έχεις και πολλούς! Χαχαχαχαχα, ασε δε συμφέρει!

Πέρα από την πλάκα συμφωνώ! Το παιχνίδι αυτό αγαπάμε κι όχι το όνομα πίσω από το κεφάλι του.. ;)
 
:p :p:p Μέτοικους στην Αφρική μας βλέπω :p :p:p

Πολύ σωστά fraoulitsa !! αλώστε εμείς το έχουμε κάνει εθνικό σπιρτουλομανιω το θέμα :p
 
El_Greco_Fanatic είπε:
Αν υποψιαστώ ότι η Σπιρτουλοκατάσταση είναι φιάσκο τα εγκαταλείπω όλα και πάω σε νησί για να αρχίσω να συλλέγω κοχύλια και βότσαλα :p

Και από την άλλη έχεις τους καρχαρίες που ζητούν τα μαλλιοκεφαλα τους για ένα pony μαϊμού που αντί για σανό θα πρέπει να το ταΐζεται μπανάνες :diablotin: :eviltongue:
:animlaugh: :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh: :animlaugh:

Να'στε καλά ρε παιδιά, με κάνατε και γέλασα!! :D
 
Παιδιά,αυτή είναι η μικρή μου Ρομπέρτα της Ελ Γκρέκο.Το κουτί είναι σε άθλια κατάσταση,αλλά δεν κρατιόμουνα να την φωτογραφίσω και να σας την παρουσιάσω!!Τώρα θα πάω να της κάνω μια γενική καθαριότητα...Ξέρει κανείς χρονολογία της κούκλας??

Προβολή συνημμένου 29587
received_2145645165598453.jpeg
 
Για τέλη δεκαετίας του 70 με αρχες 80 μου φαίνεται ότι κατασκευάστηκε.
 
Πίσω
Μπλουζα