[El Greco] Στρουμφοτηλέφωνο

γιουπιιιιιι!!!! ή μηπως οχι!!!!

Το Μαγικο τηλεφωνο/πρωην στρουμφοτηλεφωνο βρεθηκε!!!!! :D :D:D

Και ειναι πραγματικα ενα πολυ σουπερ γκατζετ για καθε παιδακι που σεβεται τον εαυτο του!!!! :D :D:D

Μακισιμακο πες μου σε παρακαλω οτι δεν θα σταματησεις την συλλογη σου τωρα που το βρηκες.... :cry:

bibi-bo συγχαρητηρια!!! Και παλι μας εβγαλες απο τα νεφη της κουκλοαποριας με πολυτιμα στοιχεια και ντοκουμεντα!!! :D

bibi-bo είπε:
thebest20 να σαι καλά, Παρεπιπτόντως έχεις δίκιο, μόλις το δοκίμασα. Περίεργο αυτο με το λίνκ κατευθείαν στο Retromaniax. ;)
Δεν ειναι καθολου περιεργο παιδια για το λινκ στο Ρετρομανιαξ. :) Τα φορουμ index-ιζαρονται άμεσα απο google και συναφη. Για αυτο οι πληροφοριες που γραφουμε ειναι προσβασιμες σε οποιον ψαχνει κατι σχετικο στο web.
 
XAXAXAXA Aναστασια μου λες γι αυτο να εβγαλα μερος της συλλογη μου για ξεπουλημα με το που ειδα την φωτογραφια του? Να ολοκληρωθηκα σαν ανθρωπος και συλλεκτης??χαχαχα

Οχι φυσικα, καταρχας δεν τοπ εχω στα χερια μου, φωτο ανακαλυψαμε, αλλα ετσι κι αλλιως εννοειται μεγαλο μερος της συλλογης μου παραμενει, με ενα μεγαλο προβλημα χωρου λογω αλλαγης σπιτιου, οποτε και συνεχιζεται η συλλογη με οτι ομως με εξηταρει..!

Για παραδειγμα προχτες βρηκα 5 ΤΕΛΕΙΑ και συλλεκτικοτατα φορεματα βιβι βο, αυτα τα πολυ φανταχτερα και εντυπωσιακα, στα κουτια τους..!! Κατι τετοια πραγματα νομιζω οτι θα συνεχιζουν την συλλογη μου αλλα με αργο ρυθμο γιατι μεγαλες ντουλαπες-καπουτ!!!

Λιγα και καλα πλεον!! :)
 
Ένα δώρο στον φίλο μου Γεράσιμο...το πολυπόθητο στρουμφοτηλέφωνο by el greco!!!

picture.php
picture.php
 
Πο ποοοοοοοοο απο παντου ξεπηδανε Στρουμφοτηλεφωνα...!!!!!!!!!!! Τοσο καιρο δεν βρισκαμε καμια φωτο και τωρα ολοι εχουν απο ενα..!!!!χεχεχεχχεχεχεχεχεε

Τελειο Τelios_s..!!! ;) Λεει πουθενα πανω καμια ημερομηνια?
 
Μας είχε στοιχειώσει!!! Το κουτί ανοίχτηκε και..... Το στρουμφωτηλέφωνο

picture.php


και οι οδηγίες του

picture.php


οι παραπάνω φωτογραφίες είναι από την προσωπική συλλογή παιχνιδιών του Makisimou
 
Αχ αυτο το Στρουμφοτηλεφωνο!!!! Ποτε θα βγει και σε κινητο???

Σε ευχαριστουμε Kambia και Μακισιμακο που μας εχεις εννοια κι απο μακρυα! :) :)
 
Επιτέλους το βλέπουμε κι αυτό! Μας ειχε στοιχειώσει, καλά λέει η Κambia! :p Άραγε να μιλάει ακόμα;;; :xm:

Σας ευχαριστούμε και τους δύο, ειδικά το Μακίσιμο που αν και μακριά μας πια δε σταματά να μας δείχνει όμορφα πράγματα! ;)
 
Έχω να πω τα εξής:

1) ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!! :)

2) Με γειά σου Μακίσιμε :)

3) Eυχαριστούμε και σένα και την Κάμπια :)
 
Το ειχαμε κ εμεις το στρουμφοτηλεφωνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D!!!!!!!!!!!!

Θυμαμαι επελεγα συνεχεια τον δρακουμελ κ τον εβριζα που κυνηγαει τα στρουμφακια!!!!Νομιζα οτι με ακουγε στα αληθεια κ εβγαζα ολο το αχτι μου φοβερο παιχνιδι!!!!!!!!!

Ομως η ροδελα αρχισε να κολλαει κ μετα δεν λειτουργουσε κ καποιος retroφονιας το πεταξε.............. :brick: :brick: :brick:

Το θελω πισωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Κοιτάχτε που έπεσα κατα τυχη..!!!! Ακριβως το ίδιο..και ως εκ θαυματος...κι αυτο από την Hasbro..!!! Αρα ειχε κυκλοφορησει οχι μονο με στρουμφάκια αλλά και με άλλα κινουμενα σχέδια..!! :D

 
makisimos είπε:
Κοιτάχτε που έπεσα κατα τυχη..!!!! Ακριβως το ίδιο..και ως εκ θαυματος...κι αυτο από την Hasbro..!!! Αρα ειχε κυκλοφορησει οχι μονο με στρουμφάκια αλλά και με άλλα κινουμενα σχέδια..!! :D
ευχαριστουμε πολυ μακισιμε για τη διαφημιση και τις πληροφοριες!!φανταζομαι οτι η διαφημιση με το μικυ μαους τηλεφωνο θα εμοιαζε στο περιπου με αυτη του στρουμφοτηλεφωνου αφου πανω κατω ειναι το ιδιο τηλεφωνο :)
 
θα βρειτε την τηλεοπτικη διαφημιση με το στρουμφοτηλεφωνο στο ποστ :flower:
 
να το και εδω κατευθειαν το βιντεακι του

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[video=youtube;4WgOYcKee-k]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo είπε:
Ε ναι λοιπόν, :) :D Ήταν καιρός να λυθεί και αυτό το μυστήριο του φίλου Μακισιμου. Να και οι φωτογραφίες. Στην αρχή, δεν ήμουνα σίγουρος ότι είναι αυτό, εφόσον δεν έγραφε Στρουμφοτηλέφωνο, πουθενά στο κουτί. :p Ο Μακισιμος, όμως με επιβεβαίωσε πως αυτό είναι 100/%. Δυστυχώς προς το παρόν αγνοείται το εσωτερικό του κουτιού, αλλά πιστεύω πραγματικά πως θα βρεθεί πολύ σύντομα. :)
Μου αρέσει πολύ, που στο πλάι του κουτιού,εχει και κάποιες παράλληλες κυκλοφορίες της εποχής απο την el greco. #) Επίσης η κίτρινη λουρίδα με τις καρδούλες, θυμιζει πολύ Α περίοδο της bibi-bo! Και το αγοράκι αυτό με τα ξανθά μαλλία, είναι επίσης και στο κουτί του Αγκαλίτσα Μελλισάκι / Σκουληκάκι. ;)

Χωρίς άλλη καθυστέρηση... Αν και οι φωτογραφίες, ειναι απο κάμερα κινητού, σας παρουσιάζω, Το Στουμφοτηλέφωνο, η * Το Μαγικό τηλέφωνο που μιλάει!

*Μάκη φίλε μου επιτέλους .. :flower:

10042010111.jpg


10042010110.jpg


10042010112.jpg
Το είχα! Μου άρεσε πολύ!
 
Ένα ακόμα αντικείμενο αγαπημένο από το παρελθόν!!!

Πόσα παιδάκια είχαν μιλήσει με τα αγαπημένα τους Στρουμφάκια...!!!
 
Πίσω
Μπλουζα