[El Greco] Τα Αγρίμια 4Χ4 [Power Machines]

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά αγόρασα εχθές τον Πάνθηρα ακριβώς σαν αυτόν* που μου είχε πάρει ο πατέρας μου στα 13α μου γενέθλια
jumping-smiley-019.gif


Σας χρωστάω φωτογραφίες κουτιού - παιχνιδιού - οδηγιών.

*κόκκινος με καμπίνα πίσω (όχι πικ απ).
 
Ας άει πρόμισντ Σταυρή, αφού βρήκα εχθές λίγο χρόνο πήγα στις ερημιές για φωτογράφηση
Bruin.gif


Εμπρόσθια όψη εντός κυτίου:

20150129_161407.jpg

Οπίσθια όψη:

20150129_161416.jpg

Εσωτερικό:

20150129_161433.jpg

Οδηγίες:

20150129_161446.jpg

20150129_161630.jpg

Επί το έργον - με τα φώτα αναμμένα:

20150129_161806.jpg

Άνετη αναρρίχηση παρά τα 27 έτη εγκυτίωσης:

20150129_161817.jpg

Δώρο γενεθλίων από τον πατέρα μου το 1988, είχα ξενερώσει θυμάμαι με το υπερβολικά μικρό του μέγεθος σε σχέση με τον πληθωρικό ελέφαντα. Έιχε όμως καλές επιδόσεις overall ένεκα ανυπαρξίας βάρους. Θυμάμαι τα έβαζα σε μετωπική όπου ο Ελέφαντας νικούσε κατα κράτος.

Τέλος πάντων, πολλές αναμνήσεις με ένα από τα πιο αγαπημένα παιχνίδια.

Επόμενος στόχος ο κροκόδειλος.
 
Ωραίος PT8. :clap: Αυτό που μας δείχνεις είναι δηλαδή από το 1988;
 
Ευχαριστώ Γιάννη, το συγκεκριμένο το αγόρασα από δημοπρασία πριν λίγες μέρες. Είχα όμως ακριβώς το ίδιο το 1988, το οποίο καταστράφηκε για να πάρω το μοτεράκι του
faskelo.gif
(μουτζώστε ελεύθερα).

Ωστόσο αυτό που βρήκα ήταν καινούριο, άθικτο στο κουτί του, απλώς πολυκαιρισμένο.
 
PT8 είπε:
Είχα όμως ακριβώς το ίδιο το 1988, το οποίο καταστράφηκε για να πάρω το μοτεράκι του
faskelo.gif
(μουτζώστε ελεύθερα).
Κλασσική περίπτωση. Ανήκω στην ίδια κατηγορία. Ξεχαρβάλωνα τα παιχνίδια μου και τα μοτεράκια τα σύνδεα με μπαταρία και έκαναν σα δαιμονισμένα. Τι να πεις, νεανικές απερισκεψίες!
 
Ξέρει κανείς που θα βρω να αγοράσω αυτά τα παιχνίδια; Αν τα θυμάται κανείς συγκεκριμένα ψάχνω τον κροκόδειλο που είχε ο αδελφός μου πριν 20 χρόνια κ του τον είχα διαλύσει να πάρω το μοτέρ. Εννοείτε ότι μου το κοπαναει ακόμη χαχχααχχαα 
 
@Jimkrigos
Ξεκινας να ψαχνεις σε παλαιοπωλεια και αν σταθεις τυχερος, ισως να το βρεις ή αλλιως ψαχνεις ebay που συνηθως ειναι μονοδρομος. :)
 
Προσφατα απεκτησα ενα αγριμι ρινοκερο! Με το κουτακι του! Ειμαι πολυ χαρουμενος! Τωρα ψαχνω για κατι που ειχα παλια. Ενα κροκοδειλο με το κουτι του. Θυμαμαι οτι μας ειχε παρει 2 ο μπαμπας μας, απο το Μινιον,σ ενα ταξιδι μας στην Αθηνα. Χριστουγεννα!! Συνηθως μας επαιρναν ενα παιχνιδι να παιζουμε και οι δυο. Χριστουγεννα και γενεθλια. Τι ωραια να εισαι μικρος και χωρις εγνοιες. ☺Καλα περασαμε και ας μην ειχαμε πολλα λεφτα.. Να ειστε ολοι σας καλα!!
**οποιος εχει υποψιν του, ποιος μπορει να πουλαει το συγκεκριμενο που ζηταω, ας μου γραψει. Ευχαριστω πολυ!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
........Θυμαμαι οτι μας ειχε παρει 2 ο μπαμπας μας, απο το Μινιον,σ ενα ταξιδι μας στην Αθηνα. Χριστουγεννα!! Συνηθως μας επαιρναν ενα παιχνιδι να παιζουμε και οι δυο. Χριστουγεννα και γενεθλια. Τι ωραια να εισαι μικρος και χωρις εγνοιες. ☺Καλα περασαμε και ας μην ειχαμε πολλα λεφτα.. Να ειστε ολοι σας καλα!!

Ακριβώς έτσι είμασταν και εμείς! Ταξίδι στο ΜΙΝΙΟΝ, μικρές αγορές αλλά ανεκτίμητες εμπειρίες!
 
Επισης, οσο και να κατηγορουμε την ελ γκρεκο, για τις αντιγραφες της, εμεις, αυτα τα παιχνιδια αγαπησαμε σιγουρα! Και δεν αξιζει να ψαχνομαστε περαιτερω δηλαδη, εαν εκανε ή δεν εκανε αντιγραφες. Το μονο που καταφερνουμε ειναι να χαλαμε το μυθο και το ρομαντισμο μας!
Και ενα αλλο βεβαια που μας εκανε τοτε να τραβαμε τα ρουχα των γονιων μας μεαα στα παιχνιδαδικα για να μας παρουν αυτο που μας ειχε μαγεψει, ηταν παιδια, και η μαγικη φωνη του κ. Κωστα Σκωκου απο τις διαφημισεις(βλ. Αφηγητης Φρουτοπιας)!
Μ Α Γ Ε Ι Α, ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ για τη βαθεια φωναρα αυτου του ανθρωπου. Ηθε ο Θεουλης να τον εχει καλα, τωρα που ειναι κοντα του! Τον αγαπησαμε πολυ!!
 
Είχα μια φορά κι έναν καιρό τον κόκκινο Κροκόδειλο.
Γερή κατασκευή, μου πήρε καιρό να το ξεπαστρέψω!
 
Ανεστησα ενα ρινοκερο σημερα . Βεβαια του λειπει το καπακι μπαταριων και η μασκα του προφυλακτηρα. Για οποιον εχει χειρουργησει εσωτερικα ενα τετοιο παιχνιδι θα εκπλαγει ευχαριστα απο την απλοτητα που ειναι κατασκευασμενο κ αυτο που με εντυπωσιασε ειναι το σασμαν ταχυτητων. Παντως ποιοτικη κατασκευη αφου τα γραναζια αντεξαν τις κακουχιες των ετων και την ταλαιπωρια στα χερια μου ως πιτσιρικα

 
Τα πραγματικά Αγρίμια...


Δείτε 45 λεπτά πώρωσης με τα κόλπα που κάνουν οι οδηγοί αυτών των τεραστίων 4x4 φορτηγών!!!
 
Κάτοχος και εγώ ενός Ελέφαντα. Προσπαθώ εδώ και καιρό να αναστήσω το μοτεράκι που δυστυχώς υπολειτουργεί με αποτέλεσμα το Αγρίμι να σέρνεται... Έχετε κάποια ιδέα που μπορώ να βρω μεταχειρισμένο ή να αγοράσω κάποιο νέο παιχνίδι που να ταιριάζει το μοτεράκι;
 
Πίσω
Μπλουζα