[El Greco]- Τα απίθανα Ποπ - Ποπ

dreamer74gr

RetroN00b
Joined
30 Αύγ 2009
Μηνύματα
11
Αντιδράσεις
3
Τι ακριβώς μπορούσες να κατασκευάσεις?Ανθρωπάκια ή τίποτα άλλο?
 
Ωραίο εύρημα. Μπράβο !!!!

Είδα στην ετικέτα πολυτονικό σύστημα στις "κόκκινες" λέξεις και μονοτονικό στις "μπλε" λέξεις. Με δεδομένο ότι το μονοτονικό μπήκε το 1981 στα σχολεία ίσως είναι τελικά παλιότερο το παιχνίδι από το 1984.

Θα αναλάβουν οι ειδήμονες των παιχνιδιών να μας διαφωτίσουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ανθρωπακια , αυτοσχέδια φορτηγάκια και διαφορά άλλα ! Σαν τα lego είναι αυτοσχεδιάζεις! Το κουτι έχει εξαρτήματα όπως ροδες και χέρια κλπ.
 
ΟΧΙΙΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ....το είχα αυτό.

Πόσο κρίμα που μετά την μετακόμιση όλα τα

παιχνίδια μου χάθηκαν..αλλά πάλι καλά που

υπάρχει κάποιος που τονώνει την μνήμη.
 
Πως λέγεται αυτό το παιχνίδι?

Λοιπόοοον δεν ξέρω πως να το περιγράψω αλλα θα προσπαθήσω. Ήμουν πολύ μικρή και είναι κάπως θολά όλα μέσα στο μυαλό μου. Θυμάμαι κάτι τέτοια MQ1034-pop-tubes.jpg, όχι όμως τόσο λεπτά και μακρυά, που ενώνοντάς τα, σχηματιζόταν διάφορα, ζωάκια, σπιτάκια κτλ. Νομίζω όταν τα μάζευα τα έβαζα μέσα σε ένα κουβαδάκι όπως αυτά με τα τουβλάκια, οπότε ίσως να τα είχαμε αγοράσει κι έτσι, μέσα σε κουβαδάκι.

Ψάχνω χρόνια γι αυτά, αν θυμίσει σε κάποιον, κάτι η περιγραφή μου, ας βοηθήσει :please: !!!!
 
Σύμφωνα με την εικόνα στο μήνυμα, πρόκειται για σωλήνες που ενώνονταν και σχημάτιζαν διάφορες κατασκευές;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Σύμφωνα με την εικόνα στο μήνυμα, πρόκειται για σωλήνες που ενώνονταν και σχημάτιζαν διάφορες κατασκευές;
Ακριβώς!!!

Σταύρο δυστυχώς όχι, δεν είναι τα τουρμπίνια :icon_cry:
 
Μήπως εννοείς τα απίθανα ποπ-ποπ; [edit] Μεταφερθηκε [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nwntas είπε:
Μήπως εννοείς τα απίθανα ποπ-ποπ; [edit] Μεταφερθηκε [edit]

ΝΑΑΑΑΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΙΙΙ!!! :hurrah: :hurrah: :hurrah: Nwnta σε ευχαριστώ πάααααρα πολύυυυυυυ δεν φαντάζεσαι τι χαρά έχω πάρει τώρα!! Τα έψαχνα χρόνια αλλα δεν ήξερα καν πως να τα ψάξω, με τι όνομα κτλ κι έτσι φυσικά δεν έβρισκα τίποτα. Είμαι τόσο χαρούμενη!!!!!!!! :biglaugh:

Τα αγαπούσα πολύ τα ποπ ποπ μου, κρίμα που δεν τα έχω πια. Τι τυχερός που είσαι :)

Να είσαι καλά που ανέβασες φωτογραφίες, πολύ όμορφα!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν, δε θα πιστέψετε τι έγινε χτες αφού χωρίσαμε απο την συναντηση: ΒΡΗΚΑΜΕ το παιχνίδι αυτο που προσπαθούσαμε λιγο πριν να μάθουμε πως λεγόταν και το είχε παλιά ο φίλος μου ο Χρήστος!!! Τι πιθανότητες υπήρχαν να συμβεί αυτο,πείτε μου.. :p Η κατάσταση του κουβαδάκιου αρκετά καλή για τα 34 χρόνια που κουβαλάει..Όσο για τα παιχνίδια μέσα,είναι σε τέλεια κατάσταση, και μέσα σφραγισμένα σε σακουλάκια.. Τιμή: 10? (ούτε του παππα)!!χαχαχα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η τυχη σου - για να το πω πιο ευγενικα.... :p - φιλτατε Βασιλη,πραγματικα με ξεπερναει!!!! :eek:

Καλοριζικο και καλοπαιχτο!!!! :thumbup:

Ε ρε δουλειες που ανοιξε ο Φειδιας μαζι σου....:biglaugh:
 
Μιλάμε ο 1@viking4a[/USER] τα έχει σαρώσει όλα :animeek: Όταν βλέπω μνμ σου λέω από μέσα μου τι να βρήκε πάλι ; :D

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ Αντώ......εεεεεε, Ανδρέα ήθελα να πω...χαχαχα!!! :p

Αυτο είναι καλό θέλω να πιστεύω,κάτι ενδιαφέρον να δεις και να θυμόμαστε τα παλιά όλοι μαζί...
 
Nα πουμε οτι προπομπος τoυ παιχνιδιου αυτου,απο οπου και αντιγραφησαν,ειναι τα Poppoids της Tomy.
 
Pharcyde είπε:
Nα πουμε οτι προπομπος τoυ παιχνιδιου αυτου,απο οπου και αντιγραφησαν,ειναι τα Poppoids της Tomy.
fetch


πηγη: Pinterest

Για να εχουμε και μια εικονα και για αυτα... ;)
 
Ο Άι Βασίλης ήρθε νωρίς φέτος για μένα παιδιά! :-D

Επιτέλους απόκτησα τα απίθανα ποπ-ποπ και μάλιστα τη μεγάλη συσκευασία. Θυμάμαι μικρός είχα τη μικρή!!

Το καλύτερο είναι ότι είναι σε εξαιρετική κατάσταση, λες και μόλις τα αγόρασα από το Μινιόν!

Ορίστε και φωτογραφίες για να σας μεταδώσω τη χαρά μου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα