[El Greco] Τα κουταβάκια

miss x

RetroWannaBe
Joined
6 Φεβ 2012
Μηνύματα
50
Αντιδράσεις
10
Προβολή συνημμένου 45870

Θυμάστε τα κουτάβια..?? (αναφέρομαι πάντα για το αριστερό καφέ σκυλάκι) που έβγαιναν σε πολλά χρώματα και μεγέθη?? είχα ολόκληρη συλλογή την οποία στη μετακόμιση έχασα... Εξονυχιστικά έψαξα μήπως βρω κάποιο σε κάποιο κατάστημα- αποθήκη αλλά τίποτα.... :(

Ήταν πολύ γλυκά πάντως.. Ειδικά τα μεγάλα που μπορούσες να κοιμηθείς και μαζί τους.. #)
 
αν τα θυμαμαι λεει....το δικο μου που ηταν ασπρο το εχω ακομα!!ειναι σε αρκετα καλη κατασταση αν σκεφτεις οτι κοιμομουν μαζι του ΚΑΘΕ βραδυ ,απλα απο το πλυσιμο και την πολυκαιρια τα ματακια του εχουν ξεφτισει-το σχεδιο τους δηλαδη...θα βρω και φωτογραφια να ανεβασω! :)
 
αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι της el greco αυτα τα σκυλακια,σωστα miss x ;

θυμαμαι που κυκλοφορουσαν και σε σακουλακια μικρα απο την ψιλικοκο

Το καφε σκυλακι που βλεπουμε στη φωτο ειναι το δικο σου;
 
ναι της el greco ηταν, και στο πλαι κοντα στην ουριτσα ειχαν μια ''σταμπα'' ραμενη που ελεγε αν δεν κανω λαθος 'τα κουταβακια'...τον εχω στο παταρι τον δικο μου,θα τον ακτεβασω και θα βαλω φωτο!...οσο για τα σακουλακια πραγματικα δεν το ηξερα!!! ουτε που τα θυμαμαι!!!!
 
Τα σακουλάκια είναι κατά πολύ μεταγενέστερα και δεν ήταν της El Greco. Τα κουταβάκια αυτά είναι πολύ μεγαλύτερα επίσης. Η στάμπα που αναφέρθηκε έχει σχήμα κόκκαλου. Έχω το καφέ (της φωτογραφίας) και ένα άλλο που είναι χνουδωτό (και είναι δώρο από τη Lne). Πλέον έχω δύο παιδιά και κάθε ένα έχει το κουταβάκι του. :) Θα βάλω και εγώ φωτογραφίες.

Υπάρχει και μία φωτογραφία εδώ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ναι caprice, τα σακουλακια ηταν σχετικα πιο προσφατα :) Απ αυτα τα μικρα ειχε σιγουρα η αδερφη μου 1 καφε(απ οτι θυμαμαι μοιαζει με αυτο της φωτογραφιας) κι 1ασπρο
 
δυστυχώς αυτό της φώτο δεν είναι δικό μου.. Ψάχνω απεγνωσμένα να βρω ένα μεγάλο και δε βρίσκω πουθενά.. θα σας ήμουν ευγνώμων αν ήξερα κάποιος κάποια πληροφορία που θα βοηθούσε να βρω ένα...
 
Της Ψιλικοκό ήταν. Είσαι στο κατάλληλο μέρος, θα σου βρούμε... αρκεί να μάθουμε την ξένη ονομασία τους!
 
πραγματικά άμα βρούμε δε ξέρω τι θα κάνω απ τη χαρά μου... την τούρτα του Snoopy δώρο σε όποιον το βρει :D
 
Αν ηξερα οτι τα θυμαστε θα την ειχα βαλει πολυ νωριτερα..




attachment.php
 
Aardvark παίζεις με τον πόνο μου τώρα και ανεβάζεις τέτοιες φωτογραφίες.. ??? :p
 
Δεν ξερω....αν δεν ζητατε πως θα τα βρισκουμε,μιλατε. :)

 


[video=youtube;4NHNSvu-cgk]


 
είναι γλυκούλικα... αλλά που θα τα βρούμε????
 
κάνεις πλάκα τώρα.??? Σ ευχαριστώ πάρα πολύυυυυυυυυυυυυυυυ... ξέρει κανείς πως μπορώ να παραγγείλω??
 
Θα ήθελα - χωρίς να σας στερήσω τη χαρά - ότι η συγκεκριμένη παραπομπή στο ebay δεν αφορά κουταβάκια της El Greco αλλά άλλα puppies :)
 
Αν θες να τα παραγγείλεις από το eBay, η διαδικασία εγγραφής είναι ιδιαίτερα απλή. Ίσως μόνο το PayPal (μέσο ασφαλούς πληρωμής) να σε δυσκολέψει λίγο. Επίσης καλό γενικότερα θα ήταν να χρησιμοποιείς χρεωστικές/προπληρωμένες αντί για πιστωτικές κάρτες.

@Caprice Ναι αλλά εάν η miss x δεν είναι συλλέκτρια, δεν έχει νόημα να βρει τις εκδόσεις της el greco. Οι ξένες ήταν ουσιαστικά το ίδιο ακριβώς παιχνίδι, καθώς η el greco λάμβανε αυστηρές οδηγίες ανακατασκευής ή τα λάμβανε ατόφια από το εξωτερικό και απλά έκανε το branding εδώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Paypal έχω... :) οπότε κατάλαβα πως γίνεται..

Και ναι η αλήθεια είναι πως δεν είμαι συλλέκτρια..για προσωπικούς λόγους ήθελα να βρω ένα τέτοιο σκυλάκι που να μοιάζει με το παλιό το δικό μου...

Αλλά που ξέρεις μπορεί να γίνω καμιά μέρα.... χαχαχαχα... .Ωστόσο ευχαριστώ πολύ ξανά...
 
Ούτως ή άλλως εδώ μοιραζόμαστε τις αναμνήσεις και την αγάπη μας για τα παιχνίδια που είχαμε. Εξυπακούεται ότι αυτό που μας "ζέσταινε" την αγκαλιά όταν ήμασταν μικρά δεν αποτιμάται σε χρήματα. Τα έχουμε πει εξάλλου τόσες φορές αυτά. (Χρωστάω και τις φωτογραφίες ακόμα) :)
 
Σας ευχαριστώ πολύ κατάφερα να τα αποκτήσω..
 
Πίσω
Μπλουζα