[El Greco] Το υπέρ-αυτοκίνητο των Dukes

Perseas

Retro Member
Joined
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
123
Αντιδράσεις
28
Ιδού το νέο μου απόκτημα (ή μήπως η επιστροφή του αγαπημένου μου παιχνιδιού?)

 


Ας είναι καλά ένας φίλος από Θεσσαλονίκη



Εννοείται είναι σαν καινούργιο. Το κουτί έχει πάρει λίγο φως βέβαια
:) Πόσο καιρό σε βιτρίνα????

 


Η τιμή Δρ3400 (πανάκριβο)


Προβολή συνημμένου 54386

Προβολή συνημμένου 54387

Έλεγα να καλέσω το 166 να είναι stand by τη στιγμή που θα άνοιγα το κουτί, αλλά λέω άσε καλύτερα, μη με αφήσουν αναίσθητο και μου το πάρουνε


:) :) :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λίγο background για το παιχνίδι, ήταν αρχική ιδέα και παρουσίαση (και σχεδόν ολόιδιο) από την Knickerbocker

1755_l.jpg
 
Φοβερο αποκτημα Persea!!Κατι που σιγουρα θα ηθελα να εχω στην εποχη του!
 
Ο λόγος που μου είχε (κάποια στιγμή) χαλάσει όταν ήμουν μικρός, ήταν ότι είχαν τυλιχτεί γύρω από τις ρόδες χνούδια από το χαλί και το μοτέρ είχε σταματήσει να δουλεύει.

Το φοβερό είναι ότι τώρα, μετά από 25 χρόνια, πρόσεξα στις οδηγίες το εξής:

"Αποφεύγετε να φέρνετε το αυτοκινητάκι κοντά στα μαλλιά σας για να μην τυλιχτούν στις ρόδες του"

Η υπόδειξη ήταν φυσικά για την υγεία των παιδιών, αλλά από ό,τι φαίνεται τελικά ήταν σημαντική και για το ίδιο το αυτοκίνητο :) :) :)
 
Φοβερό!!! Είναι σαν να ταξιδεύεις πίσω στο χρόνο!!! Καλά, μιλάμε εάν το είχα αποκτήσει τότε... δεν θα κοιμόμουν για αρκετά βράδια...
 
Αν θυμάμαι καλά το αυτοκίνητο μπορούσε να πάει μέχρι και στη μια ρόδα! Απίστευτο παιχνιδάκι, μου το είχε πάρει δώρο Χριστουγέννων ένας θείος μου, την ίδια χρονιά είχα πάρει και το Κάστρα και Πολιορκητές. Είχα τρελαθεί στο παιχνίδι!
 
ντιουκς παιχνιδι 1980 καλησπερα.που μπορω να βρω ενα τετοιο παρακαλω;

Perseas είπε:
Ιδού το νέο μου απόκτημα (ή μήπως η επιστροφή του αγαπημένου μου παιχνιδιού?) 


Ας είναι καλά ένας φίλος από Θεσσαλονίκη



Εννοείται είναι σαν καινούργιο. Το κουτί έχει πάρει λίγο φως βέβαια
:) Πόσο καιρό σε βιτρίνα????

 


Η τιμή Δρ3400 (πανάκΧΨ


καλησπερα.που μπορω να βρω ενα τετοιο παρακαλω;μου ειναι απωθημενο απο παιδι.το ψαχνω χρονια.ειχα τον ιπποτη που ηταν παρομοιο,αλλα αυτο ηταν καλυτερο.ενημερωστε με.ευχαριστω

Προβολή συνημμένου 54387

Έλεγα να καλέσω το 166 να είναι stand by τη στιγμή που θα άνοιγα το κουτί, αλλά λέω άσε καλύτερα, μη με αφήσουν αναίσθητο και μου το πάρουνε


:) :) :)
ΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠΠ
 
ντιουκς

Perseas είπε:
Ιδού το νέο μου απόκτημα (ή μήπως η επιστροφή του αγαπημένου μου παιχνιδιού?) 


Ας είναι καλά ένας φίλος από Θεσσαλονίκη



Εννοείται είναι σαν καινούργιο. Το κουτί έχει πάρει λίγο φως βέβαια
:) Πόσο καιρό σε βιτρίνα????

 


Η τιμή Δρ3400 (πανάκριβο)


Προβολή συνημμένου 54386

Προβολή συνημμένου 54387

Έλεγα να καλέσω το 166 να είναι stand by τη στιγμή που θα άνοιγα το κουτί, αλλά λέω άσε καλύτερα, μη με αφήσουν αναίσθητο και μου το πάρουνε


:) :) :)
καλησπερα.[edit]ειχα τον ιπποτη που ηταν παρομοιο,αλλααυτο ηταν καλυτερο.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@ panathas

Καλωσόρισες στο Retromaniax. Θα κάνεις ένα κόπο να διαβάσεις τους κανονισμούς σε παρακαλώ. Εδώ μοιραζόμαστε την αγάπη μας για τα παιχνίδια που είχαμε μικροί. Κατανοώ τη λαχτάρα σου για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Κάνοντας μία αναζήτηση στους γνωστούς διαδικτυακούς ιστότοπους, μπορεί να σταθείς τυχερός και να το βρεις. Ή εναλλακτικά να τριγυρίσεις σε αγορές εντός ή εκτός της Αθήνας που μπορεί κάπου να έχει ξεμείνει. Ευχαριστώ
 
Πίσω
Μπλουζα