[El Greco] Τρελλοκοτσιδού

Με γειά σου! Αν θυμάμαι καλά η τερλοκοτσιδού πρέπει να είναι από τα τελευταία μοντέλα της εταιρείας πριν κλείσει.
 
Σ ευχαριστω..!Δυστυχώς δεν το γνωρίζω αυτό..!! Δεν μου φαίνεται όμως και τόσο τελευταίας κοπής..!! Το αντίθετο θα έλεγα..!!
 
Πόσες 'Τρελλοκοτσιδού' υπάρχουν?

Καλά αυτο είναι το τρίτο τουλάχιστον διαφορετικό πρόσωπο πού Χρησιμοποίησε η El Greco

για την τρελλοκοτσιδού! Να και άλλες 2 με διαφορετικά πρόσωπα: Και οι δύο βγήκαν απο ακριβώς την ίδια συσκευασία!

pippi1.jpg


pippi2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γνωρίζουμε πάνω κάτω πότε κυκλοφόρησαν?
 
Καλα μιλαμε η τρελλοκοτσιδου του Μακισιμακου εχει πολυ πλακα ετσι με τα δοντακια της!!! Ειναι σαν κουνελι! Με γεια!!!! :D

Οφειλω να ομολογησω οτι αυτες που μας ποσταρε ο φιλος Toys ειναι ιδιαιτερα ομορφες και τρυφερες! Σε ευχαριστουμε πολυ που τις μοιραστηκες μαζι μας! :flower:
 
makisimos είπε:
Πολύ πρόσφατα αγορασμένη από το διαδίκτυο, με το που είδα το λογότυπο της Ελ Γκρεκο , την έβαλα στο μάτι κατευθείαν..!!

Προβολή συνημμένου 29793Προβολή συνημμένου 29794
Makisimos ναι την χαίρεσαι πολύ καλό κομμάτι!!!! Το συγκεκριμένο μοντέλο είναι παιδί τον 80ʼς κυκλοφόρησε και εξωτερικό σε αρκετές από της χώρες που αναγραφή στο πίσω μέρος του κουτιού!

Toys τρομερή ανακάλυψη!!!! Ειδικά η δεύτερη τρελλοκοτσιδου είναι όλα τα λεφτά είμαι σίγουρος ότι είναι από 70!! Η πρώτη είναι μηχανική μιλά η κινείτε ?? κάτι τέτοιο θύμωμα

Υπάρχουν και πολύ πιο μεγάλες σε διαστάσεις , προσωπικά έχω δει μια αλλά αυτή περπατούσε8)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η τρελοκοτσιδού του makisimou πρέπει να κυκλοφόρησε γύρω στα 1981, γιατί είχα (τουλάχιστον) μια ως παιδί, όταν ήμουν πολύ μικρή (γύρω στα 5-6). Σας παραθέτω την παιδική μου τρελοκοτσιδού (ελαφρώς... ξεμαλλιασμένη), η οποία φοράει εδώ παπούτσια από άλλη κούκλα τύπου Πιπιλίνας):

Προβολή συνημμένου 29845

Επίσης, πρόσφατα απέκτησα μια ακόμα τέτοια τρελοκοτσιδού χάρη στην Artemis, την οποία ευχαριστώ θερμά! :thanx2: Φωτογραφία σύντομα!

@ toys: καταπληκτικές οι Τρελοκοτσιδούδες σου! Τις βλέπω για πρώτη φορά, πρέπει να είναι πολύ συλλεκτικές και παλιές! Χίλια μπράβο!! Σε ευχαριστούμε που τις μοιράστηκες μαζί μας!

Εικόνα 047.jpg
 
Πω, πω τρελλοκοτσιδούδες!!! Μεγάλη ποικιλία! :biglaugh:Να τις χαίρεστε παιδιά!
 
Φίλε toys σε παρακαλώ μπορείς να δεις στην Τρελλοκοτσιδού-ειδικά την δεύτερη που πόσταρες-και γενικά μεγάλες ρετροκούκλες σου αν αναγράφει στο σβέρκο της El GReco ή το γράμμα Ζ ..!!!!! Ψάχνουμε να δούμε γιατί κάποιες κούκλες της Ελ Γκρεκο έγραφαν για μαρκάρισμα το Ζ αντί του γνωστού λογότυπού της...!!

Αν γνωρίζεις, δώσε μας την βοήθειά σου..!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα κοιτάξω και θα απαντήσω γρήγορα!
 
1.jpgΠαιδια, αυτό το κουκλί το έχουμε ξαναδει? Τρελοκοτσιδου και αυτό και El greco!
 
Μια τρελλοκοτσιδού ΤΕΡΑΣΤΙΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ, τόσο που με δυσκόλεψε να την φωτογραφήσω...από την El Greco..!!

attachment.php


trelok.jpg
 
Κάθε φορά που βλέπω αυτή την κούκλα μου έρχεται στο μυαλό η Πίπη η Φακιδομύτη!

Makisime τί ύψος έχει η κούκλα σου?
 
Μα θεωρητικά η Πίπη η Φακιδομύτη ειναι..!! Τουλάχιστον έχει φτιαχτεί ώστε να θυμίζει αυτην ..!! Τώρα γιατί της εδωσαν άλλο όνομα άγνωστο..! ίσως επειδή Πίπη Φακυδομύτη επισήμως φτιαχνόταν από την Λυρα..!! Τι να πω δεν ξέρω..!!

Το ύψος της ειναι 47 εκατοστά..!!

ΥΓ.Εδώ είναι η φωτό απο την Πίπη Φακιδομύτη by Lyra.....(η οποία επίσης είχε βγει σε διάφορες διαστάσεις-μικρή,μεσαία,μεγάλη-) και ήταν και Τερατούργημα...

despin.jpg
 
Μιλαμε την λατρεψα την κουκλα του Μακισιμο. Την αγαπω την Πιπη και εχω δει απειρες φορες την ταινεια της. Την αγαπω :)
 
Θα πάθω κατάθλιψη η συλλέκτρια με τόσες κούκλες και κουκλάκια που βλέπω στο ρετομάνιαξ. :( Πολύ ωραίες οι κούκλες σας. Ευχαριστούμε όλους για τις φωτογραφίες. :bow: Φαίνεται ότι η ελ γκρέκο είχε βγάλει την Τρελλοκοτσιδού σε διάφορες παραλλαγές. Θεωρω ότι είναι ξεχωριστή κούκλα γιατί δεν βλέπεις συχνά κοκκινομάλλες .
 
Πολύ όμορφες όλες!! Έχω κι εγώ μία, με άλλα ρούχα και θα τη φωτογραφίσω σύντομα!
 
Υπάρχει καμία διαφήμιση στο διαδίκτυο με την Τρελλοκοτσιδού?
 
spirtoulis είπε:
Υπάρχει καμία διαφήμιση στο διαδίκτυο με την Τρελλοκοτσιδού?
spirtoulis δε θυμαμαι να βρεθηκε διαφημιση της τρελλοκοτσιδους,τη Σιντυ τρελοκοτσιδου την ειδαμε σιγουρα σε διαφημιση

ριξε ομως μια ματια εδω που εχει ολες τις διαφημισεις ρετροπαιχνιδιων που βρεθηκαν μεχρι στιγμης
 
Πίσω
Μπλουζα