[El greco] Τρελλο-Μάξ robot

Stratulator

ΠαρταΟλας
Joined
1 Σεπ 2010
Μηνύματα
1.578
Αντιδράσεις
1.631
Είχα υποσχεθεί στον Galoob - όταν είχε ανοίξει θέμα για τον Magnatron Mt2,

ότι θα 'ανεβάσω' τον ΤρελλοΜάξ ,όταν τον βρω...

Άργησα λίγο ,αλλά ορίστε!

116585.jpg

Ο ΤρελλοΜάξ ήταν απίστευτος για την εποχή του. Τα μάτια του άναβαν,

περπατούσε ή έστριβε μόνος του και είχε δυνατές και σχετικά μεγάλες δαγκάνες.

Το καλύτερο σημείο του όμως , ήταν το κεφάλι του. Με μιά μικρή υποδοχή για λάδι

και ένα κόκκινο κουμπί απο πάνω, που όταν το πατούσες ,το Ρομπότ μίλαγε

(δεν θυμάμε τι έλεγε ακριβώς), έκανε ήχους και έβγαζε καπνούς απο το στόμα του!

116592.jpg

116593.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αψογοοος!! Λοιπόν άκου τι έλεγε πριν λίγο καιρό βρήκα τον toby ο toby είναι ουσιαστικά ο magnatron αλλά μιλάει.. Ήταν αυτός που είχα δει τότε στο μινιον.. Τώρα θα μου πεις τι σχέση έχει ο toby με τον max.. Η new bright προφανώς για λόγους κόστους το δισκάκι που παίζει στον τομπη είναι το ίδιο με τον max! Δλδ λέει I am max the robot watch my amazing atomic space walk ΧΑΧΑΧΑ κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά όταν επιστρέψω Αθήνα θα σου πω ακριβώς!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το είχα κι εγώ σε χρώμα μπλε νομίζω. Όντως έκανε αρκετά και στα παιδικά μας μάτια φάνταζαν τρομερά.
 
Εξελιγμένο μοντέλο!!!
 
Galoob είπε:
Αψογοοος!! Λοιπόν άκου τι έλεγε πριν λίγο καιρό βρήκα τον toby ο toby είναι ουσιαστικά ο magnatron αλλά μιλάει.. Ήταν αυτός που είχα δει τότε στο μινιον.. Τώρα θα μου πεις τι σχέση έχει ο toby με τον max.. Η new bright προφανώς για λόγους κόστους το δισκάκι που παίζει στον τομπη είναι το ίδιο με τον max! Δλδ λέει I am max the robot watch my amazing atomic space walk ΧΑΧΑΧΑ κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά όταν επιστρέψω Αθήνα θα σου πω ακριβώς!!!

Κατάλαβα... Ίσως ο Magnatron και ο Toby να βγήκαν στην ελληνική αγορά μετά τον ΜΑΞ...

Δεν είμαι σίγουρος ποιό απο τα δύο είναι 'πρώτο'.

Αν θυμάμαι καλά, τον αγοράσαμε γύρω στο 1986... Κάπου 'εκεί' πρέπει να κυκλοφόρησε εδώ.

Στο εξωτερικό μάλλον πιό νωρίς. Με ένα 'πρόχειρο ψάξιμο' , ο ΜΑΞ το '84 και ο Magnatron το '85.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρέπει να το είχα πάρα πολύ μικρός , στο ίδιο χρώμα... :)
 
i have traveled many galaxies to be at your command, η μια φραση και hello my name is MAGIC MIKE (ΛΟΛ) watch my mysterious atomic energizing (energizer?) walk χαχαχαχαχαχαχα και το κλασσικο και αγαπημενο πιου πιου ετσι για ποικιλια :p το περπατημα δεν εχω αξιωθει να φτιαξω ακομα αλλα εν καιρο..
 
Πιστεύω ναι αφού λεει πως τον λένε Μαικ!!! Λάδι οχι ακόμα πρέπει να τον ανοιξω να δω σε τι κατάσταση ειναι μεσα μην γίνει φριτεζα και αυτος οπως ο παλιός!!
 
Πίσω
Μπλουζα