[El Greco] Φασουλέτος

Betty Boopo καλωσηρθες..!! Πεννυ τελειος ο φασουλετος σου..!! Του κουτιου μεχρι και με το ταμπελακι του..! Μηπως να βαζεις κι αυτον πανω στην μηχανη της ΒΙΒΙ ΒΟ που σου ερχεται τρικαβαλο ???χεχεχ ;)
 
χαχαχα! Θα κάνω μια πρόβα, αν και δε νομιζω να τον βολέυε το τρικάβαλο τον καημένο!!

Η bibibo μου πάντως περιμενει την μηχανη με μεγαααααλη ανυπομονησία!!!
 
Και τωρα θα σας δείξω τα 4 μεγέθη από τους Φασουλέτους, ,που είχαν κυκλοφορήσει από την Ελ Γκρεκο..!! Τα συγκεκριμένα ειναι σε χρώμα μπλε, και μάλιστα έχω βάλει τους δύο με πλεκτά ρουχαλάκια και τους άλλους δυο με τα κανονικά, για να δείτε την διαφορά..!!!

25461.jpg

Ο μικρότερος μάλιστα φασουλέτος γράφει πάνω στην μπλούζα του "ΦΑΣΟΛΑΚΙ", δείχνοντας έτσι ότι είναι ο μικρότερος της παρέας..!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ωχ!!!!!! δεν ήξερα ότι υπάρχει και φασολάκι!!!!!!!!!!!!!! Έχει πολύ πλάκα!!! Τους υπόλοιπους τρεις τους έχω και εγώ αλλά σε ροζ ρουχαλάκια!!! Είναι τέλειοι όλοι μαζί!!! Με γειά σου!!!!
 
Τι πλακα που εχουν Μακισιμακο!!!! Με τοσο φασολετο που χεις μαζωξει, φτιαχνεις και φασουλαδα αμα λαχει! :D
 
makisimos είπε:
Πολυ ταχπινικο το έκανες Αναστασία τον παταπουφάκι..!! Κλείνει το μάτι σε ότι του αρέσει πιά..!! :) Kambia, άγνωστο πότε άρχισαν τα μάτια μα ανοιγοκλείνουν..!! Οι μικρές παταπούφεες σίγουρα δεν ανοιγόκλειναν τα μάτια τους, μόνο μερικές από τις μεγαλούτσικες είχαν αυτό το προνόμιο..!!

Και τωρα θα σας δείξω τα 4 μεγέθη από τους Φασουλέτους, ,που είχαν κυκλοφορήσει από την Ελ Γκρεκο..!! Τα συγκεκριμένα ειναι σε χρώμα μπλε, και μάλιστα έχω βάλει τους δύο με πλεκτά ρουχαλάκια και τους άλλους δυο με τα κανονικά, για να δείτε την διαφορά..!!!

25461.jpg

Ο μικρότερος μάλιστα φασουλέτος γράφει πάνω στην μπλούζα του "ΦΑΣΟΛΑΚΙ", δείχνοντας έτσι ότι είναι ο μικρότερος της παρέας..!!
 

Ειναι perfect η φασουλέτοι σου makisimos ειδικά αυτοί με τα πλεκτά ρούχα Όλα τα λεφτά!!!!! :thumbup:

 

Πάντως στο θέμα για τα μάτια που κλείνουν στης Παταπούφες μετά από ψάξιμο γενικά αυτές τις μέρες, τελικά απ ότι φαίνετε μόνο ο μεγάλως Παταπούφης είχε αυτό το προνόμιο… :eek: :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο, μπράβο με γειά τι όμορφα κουκλάκια και οι Παταπουφίτσες και οι Φασουλέτοι. Πολύ όμορφο το Φασολάκι αλλά σε σχέση με το παλιό ορίτζιναλ Φασολάκι... (Ε, πιο όμορφο το παλιό :) και βέβαια αποδεικνύει ότι είχα δίκιο που έλεγα πως ο Φασουλέτος είναι ο απόγονος του Φασόλα :) )
 
γεια σας!!!!..ειμαι καινουργια στη παρεα και θα ηθελα να σας πω ευχαριστω γιατι προσφατα,η μητερα μου βρηκε στο παταρι τον φασουλετο μου,και με ακολουθωντας τις συμβουλες σας τον επλυνα και τον εντυσα με καινουργια καθαρα ρουχαλακια γιατι τα παλια του δθυτυχως δεν ηταν και στην καλυτερη κατασταση...και τωρα ειναι χαρουμενος και ευτυχισμενος πανω στο κρεββατι μου!!! να στε καλα!!! :)
 
lollipopmerenta είπε:
γεια σας!!!!..ειμαι καινουργια στη παρεα και θα ηθελα να σας πω ευχαριστω γιατι προσφατα,η μητερα μου βρηκε στο παταρι τον φασουλετο μου,και με ακολουθωντας τις συμβουλες σας τον επλυνα και τον εντυσα με καινουργια καθαρα ρουχαλακια γιατι τα παλια του δθυτυχως δεν ηταν και στην καλυτερη κατασταση...και τωρα ειναι χαρουμενος και ευτυχισμενος πανω στο κρεββατι μου!!! να στε καλα!!! :)
Ποσο χαιρομαι lollipopmerenta που οι συμβουλες μας σου ηταν χρησιμες για να σωσεις ενα αγαπημενο παιχνιδι της Εl Greco!!! Να τον χαιρεσαι τον φασουλετο σου!!! :)
 
ευχαριστω πολυ αναστασια μου!!!..εν καιρω ,γιατι σ αυτα αργω λιγο, θα ανεβασω και φωτογραφια!!φιλακια πολλα πολλα!!!
 
σ ευχαριστω πολυ Cococinel μου!!!...ξερω οτι δεν ειναι σαν καινουργιος μιας και του λειπουν τα κανονικα του ρουχαλακια,αλλα δεν θα τον αλλαζα με τιποτα,αφου μ αυτον κοιμομουνα οταν ημουν μικρουλα καθε βραδυ στο κρεββατακι μου,οποτε οι αναμνησεις ειναι παρα πολλες :)
 
Φασουλέτους κατα περιόδους είχα βρει πολλούς, αλλά Φασουλετίνια καμία..!!!

Και εκεί έβαλε το χεράκι της η κουκλομάνα Mytinyworld και μου έστειλε δωράκι, μια Φασουλετίνα να προσέχει το χαρέμι απο φασουλέτους..!!

Πολλά πολλά ευχαριστώ στην mytiny και απο μένα και από τους εργένηδες-μέχρι πρότινος-φασουλέτους μου!!! :) :) :thanx2: :thanx2:

100_1331.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αγαπημενος ο φασουλετος και το φασουλετακι!!! μου ειχε φερει εναν η μανα μου οταν ημουν εκει γυρω στα 5 και καπου πρεπει να τον εχω!!! εντυπωση μου ειχε κανει η διαφημηση του φασουλετου στα μικυ μαους που διπλα στο κρεβατι με το κοριτσακι , πανω στο κομοδινο ειχε μια κορνιζα που ειχε μια φωτο της νορας βαλσαμη(!)
 
georgeikos είπε:
αγαπημενος ο φασουλετος και το φασουλετακι!!! μου ειχε φερει εναν η μανα μου οταν ημουν εκει γυρω στα 5 και καπου πρεπει να τον εχω!!! εντυπωση μου ειχε κανει η διαφημηση του φασουλετου στα μικυ μαους που διπλα στο κρεβατι με το κοριτσακι , πανω στο κομοδινο ειχε μια κορνιζα που ειχε μια φωτο της νορας βαλσαμη(!)
Της Νόρας Βαλσάμη??? Επιστροφή λοιπόν στην πρώτη σελίδα του thread για επιβεβαίωση...!!! Ναι έτσι μου φαίνεται τώρα που προσέχω καλύτερα τη φωτογραφία...!!! Πώς και την έβαλαν σε παιδικό δωμάτιο...? Μήπως είναι η μαμά της μικρής που κοιμάται στο κρεβατάκι της γλυκά-γλυκά... (!?).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Της Νόρας Βαλσάμη??? Επιστροφή λοιπόν στην πρώτη σελίδα του thread για επιβεβαίωση...!!! Ναι έτσι μου φαίνεται τώρα που προσέχω καλύτερα τη φωτογραφία...!!! Πώς και την έβαλαν σε παιδικό δωμάτιο...? Μήπως είναι η μαμά της μικρής που κοιμάται στο κρεβατάκι της γλυκά-γλυκά... (!?).
δεν εχω ιδεα!!!! το εχω απορια απο μικρος...πως το σκεφτηκαν δεν ξερω...η μαμα θα ειναι αλλα γιατι να βαλουν την βαλσαμη?
 
30322.jpg

προσωπικα εχω να μαθω πολλα απο το retromaniax.... δεν ηξερα καν οτι εχω φασουλετο... οριστε ο δικος μου κ ευχαριστω για αλλη μια φορα που αθελα σας με βοηθησατε!!!

υ.γ. μοιαζει πολυ με της αναστασιας αλλα εμενα εχει κ κοτσιδακια. ποιος ξερει γιατι...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είναι η φασουλετίνα, γι'αυτό έχει κοτσίδες! Δες στην αμέσως προηγούμενη σελίδα το ποστ του makisimos.

Makisime, να τη χαίρεσαι τη φασουλετίνα σου, ήρθε στην καλύτερη παρέα!
 
χαχα!επρεπε να το φανταστω! ευχαριστω mytinyworld!!!
 
Πίσω
Μπλουζα