El greco παιχνίδι μέσα σε στυλό: Παιχνιδοστυλό Bil bulo

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
409
Δεν το βάζω στα σχολικά είδη! Δεν το βάζω στα el greco. Είναι μοναδικά! Στυλό el greco Bil bulο που όταν όλα γίνονταν βαρετά, μπορούσες να ασχοληθείς με το στυλό σου :D :D:D

Το μπλε έχει ένα ψαράκι που το ταϊζεις, το κόκκινο έχει ένα υποβρύχιο που προσπαθείς να του περάσεις τα γρανάζια, το κίτρινο έχει μια άγκυρα στης οποίας τα αγκίστρια περνάς τα ψαράκια. Τα θυμάστε;

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα θυμαμαι!!!!! Ειχα κι εγω ενα!!!! Πωπω τι μας ξεθαψες παλι Κριε μας....εισαι φοβερη!
 
Ουμπερ φλασια!
 
Δεν το θυμαμαι καθολου αυτο το στυλο..!!! Γιατι αραγε?? Προφανως θα πωλουνταν μονο μεσα σε βιβλιοπωλεια και σε αυτα τα μερη συχναζε μονο η μανα μου...!! Ειναι κι αυτο μια εξηγηση..!!!

Αλλα ακομη δεν καταλαβαινω τι παιχνιδια μπορeι να χωρουσαν μεσα σε ενα στυλο..!!! :(

Δαχτυλιδια ειναι αυτα? Βλεπω καλα?
 
Πω, πω, τι μου θυμήσατε τώρα..! Πρέπει να ήταν αρκετά παλιά (να είχαν κυκλοφορήσει δηλ. γύρω στα 1980-83), γιατί τα θυμάμαι αμυδρά!! Δεν ήξερα ότι ήταν el greco! Φοβερή ανακάλυψη Krios, σε ευχαριστούμε πολύ!!
 
Μερικες φωτο και video απο το δικο μου, που το ξεθαψα ειδικα για την περισταση! Οπως βλεπεται ειναι ροζ (δεν θελω σχολια!) και εχει κανει ΠΟΛΛΑ χιλιομετρα!!! Περιττό να πουμε ποσες ωρες που υποτιθεται οτι διαβαζα πηγαν παιζοντας το παιχνιδι αυτο.

Δυστυχως ποτε δεν το αδειαζα οταν το βαριομουν και ετσι εχει λιγα αλατα εσωτερικα. Το μελανι εχει τελειωσει εδω και δεκαετιες.

Οι φωτογραφιες:

2011-03-10-00h01m00.JPG2011-03-10-00h02m21.JPG2011-03-10-00h03m08.JPG

Το video:

 
Τελευταία επεξεργασία:
πωπωωω ειχα και εγω!!!

Πολυ γλυκουλια ηταν και θυμαμαι οτι στο σχολειο παντα επαιζα με αυτο και ποτε δεν προσεχα το μαθημα!!! :D
 
ΟΥΑΟ, σε ευχαριστούμε πάρα πολύ freaktmp! Είσαι απίθανος!!

Πάντως φαίνεται να είναι πολύ δύσκολο παιχνίδι (εγώ δεν είχα ποτέ δικό μου)!
 
Και από προχθές το ξαναέχω!
 
Πω τι ξέθαψε το άτομο...πόσες ώρες παιχνίδι έκανα για να περάσω τα γρανάζια στο υποβρύχιο....

Ένα μεγάλο :thanx2: για τις αναμνήσεις που ξυπνήσατε και πολλά :bow: :bow:
 
Βρηκα ενα βιντεακι, καποιος να μου θυμησει τι κανουμε με τα βιντεακια.. #)

El Greco big bul

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pardalotzatziki είπε:
Βρηκα ενα βιντεακι, καποιος να μου θυμησει τι κανουμε με τα βιντεακια.. #) [...]
Εμμμ... τους βάζουμε τον τίτλο (ώστε να μπορούμε να τα βρούμε αν "πέσουν") και χρησιμοποιούμε το εικονίδιο που μοιάζει με film για να μην χρειάζεται να ανοίγουμε άλλη σελίδα? :D
 
D@redevil είπε:
Εμμμ... τους βάζουμε τον τίτλο (ώστε να μπορούμε να τα βρούμε αν "πέσουν") και χρησιμοποιούμε το εικονίδιο που μοιάζει με film για να μην χρειάζεται να ανοίγουμε άλλη σελίδα? :D
Αυτο :D

Μη βαρατε, θα το μαθω κι αυτο... :cool:
 
Εσύ να 'σαι καλά! :)

Άλλωστε μαθαίνεις γρήγορα! :flower:
 
D@redevil είπε:
Άλλωστε μαθαίνεις γρήγορα! :flower:
:p

Μηπως να βαλουμε και το ονομα του στον τιτλο; Παιχνιδοστυλό Bil bulo
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pardalotzatziki είπε:
:p
Μηπως να βαλουμε και το ονομα του στον τιτλο; Παιχνιδοστυλό Bil bulo
Έτοιμο! :)

Btw, τελικά όντως είχαν κυκλοφορήσει μεταξύ 1980 - 1983?

Δε μπορώ να τα θυμηθώ καθόλου! :(
 
δεν θυμάμαι το παιχνιδάκι αυτό...θραύση θα είχε κάνει στο παρελθόν...
 
Πίσω
Μπλουζα