[El Greco] Candy Candy Doll

telios_s

Banned
Joined
22 Ιουλ 2009
Μηνύματα
115
Αντιδράσεις
0
Το ξέρατε ότι υπήρχε αυτή η κούκλα? Εγώ δεν το ήξερα μέχρι που σκόνταψα πάνω της σ' ένα μαγαζί.Πρέπει να είναι ένας από τους χαμένους θησαυρούς της el greco.

picture.php
picture.php
 
CANDY CANDY DOLL BY EL GRECO!!!!

telios_s μήπως μπορείς να μας δείξεις και την κούκλα;Φαίνεται πολύ ωραία στο πίσω μέρος του κουτιού!Σε ευχαριστώ που τη μοιράστηκες μαζί μας!
 
Τελιος εχεισ γραψει ιστορια..!!! Απιστευτο ευρημα και οντως ουτε εγω το ειχα δει μεχρι σημερα αυτην την κουκλα..!
 
Η συγκεκριμένη πουλήθηκε πολύ Ιταλία το κουτί έκτος από ElGreco έγραφε και GIG αυτή ήταν και η μόνη διάφορα μεταξύ Ιταλικής από την Ελληνική Candy Candy (ουσιαστικά είναι το ίδιο παιχνίδι) :)





Πολλές φορές πουλήθηκαν στο γνωστό ιταλικό site χωρίς κουτί αλλά με κουτί μόνο μια φορά θυμάμαι στα τόσα χρόνια και μια φορά από κάποιον Έλληνα και μάλιστα πρόσφατα #)


;)

 


Τυχερός στάθηκες πολύ καλό κομμάτι μπράβο!!!! :D :D


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παντως ουτε αυτη, ουτε η αλλη που μπηκε σημερα στις Αγγελιες, μοιαζουν με την Καντυ.

Η αλλη παντως εχει και το αυθεντικο λογοτυπο πανω στη συσκευασια.
 
εγω την θυμαμαι και μεχρι και σημερα την εχω και κοσμει το δωματιο μου....απιστευτη ηρωιδα των παιδικων μου χρονων με τον αντονι.....αχ......
 
bibibo 28 αυτο το δωματιο σιγα σιγα θα αρχιζει να σου κανει εξωση..!! χεχεχεχεχεχ

Οταν και αν μπορεσεις βγαλε την kaμια φωτογραφια να την δουμε πως ειναι..!!! ;)
 
εγινε!!!!φωτογραφια την εχω ειδη....θα προσπαθησω ειλικρινα να ανεβασω τις φωτο....

παντως ειναι ομορφη ακομη και τωρα
 
Ευχαριστώ παιδιά θα ανεβάσω μία φωτογραφία της κούκλας σύντομα..
 
Kαι του στρουμφοτηλεφωνουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ...!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
 
Πολύ απρόσμενο, κοίτα να δείς. Πολύ καλή ανακάλυψη telios. :) Φίλε makisime. πολύ σύντομα.. είναι στα άμεσα και προσεχή σχέδια μου. ;) :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ανέβασα φωτογραφίες της κούκλας όπως μου ζητήθηκε.Για τα μάτια σας μόνο..

picture.php
picture.php
 
CANDY CANDY DOLL BY EL GRECO!!!!

telios_s σε ευχαριστούμε πολύ! Πολύ γλυκιά κούκλα να τη χαίρεσαι!!!
 
telios_s είπε:
Ανέβασα φωτογραφίες της κούκλας όπως μου ζητήθηκε.Για τα μάτια σας μόνο..

picture.php
picture.php
τη γλυκια κουκλα!!! ονομα και πραγμα η καντυ καντυ :)
 
Ωραία κούκλα η Candy Candy. Πολύ μ' αρεσουν και τα ρούχα της polistil στην Ιταλία.
 
Πραγματικά πολύ συμπαθητική κούκλα και μάλλον θα είναι και σπάνια και φοράει και πολύ τρελλό μποτάκι, σα δωράκι μοιάζει!

Να τη χαίρεσαι είναι μια γλύκα! #)
 
Βρε παιδιά ποια ήταν η αυθεντικη;

@αριαδνη Και οι δύο είναι αυθεντικές απο την El Greco. Δες τα μάτια της κούκλας παραπάνω στην φωτογραφία που έβαλες και μετά το κουτί της συσκευασίας και την κούκλα στις παρακάτω φωτογραφίες που παραθέτω σε αυτό το post.

Η κυκλοφορία της συγκεκριμένης κούκλας ήταν απο την δεκαετία 1980 έως το 1989.

s-l960.webp


s-l960.webp
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα