[El Greco] Knight rider, η μεγάλη περιπέτεια

boomer

RetroActive
Joined
4 Οκτ 2009
Μηνύματα
459
Αντιδράσεις
78
Ενα τρελό και αναπάντεχο δώρο έλαβα πριν από λίγες μέρες σε μια επίσκεψη που είχα στη σπιτονοικοκυρά μου!! Βλέπω στο τραπέζι, χωρίς το κουτί του βέβαια, το θρυλικό κιττ 2000 και τα περιεχόμενα απ τη μεγάλη περιπέτεια!! Μια κυκλοφορία απ' αυτές που η el greco έχει τιμήσει τον ήρωα τον 80ς.

Μα που το βρήκες αυτό;; Τι ρώτησα έκπληκτος! Μου είπε το ξέθαψε απ' την αποθήκη που ήταν χρόνια παρατημένο και δεν έχει τι να το κάνει!!

Καταλαβαίνετε τη συνέχεια!! Το πήρα το άνοιξα να του κάνω συντήρηση και δουλεύει μια χαρά!! Είναι σε άριστη κατάσταση και λείπουν μόνο κάνα δυο αυτοκόλλητα!!

Τελικά παιδιά αυτό που κατάλαβα είναι πως όσο και να κυνηγάμε να βρούμε κάποια ρετρό πράγματα, αν είναι θα μας βρουν αυτά από μόνα τους!! :)

110686.jpg110687.jpg110688.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και μετα με λετε γκρινιαρη.....

ΒΡΕ....δεν σου ειπα να στειλεις ενα pm πιο μπροστα για να ειμαι ετοιμος με τα υπογλωσσια? :animangry:

Τι να πω.... :eek:

Η τυχη σου αγορι μου εχει ξεπερασει τα ορια του γνωστου μας Συμπαντος!!!!!!! :eek:

Καλοριζικο και καλοπαιχτο!!!!!! :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
boomer είπε:
Τελικά παιδιά αυτό που κατάλαβα είναι πως όσο και να κυνηγάμε να βρούμε κάποια ρετρό πράγματα, αν είναι θα μας βρουν αυτα απο μονα τους! :)
Σ'αυτο συμφωνω κι επαυξανω!

Μπραβο για την τυχη σου!! ;)
 
Μπράβο για το εύρημα. Τι ακριβώς κάνει?
 
Σήμερα που κληρώνει το τζόκερ πες κανένα αριθμό μπας και πιάσουμε την καλη! :) Καλορίζικο
 
boomer είπε:
...χωρίς το κουτί του βέβαια.....
Οριστε και το κουτι.... ;)

Knight Rider El Greco.jpg

El Greco Knight Rider.jpg

Οι φωτο ειναι απο ebay

spirtoulis είπε:
Τι ακριβώς κάνει?
Δυσκολο να καταλαβεις ενα αγοριστικο παιχνιδι αγαπητη μου spirtoulis.... :flower:

Kαι να ειμαι οσο πιο αναλυτικος γινεται στην περιγραφη,παλι δεν θα γινω κατανοητος... #)

Απλα παρατηρησε την πισω μερια του κουτιου (2η φωτο) και θα καταλαβεις. ;)

Μιλαμε για τρελη πορωση το παιχνιδι και την αδρεναλινη στα υψη (τοτε)!!!! :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παίρνει φόρα δηλαδή και κάνει πετάγματα. So simple. :)
 
Καλά την πίστα κατάλαβα, ο αχυρώνας με το αυτοκόλλητο του knight rider που κολλάει?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ το φίλο Σταύρο για την παρουσίαση στο κουτί και στο επόμενο εύρημα θα βγάλω ανακοίνωση λίγες μέρες πριν!! Μη το χάσουμε το παλικάρι γιατί είναι δύναμη στο φόρουμ και ιδικά στην ενότητα των παιχνιδιών!! ;) :D :D

Ελπίζω να βρεθούν και να ανέβουν και οι οδηγίες σχετικά με τον χειρισμό του παιχνιδιού!!

Spistoulis αυτός ο αχυρώνας είναι (και καλά) ένα από τα γκαράζ του κιττ.

Υπάρχει και ένα βίντεο παρουσίαση από τον φίλο κεραυνό μακουίν!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α, δεν ήξερα ότι κάνει και σούζες. Λαμπάδα πάει ο ΚΙΤΤ. Ωραία πράγματα.
 
Και εγώ ρωτούσα τι κάνει γιατί μου φάνηκε μικρή η πίστα, τα hot wheels έχουν κάτι πίστες σαν roller coaster , αλλά το βίντεο είναι διαφωτιστικό, γι' αυτό όλα τα αγόρια της εποχής μου είχαν φάει κόλλημα.
 
Το πιο αγαπημενο μου παιχνιδι.Οταν το ειχα δει σε διαφημιση ειχα παθει πλακα.Ειχαμε μια γειτονισα που λετε και την περιοδο εκεινη δουλευε σε εργοστασιο της el greco αν θυμαμαι καλα και δεν κανω λαθος καπου στον Αλιμο Καλαμακι καπου εκει.Κανονιζει λοιπον η μητερα μου και μου το φερνει σπιτι ενα βραδυ σαν εκπληξη.Το τι εγινε δε λεγεται...Στον αχυρωνα εμπαινεο κιτ απο τη μια και εβγαινε απο την αλλη ανοιγωντας με τη μουρη την πορτα του αχυρωνα και εριχνε τα βαρελια που τα τοποθετουσαμε μπροστα απο αυτην.Ειχε και μια ραμπα που περνωντας φορα μπορουσε ο κιτ να παει στις δυο ροδες για λιγο.Απιστευτο παιχνιδι!
 
spirtoulis είπε:
Και εγώ ρωτούσα τι κάνει γιατί μου φάνηκε μικρή η πίστα, τα hot wheels έχουν κάτι πίστες σαν roller coaster , αλλά το βίντεο είναι διαφωτιστικό, γι' αυτό όλα τα αγόρια της εποχής μου είχαν φάει κόλλημα.
Προσωπικά μιλώντας, οτιδήποτε είχε να κάνει με τον Ιππότη της Ασφάλτου είχα κόλλημα.

Και κάπου εδώ θα εμφανιστεί ο metalcandyman και θα αρχίσει να λασπολογεί ενάντια του Ιππότη :p
 
johnny19818 είπε:
Προσωπικά μιλώντας, οτιδήποτε είχε να κάνει με τον Ιππότη της Ασφάλτου είχα κόλλημα.

Και κάπου εδώ θα εμφανιστεί ο metalcandyman και θα αρχίσει να λασπολογεί ενάντια του Ιππότη :p
Της εποχής μου είσαι και εσύ johnny19818 ?:biglaugh:(λες και είμαι προπολεμική γράφω!)
 
Ολοι εμείς του retromaniax είμαστε την εποχή του ιππότη, της el greco κτλ!!! Οπότε έτσι και νιώθει κάποιος από εμάς προπολεμικός.....μας παίρνει όλους μαζί η μπάλα!!! :biglaugh:
 
spirtoulis είπε:
Της εποχής μου είσαι και εσύ johnny19818 ?:biglaugh:(λες και είμαι προπολεμική γράφω!)
Χαχα. Ναι όντως. Θυμάσαι τα ωραία εκείνα χρόνια...Παιδί αρχών 80s είμαι.
 
Παιδιά ξέρετε αν κυκλοφορεί τίποτα παρμόμοιο σαν αυτό στην αγορά σήμερα? Δεν μιλάω για πίστα όπως τα hot wheels, αλλά να κάνει τέτοια κόλπα σαν το αμάξι του knight rider.
 
Έντυπη διαφήμιση της Μεγάλης Περιπέτειας του Ιππότη της Ασφάλτου που περιγράφεται στο θέμα.

KHWScan00528b.jpg

Έντυπη διαφήμιση των περιπετειών του Ιππότη της Ασφάλτου σε κασέτες, με βιβλίο και εικόνες για ζωγραφική..

KHWScan00569a.jpg

Έντυπη διαφήμιση του αυτοκινήτου-ρολογιού του Ιππότη της Ασφάλτου

KHWScan00567b.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα