ELITE II (FRONTIER) απο ST==>PC

Panos_Gr είπε:
Billy μόλις το βρώ θα το λινκάρω μαζί με το Zero 5 αν έχεις υπόψη.

...εννοείς αυτό εδώ; :eek: (μόλις το δοκίμασα, χάρη σε σένα !!)

image2nb5.jpg


...υπάρχουν τέτοιες παιχνιδάρες (εκ των ουκ άνευ, για τους fans του είδους !!) σε STE και δεν τις έχω παίξει ακόμα;;;

...ζαλίζομαι...
 
και ο καλυτερος STE emulator ειναι?
 
Αυτοι που ξερεις...Gemulator 2000 , STeem κλπ κλπ
 
@ shock: Σίγουρα εννοείς την Κοκκίνου!

@ Wally: LOL!!!!!!!

@ telamonas: Σε ακούω φίλε μου! Τι χαμπάρια; Όλα καλά;

Ο STeem είναι κλάσεις ανώτερος.......
 
Μια χαρα φιλε pooky - δεν ειχαμε ρευμα ολο το πρωι στη δουλεια και μπηκα τωρα.. :D
 
Πες τα Πανο !! ;)

αλλα οταν ρωταει ο M$ Lover Wally τι να απαντησω ? :D
 
Και γιατι να μην κανει φιλε Shock ? :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Πω Πω skins o Telamonas!!!Σκετος VISTA!! :D
 
Δεν ειναι skins κυριε Wally :cool: αλλα διαφορετικοι desktop managers , με 3d απεικονιση - νομιζω το λετε Aero (απο το αεριζομαι ?) στα "παραθυρα" σας και θα βγει απο τη νεα χρονια για ολα τα καλα και υπακουα παιδακια του Bill......τα κακα το εχουν απο περσι.... :diablotin:
 
Aero, αέρια,......

Τι να πει κανείς με την Μ$!!
 
Kαι για τα power μηχανήματα της Atari ορίστε το Gem Elite οι προυποθέσεις για να τρέξει είναι:

800x600 minimum resolution.

XBIOS sound (or with XSOUND)

NVDI 3.0 or better required.

Magic or MiNT recommended or at least AES 4.0 or better.

και το Link : GEMELITE
 
Μπορώ να ρωτήσω την ευγενή community, των Atari users, εαν υπάρχει ένας κανένας save-game editor για το Frontier :help: ? O λόγος είναι ότι, έχω ήδη αρχίσει το Frontier για PC (μέσω DosBox), και ψιλοβαριέμαι να το ξαναρχίσω, από την αρχή. :biglaugh: . Επισης ένα link για το Zero 5 μήπως? (Και εαν γνωρίζεται και για άλλα τέτοια games, που βγήκαν στον Atari και δεν βγήκαν στην Amiga, ρίξτε μια φωνή. :D ).

Τέλος ένα linκ για ένα OpenGL accelerated Frontier: First Encounters:

http://glffe.alioth.net/

και τέλος για το Oolite:

http://wiki.alioth.net/index.php/Oolite

Have Fun :biglaugh: :biglaugh:
 
Captain Kal, δυστυχώς δεν έχω editor, αλλά το Zero 5 είναι μέρος των TOSEC, οπότε μπορεί εύκολα να βρεθεί στα ανάλογα ΤOSEC-o-sites. ;)

Τhanx και για τα links !! (και ειδικά για το Oolite)
 
Ευχαριστώ πολύ για τα links. :thumbup: Ειδικά αυτά για το GBA, είναι πολύ ενδιαφέροντα. (Με βλέπω να πηγαίνω για flash linker :biglaugh: :biglaugh: )
 
Μια ερώτηση παιδιά. Υπάρχει κάποιος trainer, για το Frontier, στην έκδοση για ST? (Για Amiga έχω βρεί στο Aminet).
 
Πίσω
Μπλουζα