Error Code - Open Call for demosceners and more...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Plink

RetroMasteR
Joined
26 Απρ 2007
Μηνύματα
1.300
Αντιδράσεις
13
Λοιπόν, με μεγάλη μου χαρά το Error Code βρήκε επιτέλους ένα σπίτι.

Μετά από αρκετή αναζήτηση και ακόμα περισσότερες συζητήσεις, βρήκαμε τον κατάλληλο χώρο που θα φιλοξενεί φέτος σε μόνιμη μηνιαία βάση το Error Code.

Το Sin City (Θεμιστοκλέους και Γαμβέτα) δέχθηκε με μεγάλη χαρά να μας φιλοξενήσει και η συνεργασία μας θα ξεκινήσει επίσημα την Κυριακή 8 Νοεμβρίου.

Ένα από τα event που προγραμματίζουμε - μάλλον για τις αρχές του 2010 - είναι ένα πραγματικό demoscene party!

Παρακαλώ όσοι demosceners ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν με δικά τους demo ή με δική τους μουσική να στείλουν μήνυμα στο

Κώδικας:
ινφοπαπακιερρορκοντ.τζιαρ ή στο ερρορ.κοντ.πενηντατεσσεραπαπακιτζιμεηλ.κομ
Επίσης, εάν υπάρχει κάποιος που να ασχολείται με μουσική σε παλιό hardware και θέλει να παρουσιάσει τις δημιουργίες του, ας στείλει μήνυμα στις ίδιες διευθύνσεις.

Τέλος, υπάρχει ανάγκη από 1-2 άτομα που θα εκτελέσουν σε διάφορα events χρέη DJ και θα παίξουν 8bit μουσική και γενικότερα μουσική από παιχνίδια ή παλιό hardware. Αν ενδιαφέρεται κανείς ας στείλει μήνυμα.

Αυτά προς το παρών...

ευχαριστώ ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
3 days of coding, sleeping under the computers and cheap beer! Count me in!
 
ChrisTOS ασχολείσαι με demos φίλε????
 
Καλη φαση να γινοταν και ενας μαραθωνιος gaming και high score chase σε τυχαια παιχνιδια. 24hrs σπεκτρουμιλα.
 
Wally είπε:
Καλη φαση να γινοταν και ενας μαραθωνιος gaming και high score chase σε τυχαια παιχνιδια. 24hrs σπεκτρουμιλα.
χεχε ναι ίσως να είχε πλάκα κάτι τέτοιο...

το error code πλέον έχει αποκλειστικά μουσική κατεύθυνση... :p

οπότε..άντε να το οργανώσουμε σαν φόρουμ...ευχαρίστως να βοηθήσω όπου μπορώ :)
 
Nαι, pως φανταΖεσαι το demoparty?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ChrisTOS όλα θα εξαρτηθούν από το πόσες συμμετοχές θα μπορέσουμε να εξασφαλίσουμε...

Δεν θα ήθελα να είναι απλώς ένας προβολέας που θα δείχνει demos....

σκέφτομαι κάτι πιο κοντά στα παλιά demoscene parties με πολλές προβολές...live coding αν υπάρχει η δυνατότητα από τους συμμετέχοντες..και φυσικά πολύ μουσική σε breakcore και gaba ρυθμούς χεχε
 
Επειδή έχω πάει σε κανα δυο πάρτι και επειδή έχω δει αρκετά περισσότερα...

1. Ένα demo party κρατά 3 μέρες. Είναι εφικτό αυτό;

2. Οι συμμετοχές σε Demo κλπ, αν και είναι καλό να είναι πολλές δεν είναι απαραίτητες. Απλά θα κόψεις το κομμάτι του διαγωνισμου ή θα το συμπυκνώσεις etc.

3. Αντικειμενικά, απο ελληνικά democrews και όλα να έρθουν, πάλι λίγοι θα είμαστε. Οπότε θα πρέπει να το ανοίξεις. Δυστυχώς το nickname σου δεν το χω δει ούτε σε Pouet ούτε σε κάποιο άλλο scene site άρα δύσκολα να σε εμπιστευτούν οι ξένοι. Αν τώρα κυκλοφορείς με κάποιο άλλο nick, who are you? ;)

4. Μουσική, μόνο από τα demo και αυτή πολύ χαμηλά. Coding and loud music don't mix!

5. Φτηνή μπίρα. 1 ευρώ είναι καλά.. 2 είναι στο ακριβό... 3 άστο.

για το πως να οργανώσεις ένα demo party μερικές απλές συμβουλές:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=1PxzyGDeRLQ]YouTube - Outline 2009 - Opening Ceremony
 
Εντάξει, τώρα εσύ μιλάς για διοργανώσεις άλλου βεληνεκούς φίλε...

δεν μιλάμε για διεθνή διαγωνισμό.

Εγώ ως γνωστό δεν φτιάχνω demos....8bit events διοργανώνω...άντε να παίξω και μουσική εάν είμαι στο κατάλληλο mood...

Το θέμα είναι να υπάρχει διάθεση να προσγειωθούμε στην Ελληνική πραγματικότητα...δυστυχώς όμως από τη μικρή μου επαφή με τη demoscene διαπιστώνω ακριβώς αυτό που λές ..."δύσκολα θα σε εμπιστευτούν"...κοινώς ο χώρος είναι πολύ κλειστός και οι άνθρωποι που τον απαρτίζουν δυσκολεύονται (ίσως καλά κάνουν - δεν το κρίνω ..μην παρεξηγηθούμε) να ανοιχτούν στον έξω κόσμο....

τέλος πάντων..δεν είναι αυτό το θέμα μας...

ίσως και εγώ να μην περιέγραψα σωστά αυτό που ήθελα να πω...

δεν μιλάμε για demoparty έτσι όπως το περιγράφεις εσύ...αυτό είναι ανέφικτο για τους λόγους που απαρίθμησες εσύ στο μήνυμά σου...

ας πούμε ότι μιλάμε για ένα demoscene tribute party ...όπου θα γίνουν παρουσιάσεις/δημιουργίες demo ή ότι άλλο σχετικό και μετά (ή κατά τη διάρκεια) θα ακολουθήσει party με μουσικές ας πούμε από mods, κλπ... ή κάποιο live με μουσικές από amiga/st ...κοινώς να περάσουμε καλά ένα βράδυ με πράγματα που γουστάρουμε...!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα