EuroGamer Spectrum reviews (!?)

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Το γνωστο nextgen gaming site EuroGamer ανοιξε retro section ξεκινωντας (φυσικα! :D ) με αρκετα speccy games (πολυ καλες επιλογες)!

Οπως φαινεται το retro πουλαει!!
 
Thanks πολυ καλο ,ας ελπισουμε τα επομενα αφιερωματα να ειναι πιο ενδιαφεροντα (amstrad) γιατι με τον spectrumako ενα χασμουρητο το ειχα. :sleep:
 
Kαταπληκτικό εύρημα :thumbup:

(τουλαχιστον γι'αυτούς που πάσχουν απο αϋπνίες :p :p)
 
!!

Πω πω ρε wally!! τι μου θύμισες...εγώ είχα ένα Ataraki 2600 και το έπαιζα και μούρη, ωσπου σκάει ο φίλος μου το 83 ή 84 με τον spectrum του για να τον πάμε στην τηλεόραση στο σπίτι μου επειδη ήταν ":)μεγάλη"...και μου βάζει το Kung Fu και μετά το Manic Miner (ήταν και τα 2 σε μια κασσέτα της Bug-Byte, ένα σε κάθε πλευρά της κασσετας) και παθαίνω πλάκα :eek: παίζαμε με τις ώρες και όταν έφυγε είχα ξενερώσει άπειρα με το Atari και τα παιχνίδια του..ήθελα κομπιουτερρρ :) ...εκεί βέβαια που έπαθα πολιτισμικό σοκ ήταν μερικούς μηνες αργότερα με το Yie Ar Kung Fu...που ξανακούστηκε να παίζεις ξύλο με διαφορετικούς αντιπάλους καθε πίστα!!!!! να έχεις στη διάθεση σου 20 διαφορετικες κινήσεις..και τόσο ωραία γραφικά και sprites!!..

Μπορεί να μην απέκτησα ποτέ spectrum (πήγα κατευθείαν από atari se amstrad) αλλά το συγκεκριμένο 8μπιτο εξακολουθεί να καταλμβάνει ξεχωριστή θέση στο ρετρο κομμάτι της καρδιάς μου..
 
thamonas είπε:
Πω πω ρε wally!! τι μου θύμισες...εγώ είχα ένα Ataraki 2600 και το έπαιζα και μούρη, ωσπου σκάει ο φίλος μου το 83 ή 84 με τον spectrum του για να τον πάμε στην τηλεόραση στο σπίτι μου επειδη ήταν ":)μεγάλη"...και μου βάζει το Kung Fu και μετά το Manic Miner (ήταν και τα 2 σε μια κασσέτα της Bug-Byte, ένα σε κάθε πλευρά της κασσετας) και παθαίνω πλάκα :eek: παίζαμε με τις ώρες και όταν έφυγε είχα ξενερώσει άπειρα με το Atari και τα παιχνίδια του..ήθελα κομπιουτερρρ :) ...εκεί βέβαια που έπαθα πολιτισμικό σοκ ήταν μερικούς μηνες αργότερα με το Yie Ar Kung Fu...που ξανακούστηκε να παίζεις ξύλο με διαφορετικούς αντιπάλους καθε πίστα!!!!! να έχεις στη διάθεση σου 20 διαφορετικες κινήσεις..και τόσο ωραία γραφικά και sprites!!..
Μπορεί να μην απέκτησα ποτέ spectrum (πήγα κατευθείαν από atari se amstrad) αλλά το συγκεκριμένο 8μπιτο εξακολουθεί να καταλμβάνει ξεχωριστή θέση στο ρετρο κομμάτι της καρδιάς μου..
Καποιο Aταρακι που σε διαβαζει τωρα κλαιει με μαυρο δακρυ του ραγισες την καρδια . :icon_cry:
 
!!

Σε πληροφορω οτί το Ataraki είναι μέσα στο οριτζιναλ κουτί του, με τα παιχνιδακια του και τα joysticks του και τις κασσετες τους σε περίοπτη θέση εχει περάσει στο πάνθεον των παιχνιδομηχανών και μάλιστα λειτουργεί κανονικά... πολλες φορές παιζουμε και κανενα combat διπλο με το αδερφό μου στο stellar emulator για να γουσταρουμε...:biglaugh: οπότε μπορέι να σκασει ανετα χαμόγελο το αταράκι
 
Πίσω
Μπλουζα