Eurosport

Την τελευταία φορά που παρακολούθησα το Eurosport (Ιούλιος του 2003 αν δεν απατώμαι) οι περιγραφές των αγώνων ήταν στα ελληνικά, κάτι που δεν υπήρχε πριν.
 
Άπειρα επεισόδια από Superstars Of Wrestling και Prime Time Wrestling, υπάρχουν καταγεγραμμένα σε βιντεοκασέτες μου, από τη χρυσή εποχή, που έδειχνε wrestling στην Ελλάδα (ακόμα και από το Sky Channel)... Επίσης υπάρχουν και διαφημίσεις της εποχής καθώς και άλλα σπορ...

Ελπίζω να οργανωθώ καλύτερα κάποια στιγμή και να έχω τον απαραίτητο χρόνο να στήσω video και PC, να σας μεταφέρω ορισμένα...
 
Εχω και εγω Dino ,οχι πολλες κανα 2-3 τριωρες απο Eurosport με καποια μεγαλα events απο WWF της εποχης,royal rumble,summerslam,survivor κ.τ.λ

Δεν εχω καθολου wwf απο sky και θα ηθελα να δω,θυμασαι σιγουρα να εδειχνε και το Sky wrestling; ,γιατι εγω θυμαμαι κατα το απογευματακι το SKY να γινεται eurosport.
 
Εγώ έχω καμιά 30ρια τρίωρες...

Kαι βέβαια έδειχνε το Sky Channel και μετέπειτα Sky One, wrestling.... Θα κοιτάξω να ποστάρω κανα βιντεάκι...

Θυμάσαι το Traxx που έδειχνε το Eurosport; Έχω κι απ'αυτό!
 
Δεν θυμαμαι τι ειναι το TRAX αλλα περα απο wrestiling ενα ακομα προγραμμα εβλεπα στο Eurosport ,Monster Truck με τον θρυλικο

BigFoot!!!

Aν λες αυτο τοτε τι να πω,respect.

11jun_bigfoot.png
 
Ναι! H εκπομπή συμπεριελάμβανε και monstertrucks... :thumbup: Το Traxx παρουσίαζε κυρίως Extreme sports...

Ακόμα θυμάμαι το intro με τη μουσική....

Stand by για βιντεάκι, εντός των ημερών...
 
Την εποχή που πρωτοήρθαν τα δορυφορικά στην Ελλάδα, το Eurosport είχε γίνει πραγματική μανία!!! Δεν υπήρχε και ιδιωτική τηλεόραση ακόμα τότε...

Δεν έχανα wrestling κάθε Τρίτη και Πέμπτη :cool:
 
DINO είπε:
Ναι! H εκπομπή συμπεριελάμβανε και monstertrucks... :thumbup: Το Traxx παρουσίαζε κυρίως Extreme sports...Ακόμα θυμάμαι το intro με τη μουσική....

Stand by για βιντεάκι, εντός των ημερών...
Από το 2010 η δήλωση... :xm:

Τελικά ένα καλό παιδί, το έχει ανεβάσει...

 
Επιτέλους, το πρώτο βιντεάκι από την προσωπική μου συλλογή...

Ήταν γύρω στο 1990, όταν το SKY One (πρώην SKY Channel), σταμάτησε να εκπέμπει ελεύθερα στην Ευρώπη και έτσι χάσαμε τους "Superstars of Wrestling", τους οποίους παρακολουθούσα αννελιπώς, όπως και το Prime Time Wrestling.

Στη θέση του "μπήκε" το Eurosport, το οποίο ασχολούνταν με τα πάντα, εκτός από το Wrestling.

Η στεναχώρια μου ήταν μεγάλη, αφού δεν έβλεπα τους αγαπημένους μου παλαιστές και τα καμώματά τους.

Και ξαφνικά, εκεί που παρακολουθούσα, πέφτει το παρακάτω κλιπάκι-διαφήμιση:


Κυρίες και κύριοι, οι Superstars of Wrestling, επιστρέφουν στην Ευρώπη, μετά από απαίτηση του Ευρωπαϊκού κοινού!

YESSSSSS!!!!!!!! :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελα βρε Dino και ελεγα θα τα βαλει δεν θα τα βαλει aυτο το παιδι.Θεος εψαχνα το Thanks αλλα ειχε και απο πισω lol.

Πολυ καλη ποιοτητα τα δικα μου εχουν παθει απο τον καιρο. :thumbup:

Τhank youou.
 
Χαχαχαχα...

Στη βιντεοκασσέτα μου, δείχνει πιο καλά...

More to come...

Άλλο ένα βιντεάκι από τη συλλογή μου.

End credits εκπομπής για το μπάσκετ, από το Eurosport, το 1989.

Σίγουρα θα αναγνωρίσετε πολλούς και πολλά...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η χρονιά 1990.

Στη Wrestlemania VI, ο Ultimate Warrior έχει νικήσει τον Hulk Hogan και το WWF, παρουσιάζει την "Warrior era"!


Βίντεο από την προσωπική μου συλλογή...
 
το eurosport εδω Αρτα ειχε εμφανιστει την ανοιξη του 1989 και μου εκανε εντυπωση τοτε η εικονα που ειχε γιατι εβγαινε σε συστημα PAL ενω η ΕΡΤ δουλευε σε secam.Τα πρωινα θυμαμαι εβαζε παιδικα μεσα απο το sky ξεκιναγε καπου στις 8 το πρωι μεχρι τις 10μιση που τοτε αναλαμβανε το eurosport.Το καλοκαιρι του 90 εβαζε WWF καθε Παρασκευη βραδυ
 

βιντεο με εναρξη προγραμματος του eurosport και ανακοινωση αλλαγη συχνοτητας εκπομπής απο δορυφορο αστρα
 
Quantum channel καναλι που εμφανιζονταν αργα το βραδυ στις 3 και εκλεινε στις 9 μιση το πρωι αλλαζε το eurosport οταν τελειωνε το προγραμμα του

[video=youtube;j09TeoWq-QA]

 
Πίσω
Μπλουζα