Eurovision

Joined
30 Αύγ 2006
Μηνύματα
115
Αντιδράσεις
14
μπορει ο φετινος διαγωνισμος να περασε ομως νομιζω πως η eurovision ειναι ο ποιο retro διαγωνισμος που υπαρχει κ μας εχει αφησει πραγματικα μερικες πολυ cult στιγμες για αυτο κ πιστευω πως πρεπει να εχει θεση στο φορουμ μας.

για του λογου το αληθες...

το 1979

 
Ναι ρε συ και Amigάδικο για όποιον δεν θυμάται. Το video clip το είχαν φτιάξει με Amiga 1000 και genlock
 
amigadiko?? αυτό δεν το ήξερα!:animeek:
 
Κι έκλαιγε τόσο ωραία η Βίσση..... από τη συγκίνηση όπως είπε και την αγάπη του κόσμου...

Από την επιτυχία της θα πρόσθετα εγώ.

Ας το αφιερώσω λοιπόν πάλι...

 
Από τα ελάχιστα τραγούδια που άξιζαν την πρώτη θέση στην Eurovision και από τα πιο συγκλονιστικά...

 
Candy την επόμενη μέρα είχα αγοράσει το CD. Εκπληκτικό κομμάτι, το χρησιμοποιούσα σαν CD αναφοράς για να διαλέξω τα μέρη του ηχοσυστήματος παρόλο που σαν ηχογράφηση είχε τα χάλια της.

Εκεί πάντως φάνηκε και το χάλι της Eurovision που έβγαλε τις ζωντανές ορχήστρες και τις αντικατέστησε με playback. Και τι δε θα έδινα να το άκουγα από ορχήστρα ζωντανά (να ήμουν παρών)
 
Και εγώ το αγόρασα shock και ήταν όλα τα κομμάτια του CD εξαιρετικά!!!Σύγκρινε τώρα το κομμάτι εκείνο με αυτό της Σερβίας φέτος.Η νύχτα με τη μέρα...:whothehell:
 
Candy +1 ... ίσως το καλύτερο κομμάτι του διαγωνισμού.

Αν και το personal favorite μου είναι εδώ.... αμα θελουν οι Αγγλοι να γραψουν pop ....
 
Συγνώμη,η τραγουδίστρια είναι Βραζιλιάνα και έχει πέσει μεταγλώττιση;:biglaugh: :biglaugh:
 
@telamon

Sorry i missed that, Ireland rulez :thumbup:

@candy

Είναι λίγο out of sync (όσο πατάει η γάτα :p )
 
Πείτε με ότι θέλετε..αλλά τo μόνο τραγούδι που μου ψιλοάρεσε ποτέ από Eurovision (Ever) είναι αυτό των Lordi. :D
 
Μάλλον θα πρέπει να αλλάξει ο τρόπος ψηφοφορίας.Δεν πάει άλλο με τα πολιτικά παιχνιδάκια.Την παραδοσιακά δυνατή Κύπρο 2 χρονιές την έχουνε διαλύσει!Εντάξει δεν υπογράψανε το σχέδιο οι άνθρωποι μη τους σκοτώσουν κιόλας! Για να μην πούμε για τη σκανδαλώδη υποστήριξη της Τουρκίας. Άραγε μερικές χώρες που μποϊκόταραν τον διαγωνισμό ήξεραν κάτι παραπάνω;
 
Italy FW!!!!!!
 
Για μενα ολα τα λεφτα ηταν καποιοι Εσθονοι με ονομα Rufus και τραγουδι "80s coming back" το 2003 αν θυμαμαι καλα. Το συγκεκριμενο τραγουδακι το παιζω συνεχεια στο μαγαζι που εχω και ολοι παθαινουν πλακα οταν ακουν οτι επαιξε στη Eurovision. Φανταστικο αγγλικο χαρουμενο ποπ στυλακι και απιστευτη εμφανιση. Φυσικα πηγαν απατοι για Eurovision δεδομενα
 
Δεν ήταν gay ίσως, λέμε τώρα;;;;;;
 
1ον δεν γνωριζω

2ον δεν ειμαι gay

3ον δεν μ'ενδιαφερει αρκει αυτο που ακουω με ευχαριστει

4ον πολλοι κρυφο-φανεροι gay φτιαχνουν απιστευτες μουσικες για τις οποιες μαλιστα μιλαμε και εδω μεσα με τις καλυτερες αναμνησεις αλλα αυτο δεν κανει καμια διαφορα
 
Πίσω
Μπλουζα