Fantastico (ANT1)

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.242
Αντιδράσεις
5.959
Fantastico (1995)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Fantastico

Ψυχαγωγικό και μουσικοχορευτικό show που προβλήθηκε από τον Αντέννα αρχές του 1995...Παρουσιαστές ήταν ο Σπύρος Παπαδόπουλος και η Βίκυ Κουλιανού...

Δεν θυμάμαι να είχε κάνει μεγάλη επιτυχία τότε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι ότι έπαιζε Δευτέρα και όχι Κυριακή, όπως συνηθιζόταν με το shows. Αλλά δεν νομίζω να έκαναν παραπάνω από 10 εκπομπές...
 
Εγω αντιθετως θυμαμαι οτι ειχε κρατησει και τη δευτερη χρονια. Το εχω συνδυάσει με ενα παιχνιδι που σιγουρα το ειχα παρει τελη 95-αρχες 96 :D
 
Ήταν πολύ πετυχημένο. Πολύ φαντασμαγορικό για την εποχή του και σίγουρα επενδύθηκε μεγάλο ποσό σε αυτό.
 
Στο Μέγκα όμως την ίδια εποχή υπήρχε το αντίπαλο σόου με τον Βλάση Μπονάτσο.

Τον είχε επισκεφτεί η Δήμητρα Παπαδοπούλου εκεί και στο τέλος είχε ανέβει σε μια καρέκλα με ένα πολύ μακρύ φόρεμα στο τέλος να σατιρίσει τη διαφορά ύψους και έλεγε:

"Βλάση; Τον φάγαμε τον Σπύρο. Πως αισθάνεσαι που είσαι τόσο χαμηλά; Κατεβαίνω τώρα γιατί Curastico!"

Ποια ήταν η εκπομπή του Βλάση;
 
Λογικά τα "Άλλα κόλπα";;; (Η έπαιζε Σάββατο αυτό; )
 
Eίχε πέσει ψιλοκράξιμο στο show, όταν έφεραν έναν Ιταλό μάγο, για να υπνωτίσει πετεινούς8) και κροκόδειλους! Το σατύριζαν μετά, σε πολλές εκπομπές...
 
Ο Τζουκα Καζέλα :) Αν και δεν ειμαι σιγουρος αν πρωτοεμφανιστηκε στο συγκεκριμενο σοου.

Παντως καποια απο αυτα που εκανε, τα ξαναειδαμε και απο αλλους.
 
Πω πω αυτό το θρεντ ήθελα να το ανοίξω κι ε΄γω και μάλιστα έκανα αναζήτηση στο γκουκλ για να δω αν υπήρχε! Το φαντάστικο όντως παιζόταν δευτερα, Για το πόσο κράτησε δεν ξέρω. Θυμαμαι οτι είχε ένα παιχνίδι ρώσικη ρουλέτα οπου αν πατούσε τη σκανδαλη χωρίς να "πυροβολήσει" το πιστόλι, κέρδιζες λεφτά ή τα έχανες όλα. Αυτό με το μάγο που λέτε πιο πάνω, θυμαμαι οτι ζητούσε από τον κοσμο στο στούντιο και απότο σπίτι να "πλέξουν" τα δαχτυλα τους και να τα κρατησουν για κάποια λεπτά στον αέρα. Μετά υποτιθεται οτι τα δαχτυλα θα κολλούσαν, δε θα άνοιγαν. Τότε τηλεφωνουσαν στο στουντιο και ζήταγαν από το μάγι να τους τα ελευθερώσει!
 
Mitch Bucannon είπε:
Μετά υποτιθεται οτι τα δαχτυλα θα κολλούσαν, δε θα άνοιγαν. Τότε τηλεφωνουσαν στο στουντιο και ζήταγαν από το μάγι να τους τα ελευθερώσει!
Και αφού είχαν κολλήσει τα δάχτυλά τους, πως μπόρεσαν να πάρουν τηλέφωνο; :p :p

Αυτό τον μάγο τον θυμάμαι και στο Μπράβο της Κορομηλά. Σχεδόν κάθε βδομάδα τον είχε!
 
serano915 είπε:
Και αφού είχαν κολλήσει τα δάχτυλά τους, πως μπόρεσαν να πάρουν τηλέφωνο; :p :pΑυτό τον μάγο τον θυμάμαι και στο Μπράβο της Κορομηλά. Σχεδόν κάθε βδομάδα τον είχε!

Τηλεφωνούσαν με τα δάχτυλα του ποδιού...!!! Λογικά κάποιος άλλος θα επαιρνε τηλ και θα έλεγε οτι κόλλησαν τα χέρια του παιδιού μου! Λέμε τώρα....!!
 
Υπάρχει κανένα video η φωτογραφίες απο αυτό το show?
 
Ναι , μόνο η Κωνσταντίνα να τραγουδά! :p

 
526729_4353800435637_1944234488_n.jpg


παλιες καλες εποχες

526729_4353800435637_1944234488_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπάρχουν και αυτά

 
αποσπασμα με καλεσμενο το Γιωργο Παπαστεφανου

 
Έπαιζε Δευτέρα βράδυ απέναντι απο το ¨Λαβ Σορυ¨ που έσκιζε τότε στο Μεγκα και γι αυτό δεν πήγε γενικώε καλά στις τηλεθεάσεις. Δεν συνεχίστηκε δεύτερη χρονιά.
 
Πίσω
Μπλουζα