Fernando Martin Basket Master

χαχαχα... το tv-sports basketball το είχα στο pc... δεν θα ξεχάσω τις διαφημίσεις που έπαιζαν πριν τον αγώνα! χαχαχα...
 
Άπειρες ώρες πέρασα κι εγώ με το εν λόγω μπασκετάκι και ειδικά σε "διπλά" με φίλους. Μας γύρισες πολλά (ωραία) χρόνια πίσω Stan :thumbup:

To Tv Sports Basketball ήταν επίσης παιχνιδάρα, όπως και - σχεδόν - ότι μας έδωσε η Cinemaware. Όσον αφορά την Amiga πάντως προσωπικά έλιωνα και το Double Dribble της Konami , το οποίο θεωρώ επίσης εξαιρετικό. :cool:
 
είδα ότι κάποιοι πήγαν να κάνουν ένα remake του παιχνιδιού για pc... αλλά μάλλον το πράγμα δεν προχώρησε! Στο site έχει ημερομηνία 2001, αλλά το παιχνίδι είναι ακόμα under construction! κρίμα!

http://remakeszone.com/rmkxxi/fmbm/index.htm

αν ξέρει κανείς κάτι άλλο περί του θέματος ας βοηθήσει!
 
Παρα πολλες ωρες μιλαμε.. Και πολυ τσατιλα, ητανε πολυ δυσκολο, ωσπου να μαθεις το cheat. τρεχεις απο την αρχη στη σεντρα, κλεβεις μπαλα και κατευθειαν σηκωνεσαι για τριποντο που εμπαινε. Με αυτο το τροπο δεν υπηρχαν φαουλ πρακτικα, και το challenge ητανε στο ποσους ποντους θα προλαβω να βαλω.
 
Εγω ειχα κολλησει με το Two on Two,πολυ κατωτερο σε γραφικα απο το Basket Master,αλλα κατα ενα περιεργο τροπο εθιστικοτατο!!
 
Συγνώμη για την ερώτηση, αλλά υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο review? Δεν μπορώ να το δώ, αλλά μου εμφανίζει ένα τετραγωνάκι με ένα κοκκινο Χ όπως γίνεται όταν δεν μπορεί ο υπολογιστής να φορτώσει κάποια εικόνα.

Ευχαριστώ πολύ
 
Φιλε elgreco προφανως το review ηταν σε jpg που αντι να σωθει στη Gallery του GRM,ανεβηκε σε Imagesack το οποιο μετα απο καποιο καιρο τα διαγραφει. :(

Ελπιζω οτι θα το βρουμε και θα το ξανα-ανεβασουμε.
 
Ειμαι σιγουρος οτι ο stanfromgreece θα χαρει πολυ να τα αναβασει μεσα στο gallery αυτη τη φορα. Θα τον ενημερωσω αμεσα! :)
 
Something strange is going on... :nervous:
 
thans παιδες! ρίχτε καμία ανακοινωσούλα οταν θα ειναι έτοιμο! ηταν το αγαπημένο μου παιχνίδι! :)
 
Βασικά,όπως θα κατάλαβες,έτοιμο ήταν,απλά ήταν ανεβασμένο το review-pic σε imageshack και έγινε expired...

Ο φίλος StanfromGreece θα φροντίσει σύντομα για την αποκατάσταση του review φαντάζομαι...
 
έχουν περάσει τόσες μέρες... ακόμα τίποτα βρε παιδιά? :(
 
επειδή λόγω έλλειψης χρόνου δεν πολυμπαίνω στο site, έχουν δοθεί τα reviews στα κατάλληλα άτομα ώστε να γίνει αποκατάστασή τους :)

Το ξέρω ότι κάποια παιδιά έχουν ανησυχίσει επειδή έφυγα κάπως ξαφνικά, αλλά θα ήθελα να πώ σε όλους πως όλα είναι μία χαρά! Απλά, αυξημένες εργασιακές, αλλά και οικογενειακές υποχρεώσεις με αναγκάζουν προς το παρόν να μείνω μακρυά από το αγαπημένο μου site...

ελπίζω σύντομα να επιστρέψω ξανά σε φούλ ρυθμούς ;)

Το section με τα reviews το Amstrad δεν θα ορφανέψει ποτέ ;)

Οταν με το καλό επιστρέψω... θα έχω πολλά ακόμα να ποστάρω! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστούμε πολύ φίλε... ήδη έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά... :)
 
Mπράβο Stan, έτσι σε θέλω !! :thumbup:
 
η απουσία του σταν είναι αισθητή...εύχομαι σύντομα να ξαναγίνει ενεργό μέλος
 
Μεχρι μεθαυριο ολα τα reviews θα ειναι fixed...σορρυ φορ δε ινκονβινιενς
 
Πραγματικά καταπληκτικό παιχνίδι! τί μου θυμίσατε ρε παιδιά! Εχω φάει απίστευτες ώρες με αυτό! Ακόμα και τώρα, το έβαλα σε emulator, αλλά μου φάνηκε πιο δύσκολο απ'ότι παλιά (γεράσαμε ή μου φαίνεται?). Κρίμα που δεν πήρε και η Ελλαδάρα μας κανένα μετάλλιο στους Ολυμπιακούς να ακούσουμε και πάλι το Final Countown. Φίλε Stan... άξιζε να περιμένω για να διαβάσω το review! Εχεις κάνει σε όλα άψογη δουλειά και μας έχεις γυρίσει πίσω στα παιδικά μας χρόνια. Μακάρι σύντομα να επιστρέψεις και να μας χαρίσεις και άλλες τέτοιες αναμνήσεις! Εδώ στις διακοπές μου σκεφτόμουν,αλλά δυστυχως δεν το έκανα, να εκτυπώσω όλα αυτά τα review (όχι μόνο για τον Amstrad), και να φτιάξω κάτι σαν περιοδικό, για να το έχω μαζί μου να το χαζεύω για να περνάει ευχάριστα η ώρα!

Ευχαριστώ πολύ Wally... ελπίζω να μην σε πίεσα :)
 
Πίσω
Μπλουζα