FF XIII is not HD for Xbox 360

λογικό μου ακούγεται,για να είναι όλα τα χαρακτηριστικά στο επίπεδο της έκδοσης για PS3 θα έπρεπε να ήταν κάπως έτσι η συσκευασία :p :p:diablotin: :diablotin:

picture.php
 
Αν ειναι ετσι - ουτε dynamic lighting δεν θα εχει :p
 
ετσι και αλλιως ειναι final fantasy :D
 
κάτι ακούστηκε ότι θα είναι μόνο goraud shaded πολύγωνα στο 360
 
κατι ακουστηκε οτι ο Wally μετακομισε στο 360fanboysinstress.com forum..
 
Βρε καθηστε να βγει στο 360 να δουμε. Δεν υπαρχει ουτε καν video απο 360 παρα μονο screenshots.

Σε αντιστοιχα "παρτυ" που εχουν κατα καιρους διοργανωθει απο PS users (ghostbusters,darksiders και κανα 2 αλλα) για τον εορτασμο του "πρωτου multi με PS3 ανωτεροτητα" δεν βγηκε το χαρτι πουθενα... :p
 
Οντως, το οτι ενα multyplatform παιχνίδι δειχνει να ειναι καλυτερο στο PS3, ειναι μεγάλη είδηση και αξίζει όχι μονο ενα topic, αλλά και forum ολόκληρο... :p :points:
 
Wally είπε:
Βρε καθηστε να βγει στο 360 να δουμε. Δεν υπαρχει ουτε καν video απο 360 παρα μονο screenshots.
Πες τα ρε παιδί μου, γιατί θα με πούνε fanboy μετά. :D

(Εσύ έχεις ήδη κολλήσει την ρετσινιά οπότε δεν φοβάσαι! :p )
 
Πλεον το σκηνικο αλλαζει! Η Εlectronic Arts,Kojima δηλωνουν οτι το PS3 γινεται leading format(Οχι δεν ειμαι fanboy)! Το αλλο νεο σημερα με το Lost Planet 2 ειναι οτι αφαιρουν υλικο απο την εκδοση του ΧΒΟΧ 360 λογω χωρητικοτητας και θα το βαλουν ως download υλικο( :points: ).

Το πανηγυρι ξεκινησε! :biglaugh:
 
Πράγματι...

Διαβάστε εδώ και εδώ... (Επειδή ο Wally, λατρεύει τα links) :D
 
Λογικότατο.

Από τη στιγμή που το HD-DVD μας άφησε χρόνους,η ώρα αυτή αργά ή γρήγορα θα ερχόταν...
 
.....μέχρι να βγει blu-ray για το μηχανάκι μας!
 
Μα εγώ ξέρω ότι οι κονσόλες δεν έχουν έξτρα έξοδα για hardware,μετά την αγορά τους... :diablotin: :diablotin: :diablotin:
 
μακάρι να βγει blue-ray drive (και εγώ έχω xbox 360 παρόλο που είμαι playstation fanboy) αλλά η ίδια η microsoft (για την ακρίβεια κάποιο στέλεχος) είχε αποκλείσει αυτό το ενδεχόμενο.
 
Ναι και; Προσωπικά από εκείνη την φωτογραφία δεν βλέπω ουδεμία διαφορά! Καθήστε να βγει και βλέπουμε. Και στην τελική για μένα δεν παίζει και πολύ ρόλο, όπου και να βγει παιχνιδάρα θα ναι. Από όπου θα τα τσιμπήσει πιο χοντρά η Square Enix θα βάλει και περισσότερο exclusive content. Δεν είναι θέμα χώρου, θέμα φράγκων είναι.
 
Όσο και να θέλετε (θέλουμε) blue-ray ΔΕΝ πρόκειται να κυκλοφορήσει στο xbox. Είναι τεχνολογία που δεν την υποστήριξε ποτέ η MS.

Back on topic, το θέμα μου θυμίζει την περίπτωση ghostbuster, όπου είχαν πειράξει επίτηδες τις ρυθμίσεις της TV έτσι ώστε να δείχνει χειρότερο στο ps3.

Αν και τώρα που το σκέφτομαι, παίζει να είναι καμιά sony από πίσω για να κάνει τον κόσμο να αγοράσει ps3..
 
theoritikos είπε:
Όσο και να θέλετε (θέλουμε) blue-ray ΔΕΝ πρόκειται να κυκλοφορήσει στο xbox. Είναι τεχνολογία που δεν την υποστήριξε ποτέ η MS.Back on topic, το θέμα μου θυμίζει την περίπτωση ghostbuster, όπου είχαν πειράξει επίτηδες τις ρυθμίσεις της TV έτσι ώστε να δείχνει χειρότερο στο ps3.

Αν και τώρα που το σκέφτομαι, παίζει να είναι καμιά sony από πίσω για να κάνει τον κόσμο να αγοράσει ps3..
To ghostbusters στο PS3 έχει πολλά προβλήματα που δεν έχουν να κανουν με ρυθμισεις όπως χαμηλότερης ανάλυσης textures και οπτικά εφε που λειπουν. Κάτι σαν το Βayonetta που στο PS3 τρεχει με το μισό framerate και έχει προβλήματα loading. Αυτά τα δυο παραδειγματα όμως ειναι ακραια, θεωρουνται τα χειρότερα ports, κανονικά οι διαφορές μεταξύ των δυο platforms ειναι μικρότερες.

Το θέμα είναι ότι το XBOX εχει ευκολότερο hardware να δουλεψει κανεις, έχει καλύτερο chip γραφικών και περισσότερη μνήμη RAM. Το μόνο όπλο του PS3 πλέον ειναι το BLURAY και τα πολλά gygabytes του. Καιρός ήταν να δουμε καποιον να χρησιμοποιει τον παραπάνω χώρο για τις ανάγκες ενός παιχνιδιού, πέρα από τις ταινίες.

ΥΓ: σε αυτο το site αναλύουν με λεπτομέρια τις διαφορές των εκδόσεων σε πολλά παιχνίδια και είναι αρκετά αξιόπιστο: http://www.lensoftruth.com
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα