Filmbo's Quest

Amigovios

RetroActive
Joined
26 Αύγ 2008
Μηνύματα
324
Αντιδράσεις
133
Ποιος θυμάται αυτό το παιχνιδάκι, platform το οποίο μάζευες νομίσματα ;....ένα από τα αγαπημένα παιχνίδια στον amstrad cpc 6128 καθώς και ψιλοδύσκολο σε σημεία. Το Flimbo's Quest ήταν το τελευταίο παιχνίδι που έπαιξα στον CPC μου λίγες μέρες πριν παραλάβω την Α500 μου....συγκινητικό...

 
To επαιζα στην Amiga.

Κριμα που η εκδοση για Spectrum δεν κυκλοφορησε αν και σχεδον ετοιμη.

What was the last Speccy game you wrote? Did you leave anything unfinished? (and if so is there any chance we'll ever get to see it!)
My last game I wrote was Flimbo's Quest. I'd already converted the C64 version to the Amstrad for System 3, but for various reasons the Speccy version was never published.

There might be the original source kicking around somewhere on an old CPC disk, so maybe I'll have a rummage around for it one of these days!
Πηγη (Συνεντευξη του Steve Lamb)

Ευχαριστο να βλεπεις δυνατες εταιρειες του τοτε να συνεχιζουν να δραστηριοποιουνται στο χωρο του game development ακομα. (System3 official site)
 
Κι εγω το ειχα πρωτοδει στην Αμιγκα. Ειχε μαγευτικα χρωματα
 
Προσπαθώ να θυμηθώ αν το είχα δεί πρώτη φορά στο Pixel ή στο Sprite... :wait2:

Hταν πάντως αρκετά διασκεδαστικό game. (κάποια στιγμή θα άξιζε να γίνει μία αναδρομή στα παιχνίδια της System 3: IK series, Last Ninja series, Myth, Turbocharge, Dominator, Tusker, Vendetta, κλπ)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ακουστό το game, αλλά όπως και πολλά άλλα της εποχής δεν το είχα αγγίξει!!
 
Πίσω
Μπλουζα