Final Fantasy VIII

Orpheas

RetroWannaBe
Joined
3 Ιουλ 2012
Μηνύματα
53
Αντιδράσεις
11
FINAL FANTASY VIII

Ένα απο τα καταπληκτικότερα παιγνίδια που έχω παίξει τόσο στο PS όσο και στο PC! Καταπληκτική η μουσική που το περιβάλει!

[video=youtube_share;Zuc62lLk6kQ]

 
Θα συμφωνήσω για την μουσική, αλλά σαν Final Fantasy δεν φτάνει τα επίπεδά των 6 - 7 - 9 - 10 (Που έχω παίξει και μπορώ να κρίνω.).. Βασικά είχε 3 - 4 πραγματάκια που το σκότωναν, όπως το drawn που το βρήκα αρκετά βαρετό, το παιχνίδι με τις κάρτες που πέρα από το ότι ήταν μέτριο σου πέταγε και το random και γινόταν εντελώς unplayable, και ότι στο τέλος ουσιαστικά είχες μόνο τον χάρτη και την "έπαυλη"..

Τώρα βέβαια πολλοί ιδικά στην Ελλάδα το έχουν ως το καλύτερο, μάλλον γιατί ήταν το πρώτο που είχε έναν πιο "δυτικό" σχεδιασμό..
 
Θα συμφωνήσω μαζί σου αν και επέτρεψέ μου να θεωρώ το FF8 διαφορετικό απο όλα τα άλλα! Θυμάμαι ειχα φάει χοντρό κόλλημα! Μακάρι δηλαδή να το ξαναέβρισκα και να το ξαναέπαιζα αλλά εδώ πάνω τα αποσύρουν ότι παλιο!
 
Ωραια παιχνιδι το ειχα παιξει παλια πολυ καλο.. απο τα αγαπημενα μου και εμενα αν και μερικοι δεν συμφωνουν.

το τοπικ μηπως ειναι σε λαθος section και πρεπει να μεταφερθει;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Orpheas είπε:
Θα συμφωνήσω μαζί σου αν και επέτρεψέ μου να θεωρώ το FF8 διαφορετικό απο όλα τα άλλα! Θυμάμαι ειχα φάει χοντρό κόλλημα! Μακάρι δηλαδή να το ξαναέβρισκα και να το ξαναέπαιζα αλλά εδώ πάνω τα αποσύρουν ότι παλιο!
Εγώ θυμάμαι το σοκ που είχα πάθει όταν είχα δει το πρώτο trailer...


Όμως από την πρώτη στιγμή που το έπιασα στα χέρια κατάλαβα ότι δεν έφτανε το 7.. Και εκεί που πραγματικά με απογοήτευσε ήταν ο άδειος κόσμος στο τέταρτο CD.

Τώρα γενικά, δεν θα το έλεγα "κακό", ούτε καν μέτριο.. Ήταν πάρα πολύ καλό, όμως δεν έφτανε τα άλλα... Και ήταν και λίγο καλύτερο από το 12 (Το 13 δεν το έχω παίξει μιας και δεν έχω PS3 η 360..).
 
Τρομερό παιγνίδι και μου άρεσε περισσότερο από το VII. Μεγάλη διάρκεια, εντυπωσιακές μάχες, ενδιαφέρουσα ιστορία, συγκινητική μουσική και απίστευτα γραφικά! Ένα από τα διαμάντια της κονσόλας.
 
Καθε επεισοδιο ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο, αλλα το 7 ειναι το πρωτο απο τα "νεα γενιας" rpg, με φοβερα γραφικα και FMV,

και ο πρωτος θα ειναι παντα πρωτος.

Το 8 ηταν λιγοτερο παιδικο θα ελεγα σε χαρακτηρες απο το 9 και 7, ειχε μια πιο σοβαρη -απευθεινομενη και σε μεγαλυτερες ηλικιες- υποθεση και χαρακτηρες.
 
Πίσω
Μπλουζα