FINOS FILMS - Σειρά 1- Οι κωμωδίες

herc

RetroWannaBe
Joined
6 Ιαν 2013
Μηνύματα
39
Αντιδράσεις
4
ΠΟΙΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΗΣ 1 ΣΕΙΡΑΣ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ POLL ΟΠΟΤΕ ΓΡΑΨΤΕ ΤΟ

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ

http://www.victorymedia.gr/default.aspx?lang=el-gr&page=21&prodid=247

DVD #1 : Η νεράιδα και το παλικάρι (Βουγιουκλάκη, Παπαμιχαήλ)

DVD #2: Κάτι κουρασμένα παλικάρια (Κωνσταντάρα, Παπαγιαννόπουλος)

DVD #3: Η κυρά μας η μαμμή (Βασιλειάδου, Μακρής, Παπαμιχαήλ)

DVD #4: Νύχτα γάμου (Βουτσάς, Καραγιάννη, Γεωργίτσης, Αρβανίτη)

DVD #5: Μια τρελή τρελή οικογένεια (Καρέζη, Αλεξανδράκης, Αρώνη)

DVD #6: Η κόμησσα της Κέρκυρας (Βλαχοπούλου, Αλεξανδράκης)

DVD #7: Ξύπνα Βασίλη (Κωνσταντίνου, Αλεξανδράκης, Ναθαναήλ)

DVD #8: Ένα κορίτσι για δύο (Αλεξανδράκης, Λάσκαρη, Βουτσάς)

Εμενα λιγοτερο Η νεράιδα και το παλικάρι και περισσοτερο Ενα κοριτσι για δυο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περισσότερο (θα πω 2)...

Μια τρελλή τρελλή οικογένεια & Η κυρά μας η μαμή.

Λιγότερο...

Η νεράιδα και το παλικάρι.
 
Το πρόβλημα είναι πως στο poll μπορεί να μπει μόνο μια επιλογή δλδ ή ποια σας αρέσει περισσότερο ή ποια σας αρέσει λιγότερο. Και τα 2 μαζί δε μπορούν να μπουν.

Ακόμα και αν το κάνω πολλαπλής επιλογής δε θα ξεχωρίζει ποια είναι για το πολύ και ποια για το λίγο

Υγ. Please μη γράφεις κεφαλαία :)
 
Μου αρέσουν περισσότερο οι ταινίες ''Η κυρά μας η μαμή'' και ''Νύχτα γάμου'' και λιγότερο η ταινία ''Η νεράιδα και το παλικάρι''.
 
Πιο αγαπημενη Η κυρα μας η μαμμη.

Πολυ ανετα επιλεγω την Κομισσα της Κερκυρας ως αυτην που μου αρεσει λιγοτερο.
 
Kambia είπε:
Το πρόβλημα είναι πως στο poll μπορεί να μπει μόνο μια επιλογή δλδ ή ποια σας αρέσει περισσότερο ή ποια σας αρέσει λιγότερο. Και τα 2 μαζί δε μπορούν να μπουν. Ακόμα και αν το κάνω πολλαπλής επιλογής δε θα ξεχωρίζει ποια είναι για το πολύ και ποια για το λίγο

Υγ. Please μη γράφεις κεφαλαία :)
καλα ναι το ξερω τοτε θα εκανα μονο ποια σας αρεσει περισσοτερο ;)
 
Σαν καλύτερη θα διάλεγα το η κυρά μας η μαμή και χειρότερη την νεράιδα και το παλικάρι.
 
Θα κάνω τη διαφορά και θα πω ότι μου άρεσε περισσότερο η Νεράιδα και το Παλικάρι και λιγότερο Μια τρελή τρελή οικογένεια.

Υ.Γ. Την κόμησσα της Κέρκυρας δεν τη θυμάμαι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Θα κάνω τη διαφορά και θα πω ότι μου άρεσε περισσότερο η Νεράιδα και το Παληκάρι και λιγότερο Μια τρελή τρελή οικογένεια.
Υ.Γ. Την κόμησσα της Κέρκυρας δεν τη θυμάμαι.
Κέρκυρα, Κέρκυρα με το Ποντικονήσι...σιόρα Αντζολίνα η Ρένα Βλαχοπούλου (...στο κοτέτσι έχουμε πάρει ένα νέο πετεινάρι...)
 
johnny19818 είπε:
Υ.Γ. Την κόμησσα της Κέρκυρας δεν τη θυμάμαι.
Κι εγω να την ξεχασω προσπαθω. Απο τις χειροτερες της Φινος Φιλμ, κατα τη δικη μου αποψη.
 
BETTY BOOP είπε:
Κέρκυρα, Κέρκυρα με το Ποντικονήσι...σιόρα Αντζολίνα η Ρένα Βλαχοπούλου (...στο κοτέτσι έχουμε πάρει ένα νέο πετεινάρι...)
Ναι, τα τραγούδια τα θυμάμαι αλλά από υπόθεση όμως...
 
Bambinella πως και ετσι δεν σου αρεσει η Βλαχοπουλου?
 
bambinella 100 είπε:
Κι εγω να την ξεχασω προσπαθω. Απο τις χειροτερες της Φινος Φιλμ, κατα τη δικη μου αποψη.
Aπό τις χειρότερες δεν ξέρω αν είναι, οκ όχι και από τις καλύτερες.

Πάντως σε αυτή τη ταινία η Βλαχοπούλου πιστεύω είναι σε μεγάλα κέφια, ουσιαστικά κρατάει τη ταινία. Έχει επίσης ορισμένες φοβερές ατάκες .
 
herc είπε:
Bambinella πως και ετσι δεν σου αρεσει η Βλαχοπουλου?
Η Βλαχοπουλου γενικα μου αρεσει και μαλιστα παρα - παρα πολυ.

Αυτην την ταινια της ομως τη βρισκω κρυα και μου φαινεται πως εχει κατι το αχωνευτο. Εδω μου καθεται! :)

Ασε που δε με πειθει ο συνδυασμος Βλαχοπουλου - Αλεξανδρακη.

Και για να μην αδικησω την ταινια, σου λεω πως και ολες οι ταινιες του Καραγιαννη με τη Βλαχοπουλου δεν μου αρεσουν καθολου.
 
Λιγότερο μου άρεσε το Ένα κορίτσι για δύο (ζήτημα αν την έχω δει μια φορά ολόκληρη). Κάτι δεν μου πάει σ αυτή την ταινία, χωρίς να μπορώ να το προσδιορίσω.

Η αγαπημένη μου (περισσότερο δηλαδή) το Κάτι κουρασμένα παλικάρια.
 
Από τις ταινίες αυτές περισσότερο μου αρέσει το ''Μια τρελλή τρελλή οικογένεια'' και λιγότερο το ''Ένα κορίτσι για δύο".
 
περιεργο μου φαινεται που 2 επελεξαν το ενα κοριτσι για δυο, μου αρεσει πολυ ο ρολος του Αλεξανδρακη και απεικονιζει πολλες περιπτωσεις ανθρωπων. Επισης προσεξα οτι στη ταινια λεει την πραγματικη του ηλικια, τονιζοντας την διαφορα ηλικιας που εχει με τη Λασκαρη, πραγμα το οποιο δεν θα παρατηρουσα αλλιως, πραγματι εχουν διαφορα 15 χρονια. Επισης η σκηνη που συζηταν για το σκιστο σακακι,απο τοτε εγινε η μοδα του φαινεται
 
Από αυτές τις ταινίες ξεχωρίζω περισσότερο το Ξύπνα Βασίλη και κυρίως το Μια τρελή τρελή οικογένεια.
Αυτές που δεν μου αρέσουν γενικά είναι Η νεράιδα και το παλληκάρι ( αν και η μουσική είναι θαυμάσια) αλλά δεν αντέχω την Κόμισσα της Κέρκυρας
 
Η καλύτερη για μένα είναι "Η κυρά μας η μαμή". Με δεύτερη το "Κάτι κουρασμένα παλικάρια".

Οι χειρότερες είναι το "η Κόμισσα της Κέρκυρα" και το "Μια τρελή,τρελή οικογένεια". Με τη δεύτερη να είναι σίγουρα στη τελευταία θέση!
Υποβιβάζονται και οι 2 στη δεύτερη κατηγορία!
 
Εγώ πάλι σαν πρωτη επιλογή, θα πω το "Ένα κορίτσι για δύο". Από τις πλέον αγαπημένες μου κωμωδίες.

Η χειρότερη για το γούστο μου είναι η "Κόμησσα της Κέρκυρας" παρόλο το πανέμορφο τραγούδι.
 
Πίσω
Μπλουζα