FINOS FILMS - Σειρά 2 - Οι κωμωδίες

herc

RetroWannaBe
Joined
6 Ιαν 2013
Μηνύματα
39
Αντιδράσεις
4
Η δευτερη σειρα της finos που κυκλοφορησε σε dvd το 2007 περιεχει 4 ταινιες. Ποια απο αυτες ειναι οι αγαπημενη σας?

DVD #1: Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο (Βουγιουκλάκη, Παπαμιχαήλ)

DVD #2: Τα κίτρινα γάντια (Σταυρίδης, Γκιωνάκης, Φωτόπουλος, Κοντού)

DVD #3: Η χαρτοπαίχτρα (Βλαχοπούλου, Κωνσταντάρας, Βουτσάς)

DVD #4: Ο Κλέαρχος η Μαρίνα και ο Κοντός (Αυλωνίτης, Βασιλειάδου, Ρίζος)

http://www.victorymedia.gr/default.aspx?lang=el-GR&page=21&prodid=248

Δυσκολη επιλογη Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο το εχω δει παρα πολλες φορες αλλα μαλλον ειναι η καλυτερη ,βεβαια δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι η αγαπημενη μου, παντως θα διαλεξω αυτη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eγώ θα διαλέξω για καλύτερη τα κίτρινα γάντια. Λιγότερο μου άρεσαν το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο ( πολύ ηθικολογία) και ο Κλέαρχος η μαρίνα και ο κοντός.
 
Θα πω τον Κλέαρχο, τη Μαρίνα και τον κοντό και μετά τα Κίτρινα γάντια, καθαρά και μόνο γιατί οι ατάκες σε αυτές τις ταινίες ειναι απίστευτες....

πολυ καλή και η Ρενα ως Χαρτορίχτρα, αν και αρκετές φορές εχω φανταστεί για το ρόλο την Μαίρη Αρώνη...νομιζω θα ταιριαζε καλυτερα...

Το ξύλο, αν και η ταινία που καθιερωσε την Αλικη, την βλεπω μεν ευχαριστα, αλλα δεν μπορω οτι ειναι και απο τις αγαπημενες μου...το + σε αυτην την ταινία είναι οτι βλεπουμε ενα κουκλο Δημήτρη Παπαμιχαήλ...
 
δύσκολη η επιλογή...έχω δει και τις τέσσερις ταινίες...Ως αγαπημένη μου ταινία επέλεξα ''Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο'', μου αρέσει το σχολικό περιβάλλον της, ''πολυφορεμένη'' ταινία αλλά μ' αρέσει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο τη σειρα 2 μου αρεσουν ολες μα ολες παρα πολυ!

Πιο αγαπημενη μου ομως ειναι Τα κιτρινα γαντια. Αυτη η ταινια ειναι μια απο τις πιο αγαπημενες μου γενικοτερα κι οχι μονο απο την τετραδα.

Αν πρεπει να επιλεξω αυτην που μου αρεσει λιγοτερο, τοτε θα πω τον Κλεαρχο.
 
Εμενα ολος περιεργως τα κιτρινα γαντια δεν με ενθουσιασαν καλη ταινια δεν λεω αλλα ισως η λιγοτερο αρεστη απο τις 4
 
Μ'αρέσει η Χαρτοπαίχτρα αλλά τα Κίτρινα γάντια κερδίζουν στα σημεία και μόνο για τις ατάκες. Εκπληκτικοί όλοι -και οι δεύτεροι ρόλοι (Γκιωνάκης, Βούρτση κλπ)- ενώ τη θεωρώ ως την καλύτερη ταινία του Σταυρίδη.
 
Δύσκολη επιλογή γιατί της παρακολουθώ όλες αυτές τις ταινίες ανετότατα. Ξεχωριζω λίγο περισσότερο τη Χαρτοπαίχτρα και τα Κίτρινα Γάντια.
Στις λιγότερο αγαπημένες ο Κλέαρχος, η Μαρίνα και ο κοντός
 
Μακράν και με διαφορά τα κίτρινα γάντια...έπειτα τον Κλέαρχο, τη Μαρίνα και τον Κοντό...
 
Μια μένα εδώ είναι δύσκολη η επιλογή. Ξεχωρίζω δύο ταινίες. "Το ξύλο βγήκε απ' τον παράδεισο" και "Η χαρτοπαίχτρα".
 
Επιλέγω την "Χαρτοπαίχτρα" :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα