[Firefox] Επιασε και την Ελληνικη κορυφη

Εγώ πάντως δεν τον έχω δει να κρασάρει στο δικό μου μηχάνημα...ακόμα και μετά από always-on sessions που διάρκεσαν εβδομάδες (κλασσικό τεστ για memory leaks).

Μήπως όσοι έχουν πρόβλημα απλά τον φορτώνουν με 45 third party add-ons;
 
Και εγώ την ίδια εμπειρία με τον maddog έχω. Δεν έχει κρασάρει ποτέ. Αλλά δεν τον έχω φορτώσει και με 40 extensions.

Βέβαια, αυτή η βδομάδα είναι google chrome week. Κάνω μία δοκιμή να δω πως πάει. Στο rendering είναι τάξης ανώτερος από Firefox. Αυτό ίσως αλλάξει με τον Firefox 4, αλλά μέχρι τότε!!
 
Ανοησίες.

Ο Firefox 4 θα έχει και αυτός προβλήματα με τις διαρρέουσες μνήμες. Σας το λέω εγώ ο ίδιος...

Η εμπειρία έδειξε ότι όλες οι εκδόσεις της "πύρινης αλεπούς" υποφέρουν από memory leaks. Συνεπώς και ο FF4 δεν θ' αποτελέσει εξαίρεση, ούτε τώρα, ούτε ποτέ, παρά τις όποιες προσπάθειες της Mozilla για περαιτέρω βελτιώσεις.

Το κακό με τον Firefox είναι ότι κάνει frame drop στην αναπαραγωγή Flash video. Ελπίζω ότι η νέα έκδοση που θα κυκλοφορήσει συντόμως θα απαλείψει μια και καλή αυτό το πρόβλημα.

PS. Ύστερα από 3 διαδοχικές αλλαγές στο avatar, κατέληξα σ' ένα snapshot μιας παλιάς διαφήμισης της P&G όταν διαπίστωσα ότι ο Maddog είχε αναρτήσει μια παρόμοια φωτό στο προφίλ του. Πέραν τούτου, αποφάσισα να πράξω το ίδιο.

Του το χρωστώ άλλωστε από τα βάθη της καρδιάς μου!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Του maddog το avatar είναι ο γιός του...

Έχεις και εσύ?
 
Όχι, είμαι ανύπαντρος.

Η αλήθεια είναι ότι νοιώθω περισσότερο "μωρό" παρά ποτέ, παρά τα τριανταοχτώμισή μου χρόνια. Συνεπώς, μην παραξενεύεστε που βλέπετε το 9μηνο κοριτσάκι των Pampers Cruisers στο avatar.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό που έχω διαβάσει για τον Chrome είναι ότι η Google αποθηκεύει τις σελίδες που ο ενίοτε χρήστης έχει επισκεπτεί. Δηλαδή, αληθινό φακέλωμα.
 
WalkerYannis είπε:
Αυτό που έχω διαβάσει για τον Chrome είναι ότι η Google αποθηκεύει τις σελίδες που ο ενίοτε χρήστης έχει επισκεπτεί. Δηλαδή, αληθινό φακέλωμα.
Δε βαριεσαι....

ετσι και αλλιως απο α 2 πρωτα λεπτα που θα μπεις στο ιντερνετ για πρωτη φορα, ξερουν τα απαντα.....
 
Πίσω
Μπλουζα