Firmware updates

Oι παρεμβάσεις των mods/super mods φίλε μου salpi,γίνονται πάντα για την καλύτερη δυνατή διατήρηση του θετικού κλίματος στο forum,και φυσικά έχουν να κάνουν αποκλειστικά και μόνο με τα posts και το περιεχόμενό τους,δεν έχουν ποτέ προσωπικό χαρακτήρα.Νομίζω είναι κατανοητό αυτό,γι' αυτό και δεν υπάρχει κανένας λόγος να παρεξηγείσαι...
 
Κοιτα καλα εκανες δεν ειπα τιποτα

σε καταλαβα πιστευω με ενα συγνωμη μου τα πραγματα θα αλλαξουν

Συγνωμη

παρακαλω να διαγραφη η κουβεντα μας απο το topic

ευχαριστω
 
Να το εκλάβω ως:Μην το περνάς?
 
Grip είπε:
Να το εκλάβω ως:Μην το περνάς?
:animlaugh: :animlaugh: :animlaugh:

grip βασικά δεν βρίσκω κάποιο λόγο να ΜΗΝ περνάς στο τελευταίο firmware του PS3

φως στο τούνελ δεν βλέπω να υπάρχει (όσον αφορά το hacking), πόσο μάλλον να υπάρχει κάτι που να σε κρατάει σε συγκεκριμένο firmware

οπότε go for it, my opinion πάντα ;)
 
Περνα το μην το σκεπτεσαι καθολου,να χαρεις τα νεα features και αν ποτε "σπασει" θα σπασει με το παρον φιρμγουερ.

Μην το κανεις σαν πολλους με το psp ,που το κραταν στο 1.50 απο το 2000. :D
 
Προς Θεού,δεν έχω αμφιβολίες για να μην το περάσω λόγω hackaρισματος.

Απλά είχε πέσει το μάτι μου ότι ίσως να είναι λίγο unstable ως έκδοση και επειδή 2.45 μέχρι 2.52 δεν απέχουν και πολύ,υπέθεσα ότι δεν υπάρχει και μεγάλη διαφορά.
 
Χά ! Θέλω πολύ να ζήσω τη στιγμή του release ενός downgrader απο τον σκοτεινό αλέξη για το PS3....φυσικά για το homebrew !!!!
 
Grip είπε:
Προς Θεού,δεν έχω αμφιβολίες για να μην το περάσω λόγω hackaρισματος.Απλά είχε πέσει το μάτι μου ότι ίσως να είναι λίγο unstable ως έκδοση και επειδή 2.45 μέχρι 2.52 δεν απέχουν και πολύ,υπέθεσα ότι δεν υπάρχει και μεγάλη διαφορά.
Καλο ειναι να μπαινουν οι νεες εκδοσεις, γιατι εκτος απο τις αναβαθμισεις που δινουν χρειαζονται ακομα και σε καποια νεα παιχνιδια παιχτουν. Απο την αλλη η SONY με τα νεα firmware προσθετει,-οπως ακουγεται- και καποια νεα στοιχεια στο λειτουργικο, τα οποια σε εμας δεν τα γνωστοποιει! :wait2: Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει, αλλα ψυθιριζεται. Δεν το βλεπω και παραξενο παντως να συμβαινει!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eρώτηση,μια και ΔΕΝ έχω παρακολουθήσει τις αλλαγές που έχει επιφέρει έκαστο firmware:Το PS3 πλέον παίζει DivX με .srt/.sub αρχεία υποτίτλων ;

Διότι με το αρχικό firmware αυτό δε γίνεται φυσικά,εννοώ δε διαβάζει τους υπότιτλους...

Και μια ακόμη ερώτηση:Εξωτερικός δίσκος συνδεδεμένος στο PS3,πρέπει να είναι NTFS,FAT32 ή ότι να 'ναι από τα δύο ;

Ποιο firmware είναι καλύτερο και πιο σταθερό αυτή τη στιγμή ;
 
Μάνο έχει περάσει πάνω από χρόνος από τότε που υποστήριζε υπότιτλους.

Όχι βέβαια σε ξεχωριστό αρχείο αλλά ενσωματωμένους στο container.

O δίσκος πρέπει να'ναι FAT32

Firmware καλό είναι να έχει το τελευταίο. Δεν υπάρχει λόγος να έχεις παλαιότερο.
 
Ναι,για ενσωματωμένους το διαπίστωσα,για ξεχωριστό αρχείο έλεγα μήπως και...

Μπας κι ισχύει και το ίδιο για τα HD .mkv rips ;

(ενσωματωμένους εννοώ...)

Έβαλα χθες NTFS δίσκο και δεν τον έβλεπε,οπότε υπέθεσα ότι ή FAT32 έπρεπε να είναι ή εγώ δεν έκανα κάτι καλά...

Άρα περνάω το τελευταίο firmware,OK...
 
Για εξωτερικούς υπότιτλους νομίζω παίζει, αλλά έχει πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες ή κάτι τέτοιο.

Ωστόσο τους ενσωματωμένους τους παίζει άψογα και εδώ που τα λέμε υπάρχουν πλέον software που ενσωματώνουν τους υπότιτλους σε αρχείο avi μέσα σε ελάχιστο χρόνο.

HD mkv τουλάχιστον μέχρι το καλοκαίρι που είχα ασχοληθεί τελευταία φορά δεν έπαιζε σωστά.

Χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα όπως το mkv2vob (είναι ειδικά σχεδιασμένο για ps3, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο νεώτερο/καλύτερο), το οποίο μετατρέπει στο mkv σε vob χωρίς να παρεμβαίνει καθόλου στην ποιότητα.

Το αρχείο που παίρνεις ωστόσο παίζει μόνο στο ps3 όχι σε pc.

Πολύ πιθανό πλέον να υπάρχει σωστά υποστήριξη του mkv..μια δοκιμή θα σε πείσει.

Δίσκο, δυστυχώς μόνο FAT32. που σημαίνει ότι HD ταινίες πρέπει να τις κόβεις σε 2 κομμάτια.

fw φυσικά το τελευταίο για να μπορείς να εκμεταλλεύεσαι τις online δυνατότητες.

Εγώ το τιμάω συχνά το psn store, άμεση αγορά χωρίς πόντους και βλακείες.

Πολύ καλό κόστος σε παιχνίδια, μεγάλη ποικιλία, και κάποια παιχνίδια είναι κορυφαία και για μένα must...

όπως Pain, Eden, Monsters, tekken online, Siren Blood, και διάφορα άλλα ανάλογα με τα γούστα... ;)

manos426f είπε:
Ναι,για ενσωματωμένους το διαπίστωσα,για ξεχωριστό αρχείο έλεγα μήπως και...Μπας κι ισχύει και το ίδιο για τα HD .mkv rips ;

(ενσωματωμένους εννοώ...)

Έβαλα χθες NTFS δίσκο και δεν τον έβλεπε,οπότε υπέθεσα ότι ή FAT32 έπρεπε να είναι ή εγώ δεν έκανα κάτι καλά...

Άρα περνάω το τελευταίο firmware,OK...
 
[offtopic]

Μήπως να κάνουμε thread ανταλλαγής παιχνιδιών?

[/offtopic]
 
Shock είπε:
[offtopic]Μήπως να κάνουμε thread ανταλλαγής παιχνιδιών?

[/offtopic]
Καθόλου κακή ιδέα..έχω σίγουρα τίτλους που δεν θα με πείραζε να αλλάξω με άλλους :)

για οργανώστε
 
Plink είπε:
HD mkv τουλάχιστον μέχρι το καλοκαίρι που είχα ασχοληθεί τελευταία φορά δεν έπαιζε σωστά.Χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα όπως το mkv2vob (είναι ειδικά σχεδιασμένο για ps3, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο νεώτερο/καλύτερο), το οποίο μετατρέπει στο mkv σε vob χωρίς να παρεμβαίνει καθόλου στην ποιότητα.

Το αρχείο που παίρνεις ωστόσο παίζει μόνο στο ps3 όχι σε pc.

Πολύ πιθανό πλέον να υπάρχει σωστά υποστήριξη του mkv..μια δοκιμή θα σε πείσει.

Δίσκο, δυστυχώς μόνο FAT32. που σημαίνει ότι HD ταινίες πρέπει να τις κόβεις σε 2 κομμάτια.
Καλά,παραείναι...ιστορία όλο αυτό,και το PC μια χαρά είναι !!! :D

(Για όποιον δεν το κατάλαβε ήδη,έχω ένα PS3 στα χέρια μου από χθες )
 
Excuse me ?

What is ID καρντιά μου ;;;
 
PSN account έχεις φτιάξει? Ε αυτό!
 
Όχι βρε,χθες βράδυ το παρέλαβα άλλωστε...

Δεν είναι δικό μου,είναι ενός φίλου μου,που απλά μου το δάνεισε για 1-2 ημέρες...
 
Για streaming ταινιών κτλ από το pc σε ps3 και με δυνατότητα wireless σύνδεσης δοκίμασε το pms.

Κάνει θαύματα.

Μόνο κάτι κοψίματα σε hd κάνει και αυτό μόνο μέσω wireless.

:bow:
 
Πίσω
Μπλουζα