Flashback στον Αντ1

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.582
Αντιδράσεις
1.733
Με εκπληξη μου, πετυχα σημερα το απογευμα μια καινουργια νοσταλγικη εκπομπη του αντ1, και λεω εκπληξη επειδη τη βρηκα κατα τυχη, χωρις να ακουσω πουθενα καποια ανακοινωση ή διαφημιση για αυτη. Φαινεται οτι καθε επεισοδιο θα ειναι ενα μικρο αφιερωμα πανω στην ιστορια του σταθμου. Το σημερινο επεισοδιο, οπως και το επομενο, εχει να κανει με τα καλλιστεια του αντ1, απο Μπαλατσινου και μετα, και το παρουσιασε η Βικη Καγιά.

Το επομενο ΣΚ θα εχει αφιερωμα πανω στη Φωσκολιάδα με παρουσιαστρια την Αλεξανδρα Παλαιολόγου.

Προκειται λοιπον για καποια καπως εχμ... εγωκεντρικη και αυτοαναφορικη παραγωγη, αλλα οπως και να χει ελπιζω με ρετρομανιακο ενδιαφερον. :)
 
Ενδιαφέρον και φυσικά πρέπει να γίνονται τέτοιες εκπομπές και από τα ιδιωτικά κανάλια, μερικά από τα οποία έχουν πια περάσει την εφηβεία (κρίνοντας από το πότε ξεκίνησαν να εκπέμπουν πρόγραμμα). Το ευχάριστο με τα ιδιωτικά είναι ότι όλα από όσο ξέρω πρέπει να έχουν κρατήσει τα προογράμματά τους (σειρές, τηλεπαιχνίδια, ειδήσεις κλπ.) και δεν τα έχουν σβήσει, όπως έκαναν πριν 30-35 χρόνια στην ΕΡΤ.
 

Πρεμιέρα Σάββατο 27 Μάϊου, στις 20:00 Και κάθε Σαββατοκύριακο στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV Είστε έτοιμοι για ένα μοναδικό ταξίδι στον τηλεοπτικό… χρόνο; Από το Σάββατο 27 Μαΐου και κάθε Σάββατο και Κυριακή στις 20:00 το «#ΑΝΤ1_FLASHBACK» με τη Μαρία Ηλιάκη και τον Νικόλα Ράπτη έρχεται στο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ TV για να μας ταξιδέψει πίσω στον τηλεοπτικό χρόνο και να μας χαρίσει μοναδικές στιγμές γέλιου, συγκίνησης και νοσταλγίας.
 
Από το λίγο που το είδα ομολογώ πως μου άρεσε σαν εκπομπή. Εντυπωσιάστηκα που έδειξε πλάνα από το πρώτο δελτίο ειδήσεων του καναλιού, που προβλήθηκε στις 20:30 μ.μ. τη Δευτέρα 1 Ιανουαρίου του 1990, πλάνα από δελτία ειδήσεων της περιόδου 1990-1991 καθώς και πως έγινε αναφορά στο "Ένα Ποίημα - Καληνύχτα", αν και το βίντεο που προβλήθηκε είναι παρμένο από το Youtube...

Ανυπομονώ για τη συνέχεια της εκπομπής, που σίγουρα θα γίνει αφιέρωμα στη θρυλική "Λάμψη" και στο "Καλημέρα Ζωή"! Τα στιγμιότυπα, μάλιστα, του τρέιλερ στην ανάρτηση του Aardvark δείχνουν ότι και οι δυο σειρές ψηφιοποιήθηκαν σε τέλεια εικόνα και πραγματικά αναμένω την ανάρτησή τους στον Ant1+, που θα είναι, ουσιαστικά, ο μόνος λόγος να γραφτώ συνδρομητής σ' αυτή την πλατφόρμα.
 
Πίσω
Μπλουζα