[FLEER] Αυτοκόλλητα Pac-Man (1980-82)

AA+

RetroMaNiaC
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
666
Αντιδράσεις
32
Ποτε δεν είχα παίξει το καπάκωμα με τα χαρτάκια μου. Πίστευα στην ανταλλαγή έστω και με περίεργη πειθώ παρά να το επαναπαυθώ στην τύχη και στον αέρα. Ιδίως όταν είχα σπάνια χαρτάκια έστω και διπλά δεν τα έριχνα στον τοίχο.

Τα αξιόλογα Pac-Man της FLEER που έβγαζε κυρίως αθλητικού περιεχομένου χαρτάκια - αυτοκόλλητα. Χρονολογίες 1982-1983

[edit] dead imageshack photo[edit]

Αν και μόνο 7 χρονών ο κίτρινος χαπακοφάγως μου είχε γίνει έμμονη ιδέα και κάθε αντικείμενο με αυτόν ήταν θυσαυρός. Εδώ θα έπρεπε να σας πω και για το παιχνίδι "επιτραπέζιο" με τον pac-man αλλά αυτό πάει σε άλλο topic. Θα επανέλθω στο θέμα όμως :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
AA+ είπε:
Ποτε δεν είχα παίξει το καπάκωμα με τα χαρτάκια μου. Πίστευα στην ανταλλαγή έστω και με περίεργη πειθώ παρά να το επαναπαυθώ στην τύχη και στον αέρα. Ιδίως όταν είχα σπάνια χαρτάκια έστω και διπλά δεν τα έριχνα στον τοίχο.
Τα αξιόλογα Pac-Man της FLEER που έβγαζε κυρίως αθλητικού περιεχομένου χαρτάκια - αυτοκόλλητα. Χρονολογίες 1982-1983

[edit] dead imageshack photo[edit]

Αν και μόνο 7 χρονών ο κίτρινος χαπακοφάγως μου είχε γίνει έμμονη ιδέα και κάθε αντικείμενο με αυτόν ήταν θυσαυρός. Εδώ θα έπρεπε να σας πω και για το παιχνίδι "επιτραπέζιο" με τον pac-man αλλά αυτό πάει σε άλλο topic. Θα επανέλθω στο θέμα όμως :D
Πω πω τι μας θύμησες !

Η συγκεκριμένη σειρά είχε και κάποις πολύ πρωτότυπες κάρτες "ξυστές" που "εξομοίωναν" παιχνίδ pac-man.

Τις θυμάσαι ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δίκιο έχεις!!!! τις είχα ξεχάσει!!! Πολύ αγωνία να ξύσεις μια σωστή πορεία και να μην πέσεις πάνω σε φαντασματάκι. Νομίζω ότι αν κατάφερνες και έπερνες τα φρουτάκια χωρίς να πέσεις σε φάντασμα, τις πήγενες στο ψιλικατζίδικο και έπερνες δωράκι, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Θυμάται κανείς άλλος;
 
AA+ είπε:
Νομίζω ότι αν κατάφερνες και έπερνες τα φρουτάκια χωρίς να πέσεις σε φάντασμα, τις πήγενες στο ψιλικατζίδικο και έπερνες δωράκι, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Θυμάται κανείς άλλος;
Όντως, το θυμάμαι και εγώ !
 
Αυτοκόλλητα Pac man

Τα θυμάται κανείς;

Εχθές το βράδυ έπαθα μεγάλη πλάκα αφού μια πολύ καλή φίλη ερχόμενη στο σπίτι μου, μου έφερε ένα μικρό σετ από αυτοκόλλητα με θέμα Pac Man από το 1982 ξέροντας την αγάπη που έχω για τα παιχνίδια.

Είχα ξεχάσει εντελώς (!!!) την ύπαρξή τους και βλέποντάς τα με έπιασε ανατριχίλα μιας και με πήγε πάρα πολύ πίσω.

Μετά θυμήθηκα πως στην ίδια σειρά είχε βγεί και ένα παιχνίδι τύπου ξυστό που έδειχνε την πίστα του Pac Man

και ξύνοντας έβλεπες τι σε περίμενε (φαντασματάκι,τελίτσα,φρουτάκι κλπ)

Τα μοιράζομαι μαζί σας.

:)

Pac-Man stickers 1 Fred Madison.jpg

Pac-Man stickers 2 Fred Madison.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομιζω ηταν σε φακελακια. Καπου εχουμε thread γι αυτα.

Ηταν μαλιστα τα πρωτα "χαρτακια" που αγορασα. Θυμαμαι οτι ειχα γεμισει το κομοδινο μου.

Πολυ εντυπωσιακα!!
 
Ζητώ συγνώμη αν υπάρχει ήδη θέμα για το συγκεκριμένα χαρτάκια και δε το είδα πάνω στον ενθουσιασμό μου...

Ναι έτσι θυμάμαι και γω. Πως ήταν σε φακελάκια..

Πολύ εντυπωσιακά όντως και με πολύ χιούμορ... Έπαθα μεγάλη πλάκα βλέποντάς τα ξανά χτές το βράδυ μετά από 30 χρόνια.
 
Οτι μερος εβρισκα κενο το γεμιζα μαυτα τα αυτοκολητα.Εχω τρελα με οτιδηποτε εχει σχεση με το pacman εχω τρελο ερωτα μαυτο το παιχνιδι.Επειδη ειμαι γεννημενος το 1981 τα αυτοκολητα αυτα τα βρηκα τυχαια στα μεσα του 90 σε ενα παλιο ψιλικατζιδικο του χωριου μου και τον καιρο που ειχα original καμπινα pacman στο σπιτι μου την ειχα γεμηση καθε γωνια της μαυτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Fred κανενα προβλημα. Αλλωστε και εγω εικασια κανω. ΑΝ υπαρχει θα γινει μια μεταφορα.

Παντως φοβερα κομματια φιλε!
 
@ Wally

Μάλλον θυμάσαι [edit] OK done [/edit] :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θέλετε να δείτε πολλά τέτοια ή υπάρχει θέμα με το copyright;;; :flower:
 
Maddog είπε:
Θέλετε να δείτε πολλά τέτοια ή υπάρχει θέμα με το copyright;;; :flower:
Δώσε κανα 2 φωτογραφίες ;)

Όταν κυκλοφορούσαν αγόραζα συνέχεια φακελάκια!

Fred ωραίο δωράκι.

Yγ. To θρεντ μεταφέρεται στο ήδη υπάρχον :)
 
Fred Madison είπε:
Εχθές το βράδυ έπαθα μεγάλη πλάκα αφού μια πολύ καλή φίλη ερχόμενη στο σπίτι μου, μου έφερε ένα μικρό σετ από αυτοκόλλητα με θέμα Pac Man από το 1982 ξέροντας την αγάπη που έχω για τα παιχνίδια.
Είχα ξεχάσει εντελώς (!!!) την ύπαρξή τους και βλέποντάς τα με έπιασε ανατριχίλα μιας και με πήγε πάρα πολύ πίσω.
Αγαπητέ Fred Madison, πιστεύω θα χαρείς βλέποντας αρκετά επιπλέον αυτοκόλλητα της συγκεκριμένης σειράς που φύλαξα με αγάπη τα τελευταία 30 χρόνια. :)

Pac-Man stickers 1 Maddog.jpg

Pac-Man stickers 2 Maddog.jpg

Kambia είπε:
Δώσε κανα 2 φωτογραφίες ;) )
Λοιπόν, έδωσα 2 φωτογραφίες προς το παρόν. Αυτά είναι και όλα τα Pac-Man που έχω. :)

Ο πραγματικός θησαυρός όμως είναι αυτος εδω.

Pac-Man stickers 3 Maddog.jpg

Το album είναι πλήρες παρά ένα αυτοκόλλητο και σε εξαιρετική κατάσταση. Για περισκεφτείτε ως admins σε τι ανάλυση θεωρείτε ότι είναι OK να το σκανάρω (πχ 500 pixel οριζόντια είναι καλά ίσως;....) για να μην υπάρχει πρόβλημα με το copyright, αλλιώς θα δείτε δυστυχώς μόνο το εξώφυλλο. :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο ρε γιατρε μας εφτιαξες και κυριως εμενα που αν ημουνα σε ενα δωματιο χωρις φαει και νερο δεν θα με ενοιαζε αν ειχα το pacman να παιζω :thumbup:
 
Maddog είπε:
Αγαπητέ Fred Madison, πιστεύω θα χαρείς βλέποντας αρκετά επιπλέον αυτοκόλλητα της συγκεκριμένης σειράς που φύλαξα με αγάπη τα τελευταία 30 χρόνια. :) ...
Εγώ συγκινήθηκα απίστευτα με αυτό το αυτοκόλλητο!

Pac-Man stickers D@redevil.jpg

Αν ήξερες πόσες αναμνήσεις μου έφερες στο μυαλό! :)

Μερικά από τα σλογκανάκια είναι πανέξυπνα!

Πάρα πολύ όμορφα - ευχαριστούμε κι εσένα, και τον Fred!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλτατε Maddog, τα αυτοκόλλητά είναι είναι απλά καταπληκτικά. Δεν χαίρομαι απλά που τα βλέπω. Είναι πολλά παραπάνω μιας και μου βγάζουν στην επιφάνεια αναμνήσεις που δεν θυμόμουν καν πως υπήρχαν.

Ακριβώς την ίδια πλάκα που έπαθα όταν μου έφερε τις προάλλες η φίλη τα αυτοκόλλητα.

Καλά για το άλμπουμ τι να πω; Δεν έχω λόγια... :)

Περιμένω εναγωνίως...!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα